Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Auta rodzinne

145791029

Komentarz

  • [cite] Taw:[/cite]Podchodzimy drugi raz do auta. Tym razem Scudo 9os zobaczymy...

    A jakie było pierwsze?
    Moj Galax dziś miał pomiary lakieru przez biegłego rzeczoznawcę. Robiony cały lewy bok.
    :surprised:
    Rozpoczynam procedurę reklamacyjną.
    Myślałem że Scudo to dostawczak. Nooowy?
  • Pierwszy podchodziliśmy to Turana ale Maciek mnie zrypał jak burą kotkę, że to bez przyszłości auto...
  • [cite] Taw:[/cite]Podchodzimy drugi raz do auta. Tym razem Scudo 9os zobaczymy...

    Bardzo podobny jest citroen jumpy
  • no to zdecydowanie scudo
    Citroen Jumpy, Peugeot Expert i Fiat Scudo
    Budowane na tej samej płycie podłogowej trzy modele zostały wprowadzone do sprzedaży w styczniu 2007 r.
  • Są brzydsze. Np. Opel Vivaro. Straż miejska nimi jeździ. Ohyda.
  • Naszym marzeniem jest w ogóle mieć auto, ale niestety nie stać nas na utrzymanie samochodu.
    Jeśli miałbym wybierać to tylko Volkswagen Multivan, wszechstronny, obszerny, zawsze można coś pozmieniać
    Silniczek tylko dizelek 2 lub 2,5 litra i żadnych fajerwerków .
    Tu są zdjęcia
    Tak sobie myślałem, że wielodzietni byli by najlepszymi beta testerami takich samochodów .:tooth:
    Piotr
  • Naszym marzeniem jest w ogóle mieć auto, ale niestety nie stać nas na utrzymanie samochodu.
    nas też, ale przecie jak kupimy to Bóg nie pozwoli nam zdechnąc... postawimy Go przed faktem
  • A wiecie, jaki jest najlepszy samochód?.
    Który pokonuje najlepiej zakręty, ma najlepsze przyspieszenie, podjeżdża na największe krawężniki, wszędzie się wciśnie nie trzeba go myć ani sprzątać i najszybciej jedzie?:bigsmile:
  • [cite] Taw:[/cite]Naszym marzeniem jest w ogóle mieć auto, ale niestety nie stać nas na utrzymanie samochodu.
    nas też, ale przecie jak kupimy to Bóg nie pozwoli nam zdechnąc... postawimy Go przed faktem

    No. My na przykład mieliśmy jeden i teraz mam dwa :bigsmile:
    Jeden walony ale 7 osobowy za to i jeździ .
    Pan Bóg ma różne koncepcje, ja nie nadążam czasem.
    A ja jak dawniej chodzę z dziećmi do szkoły 2 km co rano na piechotę, potem 1 km do pociągu, potem 15 minut pociągiem do pracy i znowu 1 km na piechotę przez park. Bardzo zdrowo.
    A utrzymanie? U nas tanio wychodzi - Fabią zrobiliśmy 55tys km przez 6 lat. Nikt teraz nie kupi, trzeba będzie pojeździć w kółko, nikt nie uwierzy w przebieg niecałę 10tys. rocznie
    Co do VW popieram, znajomi ostatnio przyjechali do nas Caravellem, piękny disel 2.0
  • [cite] Taw:[/cite]Pierwszy podchodziliśmy to Turana ale Maciek mnie zrypał jak burą kotkę, że to bez przyszłości auto...

    Hmm... my mamy Tourana...
    Brak przyszłości dotyczy auta, jak mniemam, a nie rodziny?
  • Do Tawa
    Na tej samej płycie podłogowej co Scudo zbudowano Vany
    Fiat Ulysses, Peugeot 806, Citroen Evasion, Lancia Zeta

    To dużo ładniejsze samochody, lepiej wyposażone, wygodniejsze. No chyba że masz firmę i musisz coś wozić.
    Od rocznika 99 diesele mają silnik HDI. Bardzo oszczędny 7L/100km przy 110KM
  • one też są 9 osobowe?
  • [cite] Malgorzata:[/cite]siedmio
    No to co Ty Zbychu tu antykoncepcje promujesz. My mamy koncepcje na auto dziewięcioosobowe.
  • [cite] Taw:[/cite]
    [cite] Malgorzata:[/cite]siedmio
    No to co Ty Zbychu tu antykoncepcje promujesz. My mamy koncepcje na auto dziewięcioosobowe.
    :thumbup:
  • Obawiałbym się silnika li tylko 110 KM do auta o takiej masie. Będzie mulasty i trochę mniej przez to bezpieczny.
  • gceiqE-c_M4
  • Mając 2,5 l CRD i 150 KM w Grand Voyager'ze, czuję że auto jest wyraźnie posłuszne.
    W obecnej sytuacji rodzinnej 2+5+pies, powoli staje niewystarczające.
    Naszą przyszłość samochodową widzimy w VW Caravelle Comfortline albo VW Transporter Shuttle 9 osobowy z silnikiem 175 KM.
  • My mamy 8 osobową Toyotę 132KM. Ciągnie b. przyzwoicie nawet zapakowana.
    Pewnie te 110KM to nie potęga, ale myślę, że uciągnie, o ile ktoś nie ma zapędów by przegonić wszystkich... Bardziej obawiałabym się ogólnej awaryjności tak Fiata jak i francuzów. Ale 9 osobówka to bajka, choćby wygląd zewnętrzny nie był powalający.
  • A ja fiaty lubię, bo są ładne :shamed:, choć zdarzają się też potworki.
  • Kiedyś będąc w Italii zbyt mocno trzasnąłem drzwiami w aucie znajomego Włocha.
    - Co robisz ?! - zwrócił mi uwagę lekko wzburzony - to nie Fiat, to VW.
  • Ładny? hmmm... Ale taki czy taki?
    Generalnie użytkownicy nawet nie najgorzej go oceniają , chociaż 86% skarżących się na zawieszenie coś sugeruje. :confused:
  • Adalbert. Jakbym słyszała swojego wuja za komuny szczęśliwego posiadacza Fiata 125p, podczas gdy my - nieszczęśnicy mieliśmy syrenę.
    "To nie syrena, to Fiat!"
    Podobno VW ma prawo się psuć, a fiat to taki awaryjny jest :devil:
    A najlepsze silniki diesla JTD (w oplu ten sam silnik, ale to już przecież CDTi) , silniki benzynowe FIRE.
    (Te silniki to jużÂ nie moja głowa, a męża :wink:)
  • Zawieszenie....to sugerują polskie drogi.
    Ciekawe dlaczego VW odszedł od wielowahaczowego przedniego zawieszenia.....
    To, że regeneracja zawieszenia w tym "twardym" Passacie kosztuje tysiące jakoś umyka... ale przecież to VW. Polecam znajomych z Wrocka na stalowych zamiennikach.
    We Fiacie wymiana kompletnego przedniego zawieszenia to 2xwahacze + amortyzatory+łącznik ... Ale to tylko Fiat ze "słabym zawieszeniem" ;)

    I te pompowtryskiwacze w TDI.... tylko lać polską ropę do VW :)

    MążÂ mony
  • A jak nie kupię samochodu ,to będę jeździł razem z żoną tym lub tym
    Piotr
  • [cite] Piotr i Kasia:[/cite]A jak nie kupię samochodu ,to będę jeździł razem z żoną tym lub tym
    Piotr
    A dzieciaki potrenują biegi :wink:
  • [cite] Piotr i Kasia:[/cite]A jak nie kupię samochodu ,to będę jeździł razem z żoną tym lub tym
    Piotr
    Piot: łee tam jakiś Harley, prwdziwy kult to motory "Indian"
  • Tęczowy z pedałami się kojarzy, jak szarfa tego "szfeckiego" pastora.
    Chyba, że to balon napędzany nogami (na pedały) :cool:
  • Dzieci nie powypadają?
  • Mhap7FARz5Q
  • [cite] Gregorius:[/cite]
    [cite] Piotr i Kasia:[/cite]A jak nie kupię samochodu ,to będę jeździł razem z żoną tym lub tym
    Piotr
    Piot: łee tam jakiś Harley, prwdziwy kult to motory "Indian"

    Absolutnie nie pogardzę ja tak dla przykładu jest jeszcze jedna bardzo ważna sprawa , muszą być dwa siedzenia:bigsmile:
    Piotr
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.