Tylko dla kawoszy :-)

edytowano czerwiec 2007 w Ogólna
image

image

image

Komentarz

• w temacie....

własnie ekspres padł mi na dobrę, czy ktoś może zarekomendować jakąś markę cisnieniowego ?
  • Krupsa bym odradzała. Urządzenie do spieniania mleka zepsuło nam się na wstepie. POtem ciągle cos z nim było, biby działa, ale już się nie mogę doczekać kiedy padnie ostatecznie...... A i znam kilka osób, które miały podobne doświadczenie z Krupsem.
  • do 500 zł

Chyba, że jest uzasadnienie (jakościowe) dla wyższej ceny.
  • Monika_Z_Gazety:
    a jaki masz model?
    No niestety nie jestem mocna w modelach, a nie ma mnie teraz w domu. Myślę, że do 500 zł to może być problem z dobrym ciśnieniowym, ale sieć daje takie możliwości....
  • Teofilu, zajrzyj na stronę:
    http://www.caffeprego.pl/
    W ogóle strona do polecenia wszystkim kawoszom.

Jeśli chodzi o ekspresy, to ja na codzień używam DeLonghi. I jestem zadowolobna.
  • Ave Teofil.

Od roku uzywamy szwajcarskiego automatu Turmix (do chwili obecnej 1300 zrobionych filizanek). Ma nawet polskie menu. Z innych polecam kawiarki Bialatti stawiane na kuchenke gazowa lub elektryczna.

Odradzam Jure ze wzgledu na cene. Godne uwagi jest Saeco. Krupsy podobno padaja jak muchy. My kiedys mielismy De Longhi (podobno badziewie) ale jest nie do zdarcia. Chodzi juz 6 rok (teraz u szwagra).

Pamietajcie! Co 40 litrow odkamieniac i czyscic regularnie. Inaczej najlepszy sprzet padnie szybko.

pozdrawiam serdecznie kawoszow

Tomek
  • Do spieniania mleka dokup sobie taką zwykła (Ikea, trochę droższa w Duce) elektryczną trzepaczkę. Pianka tak zrobiona wychodzi super. Ja tez mam problem ze spienianiem w ekspresie.
  • Kazdy ma :(

Pojawilo sie ostatnio sporo nowych modeli ekspresow automtycznach, gdzie oprocz regulacji objetosci wody i mocy kawy jest system do capuccino, cafe latte lub macchiato uruchamiany jednym przyciskiem. Ale takie cudo kosztuje w granicach 5000zl co oslabia skutecznie chec na kawe.
  • Maciek:
    Ja swoje potrzeby zaspokajam przy użyciu kafeterki.
    Ależ z kafeterki kawa jest o niebo lepsza niż z ekspresu :-)
  • my parzymy kawe na wszelkie mozliwe sposoby, przez filtr..., w kafeterce..., po turecku... z ekspresu... ekspres mamy de longhi z tych tańszych (460zl 6 lat temu, dziala do dzis spoko, a jeszcze nigdy go nie odkamienialam).
    ja parze, a kawe wypija mąż :bigsmile:
    bo to mąż jest kawoszem, a ja pijam raz w tygodniu lub rzadziej, rozpuszczalną z cukrem i 1/2 mleka. :bigsmile:
  • Ania_trojaczki:
    - nie umiem spienic mleka :( dla mnie bol bo to chcialam najbardziej :( moze z powodu braku instrukcji :(
    Trzeba trzymać dyszę z parą tuż pod powierzchnią mleka, tak żeby para zabierała powietrze. Ale nie za płytko, żeby nie chlapało.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.