Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

przecier

24

Komentarz

  • E, nie wszyscy Anglicy tacy są. Natomiast rzeczywiście kultura jedzenia u nich średnia.
  • Mam spiżarkę, a w niej własne powidła (w tym roku raczej dżemik), paprykę, ogórki, pomidory i soczek z malin, różne dżemiki. Często robię wspólnie z mamą (papryka i ogórki konserwowe), faceci zajmuja się dziećmi a my przetwory, kilka godzin, można pogadać i samo :bigsmile: się robi
  • ja narazie mam przecier :D , ogórki, jagody, maliny, aronię, kilka dżemów :D:D jak dla mnie - osiągnięcie :bigsmile:
    dziś dostanę przepis na "coś takiego na kanapki" z kakao i śliwek. smaczne, próbowałam. śliwek mam sporo ,więc chętnie je spożytkuję :D
  • A jakiś sensowny przepis na aronię? Bo wrzuciłam do zamrażarki i nie wiem co z nią zrobić...
  • Prosze o ten przepis na śliwki :)))
    Mam juz zebrany kosz, ale upieklam ciasto i na razie inwencji zbraklo. Jeszcze na cos musze przerobic gruszki.

    pozdraiwma - ula
  • A macie przepis na jakieś dobre ciasto ze śliwkami?
  • * 2 szklanki mąki
    * pół kostki margaryny
    * szklanka cukru

    * 4 duże jaja
    * czubata łyżeczka proszku do pieczenia
    * 1 kg węgierek

    Tylko że zrobiłem małe zmiany w przepisie i ciasto wychodzi lepiej. Zamiast mąki margaryny i cukru daję pół litra spirytusu, a zamiast czterech dużych jaj i proszku do pieczenia pół litra wódki. No i zamiast blachy gąsior i nie wkładam do piekarnika tylko stawiam na. Resztę robi się bardzo podobnie. No i lubię z większą ilością śliwek.
  • ew-7OMGqZiI
  • to coś na kanapki :D nazwijmy je - nutella śliwkowa :D

    3kg sliwek węgierek
    1kg cukru
    2 cukry waniliowe
    15 dag kakao

    zmielić śliwki przez maszynkę
    wsypać cukier
    gotowac 2 godz
    dosypac cukier waniliowy, kakao - wymieszać
    gotować 8 min

    pasteryzować 8 min


    jeszcze nie próbowałam, ale zamierzam jutro :D
  • Sylwunia... nabierasz nas... ?
  • Taaa... To jeden z tych trolli...
  • :D:shocked::shocked:
    wiem,Taw że preferujesz inne sposoby zużycia sliwek :D :wink: ale dla dzieci przewidziałam narazie taki :D
    już zrobiłam, słodkie wyszło . nawet rzekłabym, że za słodkie dla normalnego człowieka :D ale syn mój - zachwycony :D:D
  • śliwki dzieciom? co za marnotrawstwo...
  • Taw, przesadzasz. Najlepsza śliwowica wychodzi ze spadów zagrabionych spod drzew wraz z trawą i osami, a takich dzieci już nie chcą.
    Mówię poważnie, mam kolegę z okolic Łącka. I bardzo lubię śliwowicę.
  • [cite] Barbara:[/cite]A jakiś sensowny przepis na aronię? Bo wrzuciłam do zamrażarki i nie wiem co z nią zrobić...

    http://www.mojeprzepisy.pl/Przepis/sok_z_aronii/

    w wykonaniu mojej koleżanki - pychotka:bigsmile:
  • [cite] Taw:[/cite]Sylwunia... nabierasz nas... ?
    ... jak śliwki do koszyka
  • aronię wkłądam do słowików na przemian z cukrem (warstwa owoców, warstwa cukru). zagotowuję dosyć długo. doskonałe na przeziębienie (oczywiście po rozcieńczeniu :D
    ew wersja na kompot - przed gotowaniem do słoików dolać trochę wody. zrobi się więcej soku
  • Po aronii słowiki ładnie śpiewają, tylko z cukrem nie można przesadzić :cool:
  • [cite] Bolka:[/cite]Ja tam lubię taki przecier nieprzetarty przez sito - z pestkami i skraweczkami skórki. Chłopcy się nieco buntują, bo lubią pomidory, jaki nie widzą, że to pomidor, ale trudno :wink: Wg mnie taki jest smaczniejszy.
    Pestki pomidora zawierają SOLANINĘ, dlatego dobrze gdy oddziela się je od przecieru. Solanina jest m.in. rakotwórcza.:devil:
  • A jak robisz kanapkę z pomidorem to też wydłubujesz pestki?
    Kanapka to nie przecier, a gdzie się da, dobrze jest pozbywać się szkodliwych substancji.
  • Nie ma znaczenia czy pomidory są zielone czy czerwone: solanina w pestkach pomidorowych jest i basta.
  • [cite] Anita:[/cite]:shocked: Skąd pochodzi ta wiedza o solaninie w pestkach? Pierwsze słyszę.. Że w pędach i w zielonych pomidorach to tak ale w PESTKACH?
    Gdzieś to wyczytałam w książce Możesz wygrac z rakiem i alergią

    [cite] Bolka:[/cite]Zakładam, że masz rację, tylko czemu trujesz się nią na kanapkach? Podejrzewam, że rodzinie też na to pozwalasz...
    Pomidory ogólnie są bardzo zdrowe i bardzo dobre. Poza tą nieszczęsną solaniną w pestkach zawierają m.in. likopen - bardzo pożyteczną substancję:cool:
  • co Wy o tych substancjach?

    smakuje, to zdrowe!
  • ALe np. to, ze pestki jablek tez nie sa najzdrowsze i nie nalezy ich zjadac na kilogramy - chyba jest prawda - a przeciez samo jablko jest zdrowe. (wiem, nikt normalny nie wydlubuje zawartosci pestek z jablka, ale je je uwielbiam :>)

    Pozdraiwma - Ula
  • [cite] Pioszo54:[/cite]co Wy o tych substancjach?

    smakuje, to zdrowe!
    Był taki Janek, też tak mówił... Niedługo rocznica.
  • jak wierzą w substancje, to powinny wierzyć i w ewolucję

    więc ta ewolucja, przez setki milionów lat po to właśnie ten zmysł smaku wykształciła.
  • a co to za Janek, bo nie załapałem?
  • Taki żart :wink:

    Z tym smakiem i wiarą w ewolucję - gdybyśmy byli zwierzętami pozbawionymi rozumu to pewnie tak.
  • jeśli wierzysz w ewolucję

    to rozum, inteligencja, jest tylko bardzo świeżą (kilkadziesiąt tysięcy lat?) nakładką

    trochę tak, jak dołożenie monitora do komputera
  • A ty wierzysz?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.