Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dlaczego imię Józef ?

edytowano wrzesień 2009 w Arkan Noego
napiszcie proszę jeśli możecie dlaczego wasz syn ma na imię Józef lub miałby ( pisaliście tak w wątku sąsiednim niektórzy)

przyznaję się ,że wykorzystam Wasze wypowiedzi w audycji na temat św Józefa

:bigsmile:

dziękuję
«13456

Komentarz

  • Mój syn Józef ma to imię na cześć św. Piusa X, wielkiego papieża o polskich korzeniach, orędownika wczesnej I Komunii św. Nie każdy wie, że Pius X to Józef Melchior Sarto :wink:
  • Ja modliłam się o dobrego męża do św. Józefa, więć syn miałby na druge imię józef. Jak do tej pory same córki. Może chodzi o to drugie imę....:wink:
  • Dziwne pytanie... ja nie mam syna Józefa.
    Podziękowali 1ProMama
  • Ale będziesz miał.
    Wtedy odgrzebiesz wątek i napiszesz, dlaczego.
    Podziękowali 2Katia ProMama
  • Presja grupy rówieśniczej.
    Podziękowali 1Madika
  • [cite] Cart&Pud:[/cite]Ale będziesz miał.
    Wtedy odgrzebiesz wątek i napiszesz, dlaczego.
    Sugerujesz, że Taw wyczerpie wszystkie inne możliwości?
  • A gdzie tam!
    Sugeruję tylko, że ma być otwarty na nowe spojrzenie na swoje ojcostwo...
  • Mój pierworodny nosi takie imię, bo:
    *patron mi się podoba :-)
    *test ciążowy (+) wyszedł mi 19 marca
    *męża ś.p. dziadek miał tak na imię
    *samo imię bardzo mi się podoba - ma wiele ładnych zdrobnień, jest silnie osadzone w naszej kulturze, w najmłodszym pokoleniu raczej mało popularne, występuje chyba we wszystkich cywilizowanych językach
  • Skoro pierwszy syn ma Franciszek, to drugi musiał być Józef, skoro już mieszkam w Austrii to trzeba "uczcić" jakoś Cesarza :wink:
  • Jak po wakacjach?
    :wink:
  • [cite] Taw:[/cite]Dziwne pytanie... ja nie mam syna Józefa.

    ja też nie...
  • witaj Gregorius! :D
    a imię ładne, mój ś.p. dziadek był Józef. miał mieć drugi syn na drugie imię - ale się nam córki rodzą :D
  • Nasz synek ma tak na drugie ponieważ:
    - podobnie jak Anetka modliłam się do św. Józefa o dobrego męża
    - mój ukochany dziadek ma na imię Józef
    - na cześć założyciela Opus Dei - św. Josemarii
  • Moja przedostania córka ma na drugie imię Józefa
    bo:
    wreszcie dotarło do nas jak wiele zawdzięczamy św. Józefowi - Oblubieńcowi NMP
    Podziękowali 1ProMama
  • [cite] Cart&Pud:[/cite]Jak po wakacjach?
    :wink:
    Były zdecydowanie za krótkie.
  • Nic nie szkodzi, imię się nie zmarnuje. Dacie je następnemu synowi :wink:
    Podziękowali 1manatta
  • ja podobnie , jak Wanda "pożałowałam" MICHAŁKA, kiedy na placu zabaw, w przedszkolu słyszałam tylko Michał, Michałku i nie chodziło o mojego - same Michały wokół :bigsmile:


    ale patrona tez mają Michały niezwykłego
  • [cite] Maciek:[/cite]Mój syn Józef ma to imię na cześć św. Piusa X, wielkiego papieża o polskich korzeniach, orędownika wczesnej I Komunii św. Nie każdy wie, że Pius X to Józef Melchior Sarto :wink:

    z tym polskim pochodzeniem to chyba jednak bujda
    [cite] Gregorius:[/cite]Skoro pierwszy syn ma Franciszek, to drugi musiał być Józef, skoro już mieszkam w Austrii to trzeba "uczcić" jakoś Cesarza :wink:

    To dlaczego nie Karol?
  • @Filip: drugi ma Józef Karol, więc wszystko pasuje....
  • [cite] Malgorzata:[/cite]na razie ma dwóch synów:wink::wink:
    Jak będzie następny, to będzie: Bolesław Otto :wink:
  • [cite] Gregorius:[/cite]@Filip: drugi ma Józef Karol, więc wszystko pasuje....

    Karol od bł. Karola Austriackiego?
  • Czyli chłopiec będzie?
  • Kto tam jeszcze na Józka czeka? @Basja? @Dorotak? Podzielicie się motywacjami?
  • ja mam Józefinę ;;)
  • @Formatka, tak, no chyba że doktor się pomylił.
  • Ja czekam również na Jozka :) termin z ostatniego usg na 3 lipca :) Po pierwsze: patron, po drugie: uroda samego imienia po trzecie: po prapradziadku mojego męża :) @Skatarzyna gratuluję :)
  • U mnie już dwóch różnych lekarzy orzeklo ze chłopynio wiec na córkę jeszcze poczekamy :)
  • dla mnie ważne też same znaczenie imienia: niech Bóg pomnoży rodzinę, po kilku poronieniach i pozytywnym teście w sam raz na początek adwentu św. Józef wydał się nam najlepszym patronem :)
    Podziękowali 1ProMama
  • @Skatarzyna na kiedy masz termin?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.