Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kalendarz adwentowy

24567

Komentarz

  • cukierki podkładam w nocy i tylko na następny dzień:crazy:
    najstarszy upomina się o naklejanie dobrych uczynków dla najmłodszej siostrzyczki (za nowy ząbek):thumbup:
  • my tez wylosowaliśmy wczoraj figurkę Maryi- losowanie polegało na tym ,że ksiądz poprosił , żeby zgłosiło się najchudsze dziecko i Ania się zgłosiła :bigsmile:

    modliliśmy się wieczorem
  • ostatnio boleśnie ząbkujemy po nocach:cry::cry::cry:
    mam czas na tego typu zabawy
    :bigsmile:
  • ja podrzucam w nocy słodycze czasem , jak spać nie mogę
    a ostatnio często nie mogę
  • To nasz kalendarz zrobiony przez moja cudowną żonę. Na początku był "goły", codziennie, jako nagrodę za dobre uczynki, dzieci doklejały postaci i ozdoby:

    dsc02362aq.jpg
  • Mój syn dostał na "religii" taki łańcuch papierowy - jak kiedyś dzieci na choinkę robiły, kiedy nie było dekoracji w sklepach do kupienia. A na każdym kółku łańcucha było zadanie do wykonania. Niestey, niektóre były zbyt abstrakcyjne - raczej tematy do dyskusji, a powinny to być konkrety. Może pomyślę coś na przyszły rok...
  • Malgorzato, tak na przyszlosc Ci poradze, azebys nie przyszywala tych numerkow, bo to kota mozna dostac, ale przykleila. Ostatnio posilkuje sie klejem do tkanin i jestem bardzo zadowolona z efektow i oszczednosci czasu.
  • edytowano listopad 2013
    Ja, ja, ja!!!! :)
    6 znam
  • Ostatnio widzialam tez dosyc fajne numerki z filcu w takim sklepie ze wszystkim i niczym ;) po 2-3 euro. Ale to juz rada nie w pore...
  • Też robimy kalendarz.
    Do woreczków póki co chcę wrzucić np. zadania typu zrób dobry uczynek, ale szukam tez innych pomysłów...
    Pamiętam, że w którymś z wątków wiele osób pisało o swoich wersjach kalendarza.. nie mogę sobie przypomnieć tylko w którym..
    I tak sobie myślę, jak inaczej niż słodyczami zmotywować dzieci do robienia dobrych uczynków.. może parę pierwszych uda się samym słownym przekonywaniem.. ale z czasem "zabawa" może się znudzić.. macie jakiś ciekawy koncept? nie chce wypychać kalendarza słodyczami i motywować dzieci do dobrych uczynków wyłącznie wynikającym z tego późniejszym dobrem osobistym ;-)

  • A to nie było w "zrób to sam"? albo w "świąteczne zrób to sam.."??
  • Od pierwszej strony "światecznego zrób to sam.." jest sporo propozycji kalendarzy z zeszłego roku.. trzeba tylko przebrnąć przez wiele wpisów :-)
    http://wielodzietni.org/discussion/16579/swiateczne-zrob-to-sam-i-przezyj-dobrze-swieta/p1

  • Ja będę mieć mało estetyczny kalendarz. Ja nie mam zdolności do realizowania tego, co sobie zaprojektuję.
    Ale mężowi i dzieciom się podobał w zeszłym roku. 
    To takie jakby małe koperty, w każdej zadania - dość proste - jakaś modlitwa, przygotowanie jakichś ozdób choinkowych (z pomocą mamy), powiedzenie komuś, że się go kocha. łatwiejsze, trudniejsze, ale robione w zeszłym roku z myślą o 5-latku. W tym roku myślę, że i 3 latki podołają niektórym.

  • Dostaliśmy od księdza 5 takich kalendarzy. Wydaja się sensowne - za tydzień powiem, co z tymi zadaniami w środku.

    http://www.ksiegarnianamiodowej.pl/kalendarz-adwentowy-czekoladki-,3,2.5,14166.html


    U nas do tego tradycyjnie plakat i drzewo Jessego.
  • Drzewo Jessego może za rok :) Muszę sama dojrzeć, dzieci muszę mieć troszkę większe jednak. Ale podoba mi się bardzo!
  • edytowano listopad 2013
    http://majorkids.wordpress.com/co-to-jest-drzewo-jessego/

    Lila - u nas wersja skromna na razie - do wazony wkładam gałęzie i na nich codziennie przywiązuje nowy znaczek. Co roku mamy inne - muszę coś zrobić stałego w końcu.
    Zaczynamy od dołu. W zeszłym roku dzieci malowały obrazki (po kolei) - naklejałam je na taki ordynarna tekturkę (w kształcie koła) i wieszałam na kolorowej wstążeczce. Estetycznie całkiem całkiem wyszło. W rytuale domowym, czy rodzinnym masz dużo pomysłów. U nas super działa już kilka lat.
    Tutaj inspiracje - zreszta było już na forum.
    http://majorkids.wordpress.com/inspiracje/
  • Czytałam sobie rano ten watek i olśniło mnie w końcu z czego zrobię z tym roku kalendarz -  z rolek po papierze toaletowym. Planuję owijać kolorowymi papierami do pakowania prezentów rolki, zaklejać dno, ponumerować, do środka włożyć wydrukowane zadania i przypiąć kolorowymi spinaczami do rozciagnietego na ścianie sznurka. Do kalendarza wydrukowałam też fragmnty Pisma Św. z linku powyżej i dzieci będą robić ilustracje i zawieszać na drzewku Jessego.  Podoba mi się też pomysł z tymi seruszkami za dobre uczynki naklejanymi na suknię Matki Bożej. Trzeba brać się do pracy  #:-S
  • Kupiłam gotowy wieniec. Dołożyłam świeczki i czeka.
    Z literatury nabyłam jakieś starocie na Allegro, jedna książeczka z 1990, druga z 2000, ale nie miałam jeszcze czasu, by się im wnikliwiej przyjrzeć, więc nie wiem, czy polecam.
  • U nas kalendarz adwentowy w tym roku to ksiazka w stylu "Wszyscy na Ciebie czekamy", ale w wersji niemickiej. Codziennie jedno opowiadanie o przodkach Jezusa, do tego kawalek stajenki do wyciecia i sklejenia.
    Zobazymy, czy syn da sie na to skusic, bo ostatnio walkujemy krolow Polski wieczorami :-/
  •  "Wszyscy na Ciebie czekamy" czytaliśmy dwa lata temu. Dzieciakom bardzo się podobało.
  • ja tez jestem w trakcie robienia kalendarza i do kieszonek zamierzam wkładać własnie zadania. I chcę to jakoś połączyć by za wykonane zadanie dziecko zbierało pieniądze do specjalnej skarbonki. A pod koniec adwentu zakupimy jakiś prezent dla dziecka i zaniesiemy do naszego caritasu.
  • Myślę i myślę, pomysłów mam (graficznych) pare, jeśli o zadania dla 9-latka - to coś wymyślę, ale nie mogę wymyślić czy mój dwu latek (2 lata i 2 miesiące) też może się włączyć - dla 3,5 latka coś się jeszcze uda, już łapie co to zrobić komuś coś dobrego/złego itp - ale czy z Waszego doświadczenia z takim dwulatkiem to może coś się udać? jakieś pomysły konkretne?
    poza tym zamierzamy na roraty chodzić - mam z poprzednich lat lampion metalowy - teraz dokupiłam jeszcze dwa - coby sie nie stresować że komuś wypadnie (zostanie rzucony ewentualnie ;) )
    zobaczymy jak wyjdzie - od września są wszyscy zdrowi ale ostatnie 3 lata to jak nie ospa, zapalenie oskrzeli to ostatnio zwykła grypa - i roraty prędzej czy później upadały...
    może tym razem...
  • nie mogę wymyślić czy mój dwu latek (2 lata i 2 miesiące) też może się włączyć
    @Wela12
    mogę ci przesłać plik z kalendarzem z zadaniami dla 4 latki i 2 latka, który mieliśmy w zeszłym roku
    poradzili sobie oboje całkiem dobrze
    podaj adres na priv bo tutaj nie wiem jak wkleić
  • Narysowałam Matkę Bożą z przytulonym Dzieciątkiem i w trakcie rysowania zmieniłam koncepcję - dzieci wybrały kolory swoich serduszek do naklejania za dobre uczynki. Naklejać serduszka będziemy wokół rysunku jako tło. 
    Na każdy dzień w kalendarzu adwentowym znajdują się:
    - fragment Pisma Św., do którego wykonają ilustrację i nakleją na drugi kalendarz :) - ogolnie koncepcja taka, że z jednego kalendarza będą ubywały zadania, a na drugim przybywały rysunki,
    - krótkie wspomnienie patrona dnia
    - zadanie do wykonania, 
    - naukę jednej pieśni adwentowej w pierwszym tygodniu, a następnie jednej kolędy.

    Wyszedł rozbudowany kalendarz, ale w ubiegłym roku mieliśmy tylko fragmenty Pisma Św. i zadania i dzieci czuły ogromny niedosyt, a tak zadania będą robić głównie ze mną, a reszta z tatą wieczorem.
  • Ja też dziś robię :)

    I potrzebuję propozycji cytatów Biblijnych na kazdy dzień - wiem, wiem, że mogę sama, ale może ktoś coś ma :> ?
  • A! Znalazłam coś takiego - sporo do wyboru:

    http://biblia.wiara.pl/doc/678884.Biblia-na-kazdy-dzien-Adwentu

    Może ktoś jeszcze skorzysta.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.