Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kalendarz adwentowy

13567

Komentarz

  • Nie pamiętam czy pisałam anegdotkę o kalendarzu adwentowym...


    Pierwszego dnia Adwentu jedna z moich córek ( miała wówczas lat 3 ) spytała tatusia po co jest kalendarz adwentowy ( się nie wysilaliśmy - akurat wchodziła moda na te czekoladowe w marketach i wtedy były jeszcze atrakcyjne)
    Mąż odpowiedział najprościej jak mógł, że jak się zje wszystkie czekoladki to będą Święta Bożego Narodzenia...
    Nie minęło kilka chwil jak dał się słyszeć  przerażający płacz Marianny
    Gdy weszliśmy do pokoju dziewczynek zobaczyliśmy jak starsze siostry( lat 4,5 i 6 )szarpią się z małą...
    tłumacząc nam, ze Marianna zjada wszystkie czekoladki w jeden dzień...
    Na pytanie dlaczego to robi odpowiedziała...



    że tatuś powiedział, że jak zje wszystkie  to będą Święta....
    :D
    Podziękowali 2Aniuszka zoja
  • Torebeczki do kalendarza przyozdobione :D
  • naliczyłam 7 znanych.
    Ja też, ja też! :D Ciekawe, czy te same? ;)

  • Archanioł Boży Gabryjel

    Hejnał wszyscy zaśpiewajmy

    Mądrości, ktora z Bożych ust wypływasz
    Niebiosa, rosę spuśćcie nam z góry
    Oto Pan Bóg przyjdzie

    Spuśćcie nam na ziemskie niwy

    Zdrowaś bądź Maryja

    Ale "Hejnał" słabo, więc może tylko 6 i pół. :(

    Dzięki, Lilu, chętnie się douczę :D
  • @AnkaAso - ale te cytaty to jakieś niekatolickie tłumaczenie - co to jest V Mż? Domyślam się, że piąta księga z Pięcioksięgu Mojżeszowego, czyli po naszemu Księga Powtórzonego Prawa.

    @-)   Nie doczytałam, tak to jest jak się dziesięć rzeczy na raz robi i wszytko było na wczoraj  :\">
  • To jest protestanckie tłumaczenie.  z Biblii Warszawskiej chyba.
  • Potrzebuję pomysłów na zadania dla Męża do kalend arza  :D :D :D
  • i masaż stóp i śniadania - wiem, wiem - na to sama wpadłam :D
  • i masaż stóp i śniadania - wiem, wiem - na to sama wpadłam :D
    stóp, rozumiem, ale jak masaż śniadań wygląda? 
  • Niech sam coś wymyśli ;)
  • i masaż stóp i śniadania - wiem, wiem - na to sama wpadłam :D
    stóp, rozumiem, ale jak masaż śniadań wygląda? 
    Jednego śniadania :-B
  • edytowano listopad 2013
    Dobra, z czego zrobić bazę, żeby się nie sypały igły??? Jodła kaukazka? Gdzieś do dostania gałązki w listopadzie???
    Ten jest od razu z dekoracją :)

    @Lila Wszelkie jodły igieł nie gubią i jeszcze daglezja (ślicznie pachnie pomarańczami), cisy, thuja też nie zgubią igieł. Odradzam świerk, bo szybko spadnie i jeszcze do tego kłuje straszliwie. Macie u siebie coś w rodzaju giełdy kwiatowej? Tam powinny być dostępne i gotowe bazy pod wieniec (czyli kółka już oplecione gałązkami) i pęczki gałązek. Albo przy cmentarzach (tylko tam to już ceny z odpowiednim narzutem) czy w kwiaciarniach.

    A pieśni znam 10 :) :) ! Ale śpiewałam 2 lata w scholi na Roratach u Dominikanów w Poznaniu ;)

  • edytowano listopad 2013
  • edytowano listopad 2013
    O kurcze, tak skutecznie schowalam moja ksiazke adwentowa, ze nie moge jej znalezc :((
    Ktos ma chody u Antoniego?

    E: znalazlo sie, dzieci zwinely do swoich ksiazek.
  • Nasz wieniec adwentowy był z sosny. Trzyma się idealnie. :-)
  • Jeszcze pieśni adwentowe:

    http://piesni-nabozne.tumnus.info/glowna.html
     
    Archanioł Boży Gabryjel
    Boże wieczny, Boże żywy
    Chwalmy Boga Wszechmocnego
    Głos wdzięczny
    Grzechem Adama
    Hejnał wszyscy zaśpiewajmy
    Matko Odkupiciela
    Mądrości, ktora z Bożych ust wypływasz
    Niebiosa, rosę spuśćcie nam z góry
    Oto Pan Bóg przyjdzie
    Po upadku człowieka grzesznego
    Posyła do Panny
    Przyjdź o Zbawienie
    Spuśćcie nam na ziemskie niwy
    Stworzycielu gwiazd świecących
    Urząd zbawienia ludzkiego
    Wszyscy wierni śpiewajmy
    Zdrowaś bądź Maryja
    Z pomocą Boga miłego
    Nowenna przed Bożym Narodzeniem

    Podnieść paluszka do góry, kto zna więcej niż trzy z nich?
    CHórzystki na pewno więcej,organistki również ;)
  • Uff zdążyłam pomimo szkolenia obowiązkowego w pracy dziś i jutro. Mamy w tym roku drzewo Jessego (naszkicowane na kratonie) na, którym prawie jedenastolatka będzie doklejać kolejnych przodków Jezusa (niektórych z krótką informacją i kojarzącymi się ilustracjami np Salomon - Świątynia Jerozolimska, Jozjasz -zwój Tory na pamiątkę odnalezienia Księgi Prawa Mojżeszowego), wszyscy razem mają jakiś cytat z czytań z danego dnia (no dobra większość z Jeremiasza bo to mój ukochany prorok) i do sprawdzenia jakiś kojarzący się punkt z Katechizmu, średni ma dodatkowo dopisywać na naszym drzewie różne wiadomości związane z Duchem ŚW -przygotowuje się do bierzmowania, a najstarszy z Deonu dopisywać intencje papieskie.

    Wieniec też gotowy.
    :D
  • Znajdzie mi ktoś prosty wzór na lampion na roraty? 
    Dziś proboszcz ogłosił przed Mszą dla dzieci - wielka promocja w parafii, każde dziecko dostanie lampion i co? i gucio, wychodziliśmy na ostatku i dla nas nie starczyło, choć ksiądz zagadywał, że może by ktoś oddał, że może po jednym na rodzinę... 
  • fajny kalendarz adwentowy jest w gazetce "Ola i Jaś" - (w tym numerze pierwsza część). Jest w formie niedużego plakatu z choinką i szopką, na których są miejsca do przyklejania gwiazdek, bombek i serduszek - za codzienną modlitwę, za udział w Roratach i niedzielnej Mszy oraz za dobre uczynki.
  • Znajdzie mi ktoś prosty wzór na lampion na roraty?
    A wzór naprawdę jest potrzebny? Bierzesz grubszy papier, tniesz go, żeby był prostopadłościanem, na jednej, dwu, trzech lub czterech ściankach wycinasz "witrażyki" (ja miałam obrazek bożonarodzeniowy i coś jeszcze) i tyle.
  • Z gotowcem mniej roboty, a moja plastyczna panna jeszcze nie wróciła z biwaku. 
  • Z jakiego biwaku????
    Grudzień mamy...
    :-SS
  • też uczyniłam wieniec adwentowy :) ale jestem z siebie dumna !
    ale zdjęcia póki co nie mam :/
  • edytowano grudzień 2013
    U nas też wieniec na stole i  żłóbek, który ma się zapełniać siankiem za dobre uczynki :)
  • U nas jedziemy dwutorowo: maz dostal jakis reklamowy kalendarz z czekolada z pracy, to jemy ;), jestesmy po pierwszej opowiesci z ksiazki (Izajasz) i wycielismy z tejze pierwsza czesc szopki.
  • pierwszy raz zrobiliśmy kalendarz dla dorosłych - pozbieraliśmy homilie i katechezy papieskie nt. Bożego Narodzenia, wydrukowaliśmy i wyszła z tego książeczka z rozważaniami na każdy dzień adwentu i dalej jeszcze na święta (bo szkoda było rezygnować z tych jakichkolwiek tekstów)

    z założenia do przeczytania i przemedytowania 1 tekstu na 1 dzień
    a teksty są mocne
    :)

    gdyby ktoś chciał chętnie prześlę wersję do wydruku
  • pierwszy raz zrobiliśmy kalendarz dla dorosłych - pozbieraliśmy homilie i katechezy papieskie nt. Bożego Narodzenia, wydrukowaliśmy i wyszła z tego książeczka z rozważaniami na każdy dzień adwentu i dalej jeszcze na święta (bo szkoda było rezygnować z tych jakichkolwiek tekstów)

    z założenia do przeczytania i przemedytowania 1 tekstu na 1 dzień
    a teksty są mocne
    :)

    gdyby ktoś chciał chętnie prześlę wersję do wydruku
    Wyślij proszę  ;;)
  • edytowano grudzień 2013
    Na deonie i yt franciszkanie codziennie wrzucaja krotkie rozwazanie ("szukajac nadziei"). Ale to dla doroslych raczej.
  • pierwszy raz zrobiliśmy kalendarz dla dorosłych - pozbieraliśmy homilie i katechezy papieskie nt. Bożego Narodzenia, wydrukowaliśmy i wyszła z tego książeczka z rozważaniami na każdy dzień adwentu i dalej jeszcze na święta (bo szkoda było rezygnować z tych jakichkolwiek tekstów)

    z założenia do przeczytania i przemedytowania 1 tekstu na 1 dzień
    a teksty są mocne
    :)

    gdyby ktoś chciał chętnie prześlę wersję do wydruku
    To i ja ładnie proszę [-O<
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.