Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pierniczki

145791047

Komentarz

  • nie wiem czemu nie zmieściło się w całości
  • Ja mam pytanie czy moje pierniczki mają jeszcze szanse zmięknąć. Piekłam je w sobotę i dzisiaj dzieci próbowały czy już zmiękły ale okazało się, że jeszcze nie.
    Jak tak dalej pójdzie to mogą nie zdążyć zmięknąć bo je dzieci zjedzą.
    :bigsmile:
  • Pierniczki miękną ok. 3 tygodni, dlatego właśnie piecze się je w okolicach Mikołaja, żeby były w sam raz na Święta
  • Ale w tym przepisie było, że są już dobre na drugi dzień. Przepis z Kury Domowej.
  • Agnieszka&5 piękne te Wasze wypieki :ip: Najbardziej podobają mi się te związane z muzyką :ck:
    A Krzyś to chyba pomysł zaczerpnął z McDonalda... super :fr:
  • Agnieszka&5, a te gwiazdki i śnieżki to z marcepana czy z cukru? Gdzie kupowałaś? Bardzo ładne są.
  • normalnie , jak pierników nie lubię, tak się czuję zdjęciami zachęcona :):)
  • [cite] Marcelina:[/cite]Agnieszka&5, a te gwiazdki i śnieżki to z marcepana czy z cukru? Gdzie kupowałaś? Bardzo ładne są.
    Dr Oetker ok. 6zł słoiczek w hipasach są
  • Aleks - to nie wiem, skoro tak w przepisie ??? Ale różne już piekłam i zawsze najpierw twardnieją a dopiero potem kruszeją. Większość przepisów oraz tradycja podaje, żeby piec na Mikołaja.

    Celinka - tam obok jeszcze jest nutka, tylko się w forumowym kadrze nie zmieściła.

    Marcelina - z cukru, kupiłam gotowce w spożywczym

    U nas dzieciaki zawsze pieką pierniki przed 6 grudnia, bo mamy taką tradycję, że 5 wieczorem szykują dla Mikołaja szklankę mleka, specjalnie zrobione przez siebie pierniki oraz listy a Mikołaj (oprócz tego co do buta) w podziękowaniu zostawia im aniołka na choinkę (mamy już całkiem spory zbiór).

    Ten Krzysiowy piernik to tak od serca dla Mikołaja właśnie :bigsmile:
  • Maniek - spodobało Ci się, co...?:cool:
  • pierniki007.jpg
    pierniki005.jpg
    pierniki009.jpg
    pierniki002.jpg

    mojej żonie się nudziło
  • Konstruktywnie się nudziła :crazy:

    A te gwiazdki w środku to na co zlepione? Na lukier?
  • ale fajne!!!
  • [cite] Lila:[/cite]Olesia, jesteś jeszcze na forum? skontaktuj się ze mna na maila, plis, czekam :)


    Lila - napisałam. :cool:
  • Piernikowe choinki z gwiazdką anyżową na czubku- superowe!:cool:
  • Maniek, ale Twoja żona się fajnie nudzi:bigsmile:
    też tak kcem:crazy:

    na ambicję mi Twa żona Maniek wejszła i niewiem czy też czeguś takiego nie zmaluję:tooth:
  • Ja już w tym roku nie, ale w przyszłym... fajny pomysł na prezent własnej roboty :iw:
  • Odręcznie
  • Maniek - a te formy gwiazdkowe to macie gotowe od dużej do małej czy bawicie się w odręczne wycinanie?
  • Wczoraj w makro kupiłem złote perełki Oetkera. W makrze te o z dóbki są najtańsze, ok. 4,5 zł
  • i są też srebrne
  • [cite] matka-Olka:[/cite]1/2 kg mąki
    20 dag płynnego miodu
    20 dag cukru pudru
    1 jajo
    12 dag masła roztopionego
    paczka przyprawy do piernika
    łyżka ciemnego kakao

    Poczynając od mąki, dodajemy wszystkie składniki, mieszamy, wyrabiamy na elastyczną kulę ciasta. Potem wiadomo, wałkujemy i wycinamy i pieczemy. Kuniec.






    Robię właśnie z dziećmi pierniczki z tego przepisu - wychodzą rewelacyjne!!! :bigsmile:
    Nie podejrzewałam tak prostego przepisu o tyle pyszności...!:bigsmile:
    Nie dodałam tylko kakao, a za to wsypałam więcej przypraw - kolor i smak bez zarzutu.
    :bigsmile:
    Ciasto ma świetną, elastyczną konsystencję i doskonale się kroi foremkami, co też jest zaletą, gdy robią to dzieci. :bigsmile:
    Dzięki wielkie!:fi:
  • Niech ci za cały komentarz starczą słowa mojego męża:
    "nie to, że wcześniej były złe, ale to najlepsze pierniczki jakie w życiu zrobiłaś"

    :fi:
  • No to bardzo się cieszę. Jeśli uda się Wam nie zjeść wszystkich, to na Święta będą jeszcze lepsze.

    A ja w tym roku zrobiłam też pierniczki Moniry. Miodzio, mają coś, czego nie mają te szwedzkie - posmak karmelu, bo specjalnie trochę przypaliłam cukier.

    Ozdobiłam wczoraj ...dziesiąt pierniczków na kiermasz w przedszkolu, dziś zapakowałam, plecy mi pękają, ale takie na tackach i w celofanie wyglądają b. profesjonalnie.
    Uff.
  • to już gwiazdek origami nie robisz?:wink:
  • Robię, ale na własny użytek. W pierniczkach jestem dobra, w gwiazdkach jeszcze nie aż tak. :bigsmile:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.