Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

"Jarmark cudów" w TVP 3

edytowano lipiec 2007 w Polecamy
Jarmark cudów, nowy program telewizyjny Roberta Tekielego i Mateusza Dzieduszyckiego, 8 odcinków, emisje: soboty i niedziele sierpnia 2007 r., TVP 3, początek: 4 sierpnia.

Reklama radiowa:
http://www.jezus.waw.pl/Jarmark/Jarmark/jarmark_cudow_jingiel.mp3

1. "Bioenergoterapia â?? cuda czy groźne oszustwo?"
"Kurs bioenergoterapii miał otworzyć mnie na moc, a zawiódł na skraj tragedii"
Iwona chce pomagać innym ludziom, trafia na kurs bioenergoterapii, który ma "otworzyć ją na moc". Śmierć przyjaciółki, której nie jest w stanie pomóc pomimo posiadania "daru uzdrawiania" zmusza ją do dokonania dramatycznych wyborów życiowych.

Emisja: sobota 4 sierpnia 2007 r., TVP 3
(BIOENERGOTERAPIA)

2. "Spirytyzm, kontakty z zaświatami, podróże poza ciałem â?? czy wywoływanie duchów się opłaca?"
"W świadomym śnie jakaś wielka, obca siła zaczęła ciągnąć mnie w dół"
Małgorzata jako nastolatka z koleżankami wywołuje duchy, czyta o UFO, ćwiczy "świadomy sen" Ma poczucie posiadania mocy, kontaktu z niezwykłymi siłami, ale z czasem podczas tych praktyk pojawia się strach, pustka, wrażenie bezradności. Podczas jednego z takich przeżyć czuje, że jakaś wielka siła ciągnie ją w dół.

Emisja: niedziela 5 sierpnia 2007 r., TVP 3
(SPIRYTYZM)

3. "Tarot. Nie mów, że zabawa kartami może być niebezpieczna."
"Po medytacji nad kartami Tarota pojawiła się we mnie chęć popełnienia zabójstwa"
Darek prowadził medytacje zen nad kartami Tarota "na pierwszym miejscu były nie karty, ale stan ducha, który towarzyszy medytowaniu i przechodził w normalne życie. Towarzyszyło mi uczucie niesamowitości, agresji i zła. Doszło do tego, że podczas Mszy Św. poczułem pragnienie by przewrócić ołtarz. Potem pojawia się chęć popełnienia zabójstwa."

Emisja: sobota 11 sierpnia 2007 r., TVP 3
(TAROT)

4. "Okultyzm, psychotronika, czyli wiedza tajemna w XXI wieku."
"Owa świadomość zaczęła się do mnie odzywać, stałem się uczniem tego ducha"
Leszek słucha muzyki metalowej, interesuje się satanizmem, ma ziemiankę pomalowaną krwią zwierząt. Stopniowo zło i agresja przenika całe jego życie. Pojawia się uczucie, że ogarnia go jakaś "zewnętrzna, zła obecność". Ma poczucie, że zwariował. Jednak okazuje się, że jego dwaj najbliżsi przyjaciele, którzy mają podobne zainteresowania, mieli identyczne doświadczenie w tym samym czasie.

Emisja: niedziela 12 sierpnia 2007 r., TVP 3
(OKULTYZM)

5. "(Nie)pozytywne myślenie"
"Kurs Doskonalenia Umysłu zrobił na mnie wrażenie - czarna magia w XXI wieku"
Tygodniowy kurs Doskonalenia Umysłu zrobił na Remigiuszu duże wrażenie. Mottem była tam: Prawda, Prostota, Miłość, rozwój potencjału ludzkiego. Okazało się jednak, że pod tymi atrakcyjnymi hasłami działa współczesna szkoła czarnej magii. Punktem zwrotnym w życiu Remigiusza staje się śmierć jego przyjaciela.

Emisja: sobota 18 sierpnia 2007 r., TVP 3
(DOSKONALENIE UMYSŁU)

6. "Lekcje magii w polskich szkołach"
"Poczułem jak jakaś siła otwiera mi usta i obce ciepło dostaje się do mojego wnętrza"
Nauczycielka Pawła na lekcjach wychowawczych dzieliła się wiedzą ezoteryczną: reinkarnacja, doskonalenie umysłu, joga. Paweł otwiera się na świat duchowy, który stopniowo zaczyna go opanowywać. Pewnej nocy poczuł, jak jakaś siła otwiera mu usta i obce ciepło dostaje się do jego wnętrza.

Emisja: niedziela 19 sierpnia 2007 r., TVP 3
(SZKOŁA I MAGIA)

7. "Różdżka i zjawy."
"Radiestezja: â??Czarny kruk i wilk chciały być moimi przewodnikami.â?? "
Michał pierwszą różdżkę skonstruował sam. Chciał znaleźć w swoim domu "żyły wodne". Po jakimś czasie w jego życiu zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Stale towarzyszyły mu zjawy czarnego kruka i wilka, zwierzęta chciały stać się jego duchowymi przewodnikami.

Emisja: sobota 25 sierpnia 2007 r., TVP 3
(RADIESTEZJA 1)

8. "Drugie dno radiestezji."
"Demon powiedział, że zniszczy moje życie i całą rodzinę"
Hanna chciała pomagać ludziom posługując się wahadełkiem. Z czasem pojawiły się niespodziewane skutki uboczne: bóle głowy, stany depresyjne, paraliże, myśli samobójcze. Odkryła drugie dno radiestezji. Kiedy chciała się wycofać, objawił się jej demon, powiedział, że zniszczy życie jej i całej rodziny.

Emisja: niedziela 26 sierpnia 2007 r., TVP 3
(RADIESTEZJA 2)

Komentarz

  • Myślę, że są to programy naprawdę warte uwagi. Mamy wiele bliskich nam osób, które nie zdają sobie sprawy z zagrożeń płynących właśnie z tego typu praktyk. My również z chęcią pogłębimy swoją wiedzę.
  • Gdy usłyszałam o tych programach pierwszy raz od roku zrobiło mi sie żal że nie mamy telewizora, bardzo chętnie bym je obejrzała... może zrobię niedzielny najazd rodzicom? :boogie:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.