Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dziś wspomnienie św. Piusa X

edytowano sierpień 2007 w Arkan Noego
200px-Pope-pius-x-01.jpg

Dzisiejsze czytanie mszalne, przewidziane przez Novus Ordo Missae, mówi o powołaniu Gedeona â?? najmłodszego spośród synów swego ojca, przewidzianego na wodza nielicznych Izraelitów, którzy zwyciężą przeważających ich wrogów. Do mojego kościoła, szczególnie w zwyczajne dni, nie przychodzi wiele osób. Dzisiaj było ich czworo, w tym troje dzieci. Jedna dziewczynka była pierwszy raz. Nic dziwnego, że w powszechnie przyjętym znaczeniu nie uczestniczyła we Mszy św., cały czas po prostu siedząc w ławce. Dwu małych od niedawna ministrantów także zachowywało się dość nieskładnie. Jakie więc było moje zdziwienie, gdy nagle na Podniesienie dziewczynka owa uklękła â?? być może, pomyślałem, za przykładem jedynej w kościele dorosłej osoby? Jednak na Komunię św., gdy owa dorosła osoba bynajmniej nie klęczała, gdyż udawała się w stronę ołtarza, a postawa ministrantów raczej nie mogła być przykładem, dziewczynka znów klęczała. Z bocznej ściany kościoła spoglądał święty papież Pius X, zwolennik wczesnej i częstej Komunii św., znawca dziecięcych dusz â?? przekonując, że wszystko można zbudować na Chrystusie â?? omnia instaurare in Christo â?? i bynajmniej nie trzeba do tego wybitnych specjalistów i wyszukanych teorii. Zwycięża to, co małe.

(Ze strony ks. Karola Tomeckiego)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.