Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zrób to sam/a

178101213100

Komentarz

  • mojego maila też już nie widać, Cart proszę wyślij też do mnie
  • C&P ,dzięki! Doszło.:ct:
  • Aneta, poszło.
  • Czy ja też mogę prosić wzory na te cuda?:bigsmile:
  • Ja kupiłam taką książkę "Życzenia nitką haftowane" nie ma tam dużo wzorów, ale są pomocne instrukcje jak takie wzory robić samemu. I ogólnie dobra rzecz :bigsmile:

    Z takich praktycznych porad : zaczynamy od przenoszenia dziurek na kartkę najlepiej robić to na korkowej podkładce. Kładziemy wzór na kartkę i dziurkujemy najlepiej ostrą szpilką z dużą główką ( igłę źle się trzyma i ręce bolą).
    Następnie nawlekamy igłę i koniec nitki podklejamy taśmą albo cenówkami najbliżej dziurki od której zaczymany. I dalej tak jak pokazuje wzór. Dobrze jest też patrzeć na gotową kartkę, wtedy możemy na bieżąco korygować błędy, bo widać jak coć jest nie tak.

    Ale jak polecicie nie zupełnie według wzoru to nic się nie stanie, zawsze coś fajnego wyjdzie :bigsmile:
    Np.na choinki jest sto pomysłów i każdy fajny.

    A i to nie jest trudne i w miarę szybko widać efekt. Zdecydowanie szybciej niż w hafcie krzyżykowym :bigsmile:

    Czekam na wasze prace :smile:
  • co taka cisza?
    Rozumiem że siedzicie i dziurkujecie:bigsmile:
  • ja dostałam, zaraz drukuję i do dzieła, dziękuję, bo dostałam podwójnie:bigsmile:
  • Agnieszka, prześlę Ci wzory, ale pytanie o to, jak się do tego zabrać to nie do mnie.:wink:
    Sama laik jestem...
  • na tym blogu jest opis ze zdjęciami jak sie do tego zabrać

    http://monia-prace.bloog.pl/kat,248234,index.html?ticaid=6b2df

    obejrzyjcie też te kartki tam są bardzo ładne
  • Majki6, a przysłałabyś mi też te wzory? Co roku przeżywam męczarnie szukając kartek spełniających trzy kryteria:
    1. ładne i nie kiczowate
    2. z akcentem religijnym dotyczącym istoty Świąt
    3. z niewpisanym fabrycznie sztampowym tekstem życzeń

    I co roku mnie trafia przy stojakach z kartkami. A te chyba nawet są do zrobienia dla takiego beztalencia plastycznego jak ja :smile:
  • Myśmy wczoraj zrobiły taką próbę - na zwykłym cienkim papierze, zwykłą nitką no i najprostszy wzór - czyli choinkę. Wyszło na tyle ładnie, że będę robiła choinkowe kartki świąteczne z dziewczynkami. Tereska sobie świetnie radziła i wygląda rewelka - choinki bardzo kolorowe, bo co chwilę zmieniała kolor (takie dziecięce inspiracje). Hania miała więcej problemów, bo raz robiła wzór po jednej a raz po drugiej stronie, no i w środku pracy kartka sie potargała. Nic to będziemy dalej robić na twardym papierze.

    Dzięki za link do strony z instrukcją (brak mi zdolności plastycznych i wizji artystycznej, więc takie matematyczne uporządkowanie z dokładną instrukcją jest dokładnie dla mnie). Gdyby na tej stronie jeszcze znalazły się dokładne instrukcje do innych motywów, to już by było szczęście :wink:
  • Fajne znalazłam gdzieś w chomiku. Robione na zużytej płycie CD:
    ChomikImage.aspx?k=1346510&t=634244697613256658&id=233145442&vid=233145442
  • Nie napisali.:cool:
    Może pomysłodawczyni jest dentystką?:ap:
  • [cite] Emilia_K:[/cite]Majki6, a przysłałabyś mi też te wzory? Co roku przeżywam męczarnie szukając kartek spełniających trzy kryteria:
    1. ładne i nie kiczowate
    2. z akcentem religijnym dotyczącym istoty Świąt
    3. z niewpisanym fabrycznie sztampowym tekstem życzeń

    I co roku mnie trafia przy stojakach z kartkami. A te chyba nawet są do zrobienia dla takiego beztalencia plastycznego jak ja :smile:


    To proponowałabym szopkę - jak najbardziej istota Świąt i do tego napis Bóg się rodzi :bigsmile:
  • my haftowałyśmy choinki i gwiazdki cieniowaną nitką, ale zwykłą, mulina była za gruba.
    Ale w tym roku przerzuciliśmy sie na takie świecące koszt 3 zł, wystarcza na sto lat i efekt taki świąteczny. Ale trochę się rozdzielają i plączą więc jak dla dzieci na początek to nie za bardzo.
    Chyba że takie droższe nie rozdzielające się 7 zł (znalazłyśmy takie w sprzedaży złote i srebrne)

    Ale zwykłymi też ładnie wygląda :bigsmile:
  • O,są!!!!




    Ale,jak znam życie,to zaraz mi znikną(((.
    Dzieki Aga!:bigsmile:
  • Teraz robie pastelowe.Może do rana skończę:wink:
  • I tak od miesiąca mam dni do d..y.
  • Mikuś a może jakiegoś bloga załóż!
    naprawdę masz Talent Kobietko!!!!
  • tak Mikuś bloga!
    albo wrzuć to do jakiegoś sklepu typu Pakamera, czy coś

    a w sprawie bloga służę pomocą techniczną, jakby co:wink:
  • 21077a0be9b86b40med.jpg
    znalazłam sobie nowe zajęcie:)
    f2c4231e316a1220med.jpg
    to moje dwie pierwsze prace,spodobało mi się to,jeszcze muszę duuuużo prac zrobić,żeby dojść do perfekcji:tooth:
  • Mikuś - jest zdjęcie!!!
    jestem z Ciebie dumna!!!!!!!

    Ania, Mikuś - piękne te prace :)

    a mówią że matki wielodzietne siedzą w domach i się nie rozwijają !:wink:
  • Mikuś, jestem pod wrażeniem!



    (Ps. I właśnie uświadomiłam sobie, że o czymś zapomniałam :shamed:......
    A mianowicie....wysłać Ci obiecane koraliki).
  • Dominika, super!!!
    Piękne te korale!
    :clap::clap::clap:

    A tu masz podpowiedź, jak wkleić od razu zdjęcie.
    Bierzesz link do zdjęcia, wklejasz go w okienko komentarza i z przodu dopisujesz [ img ] a na końcu [ /img ]
    Wtedy link wygląda tak:
    [ img ]www.facebook.com/photo.php?pid=602219&id=100000052835054[ /img ]

    (Żeby Ci to móc pokazać musiałam wstawić spacje między nawiasy a "imgi". Ty nie rób spacji, wtedy link "zadziała").
    Spróbuj, plizzz!
  • ładniutkie
  • [cite] kociara:[/cite]ładniutkie
    Specjalnie dla tej ktora ustawia mnie do pionu!
  • Aga,robiłam do trzeciej. Teraz tworze kwiata w tych samych kolorach.Polubilam je.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.