Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ginekolog radzi: nie bawcie się ostrymi narzędziami, to ciąży nie będzie

edytowano marzec 2010 w Ogólna
Połknięcie nasienia a ciąża | 2010-03-14 22:23:54
czy po połknięciu spermy mogę zajść w ciążę?? mój chłopak napewno nie przeniósł do mojej pochwy spermy proszę o odpowiedż

Droga Pani,
Otóż zapewniam Panią, że w ciążę Pani nie zajdzie po połknięciu nasienia. Aczkolwiek ... kilkanaście lat temu renomowane czasopismo medyczne w USA opublikowało przypadek zajścia w ciążę po połknięciu nasienia. Ale to była bardziej skomplikowana sprawa...
Otóż dziewczyna (lat 15. ście) po chwili uniesienia ze swoim kochankiem została ugodzona kilka razy nożem przez ... zazdrosną żonę jej partnera. Rany kłute były zlokalizowane w nadbrzuszu i podbrzuszu (doszło do uszkodzenia ściany żołądka). Poszkodowana przeszła operację z płukaniem jamy otrzewnowej. Po kilku miesiącach stwierdzono u niej ciążę, mimo że zarówno ona jak i jej matka twierdziły, że to niemożliwe (nie było defloracji). Lekarze opisujący przypadek we wnioskach napisali, że nasienie przedostało się z uszkodzonego żołądka do jamy otrzewnowej a stamtąd do jajowodów w czasie procedury operacyjnej. Oczywiście jest tu wiele znaków zapytanie ale przypadek jest opisany w literaturze medycznej. Jeżeli Pani nie bawiła się po... ostrymi narzędziami to ciąży nie będzie.
Pozdrawiam,
Jan Mazela

http://www.swiat-zdrowia.pl/blog/polkniecie-nasienia-a-ciaza
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.