Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaki box na dach samochodu?

edytowano marzec 2010 w Pomagajmy sobie
Na święta wyjeżdżamy w pełnym składzie (+ teściowa) więc bez trumny na dachu wyprawa nie ma szans powodzenia :wink:
Po wizytacji kilku sklepów, biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny chyba będę się decydował na Neumann Whale 200 - 550 litrów powinno wystarczyć :cool:
916399_inmsg.jpg
Czy ktoś z Was jeździ(ł) z takim boxem? Jakie macie wrażenia?
Trochę niepokoi mnie sporawy luz na przedzie (między górną klapą a dnem), czy w trakcie jazdy nie będzie klapać dgvwvnunxjvrvt6d.gif

Komentarz

  • Nas też ten temat interesuje, więc czekam na odpowiedzi :wink:
  • kilka wyjazdów odbyliśmy z box'em Thule, Atlantis 900 - po. 600l.
    nawet duży wózek z gondolą (po rozłożeniu się mieści) - co ważne szybki i łatwy w mocowaniu do relingów.

    thule-atlantis-900-jumbo-med.jpg

    nie można za szybko jeździć - to wtedy nie buja z przodu
  • a co to znaczy za szybko ? Problem mnie interesuje , bo pewnie po zakupie vana trzeba będzie też nabyć "trumnę" żeby się zabrać na wakacje.
  • co to znaczy szybko - dobre pytanie - producent nie zaleca jazdy szybszej ponad 130 km/h.
    Nam zdarzało się max 160 km/h na autostradzie przy wyprzedzaniu - nie odleciała.
  • Ze wzgledu na szczupłość miejsca ja zaopatrzyłem się w coś takiego

    THULE


    Ewentualnie można skorzystać z wypożyczalni. Tylko bagażniki trzeba zamawiać wcześniej.

    A co do prędkości, box nie odleci tylko gwałtownie może ulec zmianie sterowność pojazdu - poślizg - drzewo itd. Samochód z bagażnikiem na dachu jest bardzo podatny na wszelkie podmuchy wiatru - zmienia się jego środek ciężkości.
  • My jeździliśmy z trumną na co dzień przez chyba cztery lata, nie pamiętam firmy, ale na bank nie była to żadna ze znanych (kupiliśmy chyba w Leclercu za ok 500 zł)....nic nam się nie bujało z przodu i mąż nie ograniczał prędkości ze względu na trumnę.... ostatnio oddaliśmy naszą trumnę za oscypka i 3 piwa...
  • Słusznie, oscypka można wydrążyć w środku i wozić na dachu zamiast ski-boksa :bigsmile:

    W kwestii tematu wątku: użytkowaliśmy do tej pory boksy dość wiekowe i nigdy nie mieliśmy z nimi problemów. Dlatego jak patrzę na te nowiutkie, opływowe i w ogóle na bajerze, to Wasze wątpliwości wydają mi się grubo na wyrost. Szczególnie, jeżeli wybieracie produkt renomowanego producenta, który nigdy by sobie nie pozwolił na wypuszczenie bubla.
  • [cite] Katanna:[/cite]kilka wyjazdów odbyliśmy z box'em Thule, Atlantis 900 - po. 600l.
    To prawda, fajny jest ale ... dla mnie na te kilka wyjazdów w roku, wydatek ca. 2,5 zł jest średnio opłacalny (a używek na Alledrogo nie widziałem).
  • no tak, 2 500 zł za Thule 900 daliśmy - ale z drugiej strony jest to jeden wydatek na wiele, wiele lat. Poza tym te dodatkowe 600 l bagażnika - to jakby powiększył sie samochód, więc to nie tak drogo z drugiej strony ...
  • No to ja już wybrałem.
    Ostatecznie postawiłem na markę i nabyłem trochę mniejszy (470 litrów) kufer Thule'a Ocean 780.
    921278_inmsg.jpg
    Nie przewidziałem tylko jednej rzeczy - po zamontowaniu nie mieszczę się teraz autem w garażu triste.gif
    Na szczęście garaż wynajmuję, więc mogę pomyśleć o zmianie, a póki co, box leży na parafii po sąsiedzku :wink:
  • No to mam za sobą trasę Wrocław - Nowy Sącz z Ocean'em na dachu.
    Wszystkie bagaże udało mi się upchnąć do kufra ... aż byłem zaskoczony ;)
    Na autostradzie miałem średnią prędkość 120 km/h choć momentami - przy wyprzedzaniu - dobijałem do 150 km/h i dopiero przy tej prędkości box zaczynał poświstywać. Przy mniejszych prędkościach szumiał bardzo umiarkowanie. Gdybym nie wiedział, że mam coś na dachu to pewnie ten szum przypisałbym samej Scenii :)
    926992_inmsg.jpg
  • Dobrze, że nie wzniosłeś się w powietrze :wink:
  • Oj, to chyba byłoby możliwe dopiero z kufrem na 900 litrów giggle.gif
  • MontBlanc Tritonmam taki:

    Kupując boxa jeździłem z wózkiem, kupiłem taki że w środku mieści się wózek (bez zdejmowania kół) a obok boxa wchodzą 2 rowery.
    Polecam Mont Blanc.
  • Szukam pojemnego kufra. Może ktoś sprzedaje? Czy powyższe typy są aktualne? Ktoś jeździł z większym niż 500-600 litrów?
    @Prayboy jak się jeździ z takim jak pisałeś +rowery?
  • Czy może być latający?
  • @Joanna i Bronisław a czy można w nim przewieźć bagaż? Jeśli tak to może być latający.
  • Jan_u my jeździmy z dużym boxem, nie pytaj ile litrów ;) ale jest duzy. 
    Jezdzimy na wakacje box+ dwa rowery na dachu. 
    Moj Maz wolno nie jeździ. 
    W powyższej konfiguracji jeździ sie super. Jak nie ma jakiegoś "halnego" to ja tam nie czuje różnicy ze takie gabaryty na dachu są. Zasuwać tez mozna.
  • z box max 160
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.