Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Nowenna Pompejanska!

12467111

Komentarz

  • Tomira sprawdz priv.
  • To super!
    Fajnie, że jesteście, samemu trudno, będziemy się wspierać!!!
  • [cite] Bridget:[/cite]Tomira sprawdz priv.
    Odpisałam :-)
  • Dziewczyny, dołączam Was do moich codziennych intencji +
  • to ja na zachętę Wam powiem jakie są pierwsze owoce naszej nowenny:
    - teściowa, zaczęła czytać Pismo św. + uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii + w niedzielę się wybiera na spotkanie dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych
    - Wojtusiowi lekarze zmniejszyli dawkę preparatu i poziom fenyloalaniny utrzymuje się non stop na poziomie 0,28
    - nasza małżeńska relacje weszła w jakiś kolejny, jeszcze piękniejszy etap
    :smile:
  • Basiu dziękuję:)
  • Ja tez zaczełam ta nowenne 12 dni temu co juz daje ogromne owoce. Miałam od jakiegos czasu na bakier z modlitwa i mimo że widziałam jak zgubne ma to skutki to coraz trudniej było mi te przepasc przeskoczyc.Mój słomiany zapał do codziennej modlitwy trwał kilka dni a pózniej znowu wielka posucha...
    Zaczełam tę nowenne w pewnych ważnych dla naszej rodziny intencjach,z wiara że zostanę wysłuchana , ale rownież ze swiadomoscia ze krucho u mnie z wytrwała modlitwa.
    Najwiekszym dla mnie w tej chwili owocem jest własnie Łaska trwania przy Bogu(czerpie ze Żródła ,które autentycznie w pełnym tego słowa znaczeniu daje Życie) i co najwazniejsze nie marnotrawie czasu w ciagu dnia:bigsmile:
    O reszcie owoców tej modlitwy jak Bóg pozwoli napisze pózniej.
    Wogóle brak modlitwy jest w zyciu duchowym jak brak wody na pustyni.
    Dziekuje Tym którzy rozpowrzechnili te nowenne.
  • No to ja też spróbuję, bo jak dotychczas tylko sobie obiecuję i jakoś nie mogę się zabrać...
  • a czy te części trzeba odmawiać jedna po drugiej? czy można na przykład rano jedna, po południu druga a wieczorem trzecia?
  • Kresowianko można w całości i można jedną rano, w południe i wieczorem :smile:
  • Dobra to ja się już teraz decyduję zarówno w celach że tak określę rodzinnych i bytowych jak i w celu poprawy atmosfery na tym forum. Takie akcje jak ta z Monią_M w pewnym wątku są poniżej godności prawdziwego chrześcijanina i oby sobie wszyscy to uświadomili, ja również. Howgh!
  • Kochani, naprawde bede o niej mowic ile sie da i Wy tez mowcie!!!

    Dla mnie wielkim owocem i łaska bylo to, ze mi sie udalo ja odmowic.

    Serio!!!

    Polecam tez ksiazke

    http://rosemaria.pl/bartolo-longo-ksiazka-cuda-i-laski-kup-teraz/swieci-objawienia/1-bartolo-longo-cuda-i-laski-krolowej-rozanca-w-pompejach.html
  • polecam modlitwę z radiem (można odbierać też przez internet) Nie wiem tylko jak z kolejnością części, czy muszą być odmawianie od radosnej do chwalebnej (bo w radio mogą być nie po kolei - np. rano cz. bolesna..)

    Anioł Beskidów Różaniec - 6.00, 12.30, 17.30, 21.30

    radio eM 5.30 i 23.20

    Radio Maryja - tu jest napisane, jaka część będzie odmawiana :)
  • a tak przy okazji - co myślicie?

    ja mam taką kartę od kilku lat i jestem bardzo zadowolona :)
    (zawsze mam przy sobie różaniec, bo nawet jak zapomnę "tradycyjnego", mam drugi w portfelu)

    Edit: techniczne
  • Ciekawe Kresowianko, ale do mnie przemawia różaniec "tradycyjny", najbardziej rozpowszechniony.Czuje się zaproszona do odmawiania nowenny, dzięki Waszemu świadectwu. Mam trudny czas,sporo intencji.Tylko od czego zacząć?Jak to ma wyglądać?
  • Ja również poważnie myślę o tej nowennie. Może także zacznę z Wami odmawiać.
  • Mój mąż już 3 razy odmówił, w tym 2 razy ze mną. Tak jak pisała Promama odmawialiśmy wieczorem, czasami w nocy. Jak nas ścinało to chodziliśmy po przedpokoju, albo po tarasie. A mój mąż jak miał możliwość to przed każdą tajemnicą czytał fragment Pisma Św. dotyczący danej tajemnicy.

    Ja chyba zacznę kolejny raz... w głowie tyle intencji...
  • Joasiu podpowiedz, jak to ma wyglądać.
  • http://www.youtube.com/watch?v=cQ6xV4N3xcc&feature=related

    http://www.youtube.com/watch?v=e_foKdZ4D9o&feature=related
  • Myślałam, żeby zacząć od jutra, ale razem raźniej. Więc zaczynam w urodziny Maryi :gq:
    Ale, pls, oświećcie mnie, czy mogę połączyć w jedną całość Pompejańską z moimi "starymi" różańcami, czy powinnam je rozdzielić? No i jak z nabożeństwami październikowymi? Chyba lepiej łączyć niż dzielić:wink:
  • Kończę dziś część błagalną. Najlepiej modli mi się przy karmeniu.

    Odwagi wszystkim wahającym się!
    rozaniec.jpg
  • Cudne zdjęcie!:bigsmile:
  • ale super, już się nie mogę doczekać
  • ja czasem, kiedy nie mogę sie skupic, np w tramwaju, sięgam po posiłki

    rozaniec_z_ojcem_pio_audio.jpg

    jest tu nagranie całego różańca, lektor "czyta" Ojcze Nasz, Zdrowaś Mario i Chwała Ojcu. Plus krótkie rozważanie
  • http://www.youtube.com/watch?v=F5GcXQNKU4g&feature=related
  • Ja sie zbieram- mam nadzieje,ze po przeprowadzce sie wezme:)
  • Nowenna Pompejańska to dla mnie wymagająca, ale przynosząca niezwykłe owoce modlitwa.
    Początkowo modliłam się w intencji poczęcia - mimo stosowania NPRu :wink: nie mogliśmy zajść w ciążę i bardzo było to dla mnie trudne. Po 6 dniach poczułam, że nie mogę się o to modlić. Zmieniłam intencję i zaczęłam raz jeszcze.

    Bóg obdarzył mnie i mojego męża wieloma łaskami.
    A także dzieciątkiem - o tym, że jestem w ciąży dowiedziałam się odmawiając część dziękczynną.

    Dla mnie odmawianie nowenny było bardzo trudne - zdarzało mi się kończyć III część następnego dnia, a nawet zgubić dzień. Wydłużałam nowennę o tyle dni, ile zgubiłam.
    Ale skończyłam. To było dla mnie wielkie błogosławieństwo.

    Może teraz zacznę z Wami?
  • a powiedzcie mi jeszcze - czy trzeba odmawiać części po kolei? Bo w radiach katolickich nie zawsze tak idą... Czyli - czy można zacząc od bolesnej np?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.