Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Rząd rozbija rodziny

edytowano październik 2007 w Ogólna
Rząd wyciągnie "przerośnięte dzieci" z domu

"Wyciągnijmy te przerośnięte dzieci z domu" - pod takim hasłem włoskie ministerstwo finansów przygotowuje w budżecie na przyszły rok fundusze, które mają pomóc młodym Włochom przezwyciężyć tradycyjną niechęć do opuszczania rodzinnych domów i osiągnięcia samodzielności.

Według statystyk, aż 56 procent Włochów w wieku od 25 do 29 lat mieszka ze swymi rodzicami, co jest europejskim rekordem. Podkreśla się jednak, że to nie tylko rezultat utrwalenia się stereotypu "włoskiego maminsynka", ale przede wszystkim problemów ze znalezieniem stałej pracy i niemożliwością zakupu własnego mieszkania z powodu rekordowo wysokich cen na rynku.

Minister finansów Tommaso Padoa-Schioppa powiedział w parlamencie, że istnieje pilna potrzeba uczynienia z włoskiej młodzieży pokolenia bardziej samodzielnego i finansowo niezależnego.

- Zachęcamy młodych ludzi, by opuścili domy. Gdy tego nie robią i zostają ze swoimi rodzicami, nie zawierają związków małżeńskich i nie stają się niezależni - podkreślił minister finansów.

Aby temu zaradzić, rząd zamierza wprowadzić szereg ułatwień finansowych, które w skrócie nazwano "dom dla każdego". Chodzi o to, zapewnia rada ministrów, by każdego było stać na spłatę kredytu lub wynajem przyzwoitego mieszkania.

Ponadto przewiduje się przeznaczenie pół miliarda euro na budowę domów komunalnych i zwiększenie wysokości ulg remontowych.

Komentarz

  • Maćku, to nazywasz rozbijaniem rodzin?? Bez przesady. Wiadomo powszechnie, że we Włoszech dominuje matriarchat. Moim zdaniem, lepiej dla wszystkich, by dorosły mężczyzna "odpępniał" się od matki, a nie zostawał pod jej skrzydłami przez wiele lat.
  • Maćku, to sprawi może, że chociaż we Włoszech szanse kobiet i mężczyzn na związek i rodzicielstwo przed 30. znacznie wzrosną... oczywiście piję do Twojego krytycznego wpisu o późnym macierzyństwie w "chcą mieć dzieci, a nie mogą".
  • O, to brawo - manierę udało Ci się uchwycić wyborowo. Dałam się nabrać:) no i chyba zdałam egzamin - bo oburzyłam się jak zawsze, gdy okazuje się, że chodzi o Mozambik:)

    Swoją drogą - problem nie jest czysto włoski. I też nie wiem, czy nie jest tak, jak pisze wyżej Jadwiga - że to sprawa w dużej mierze również życiowego lenistwa. To nie tylko problem mieszkaniowy.
  • zgadzam się z przedmówczyniami.może będzie to szansa na to ,zeby wychować pokolenie mężczyzn ,którzy są świadomi swojej roli w rodzinie ,małżeństwie,społeczeństwie.moze skończy się zwalanie winy na kobiety-nie mogę się odnależć w roli ojca,męża bo ONA mi to uniemożliwia.onieśmiela mnie JEJ siła.taki jestem biedny muszę się poskarżyć mamuni...:devil:
  • [cite] Yenna:[/cite]Pierwszy do wyprowadzki byłby pan premier.
    On już jest stracony, za późno na odpępnienie:wink:
  • zakładanie kont to żadna sztuka
  • Są jednak przypadki, że i najpiękniejsza, najmądrzejsza i najbardziej uwodzicielska kobieta nie ma szans....
  • Strasznie bezwolni Ci męzczyzni...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.