Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dzień Papieski

edytowano październik 2007 w Arkan Noego
dp07gifsgw5.jpg

Za tydzień odbędzie się kolejny Dzień Papieski. Tym razem pod hasłem "Jan Paweł II - obrońca godności człowieka". Ciekaw jestem, jak to rozumiecie? Czy ta godność jest zagrożona? I co robi Ali Agca na plakacie?

Komentarz

  • Może dlatego, że w cywilizowanych krajach to tylko zapis w Konstytucji, a w niecywilizowanych to nawet w Konstytucji brak...
  • Dlatego że funkcjonuje cywilizacja życia i cywilizacja śmierci ze wskazaniem oczywiście na tę drugą. Rozwinę może temat jak odeśpię noc.
  • Możliwe, wszak prawo jest prawem, a jak zaczynasz powoływać się na Boga to dla większości używasz mało poważnych argumentów... Bo przecież Bóg to taka nieracjonalna i niepotwierdzona sprawa...
  • Coś organizatorzy Dnia Papieskiego nie zauważyli, że papież się zmienił. Może by ich poinformować, że od jakiegoś czasu panuje nam Benedykt XVI Wielki?
  • [cite] Maciek:[/cite]I co robi Ali Agca na plakacie?
    No jak to co? Symbolizuje gwałconą godność człowieka. Przecież zamykanie kogokolwiek w więzieniu jest rażącym naruszeniem owej niezbywalnej godności.
  • [cite] Mama ruda:[/cite]Wtedy uchwalą drugi dzień papieski, w kwietniu...
    Fakt. W październiku będziemy śpiewać papieżowi-Polakowi Barkę, a w kwietniu papieżowi-Niemcowi Rotę.
  • [cite] Maciek:[/cite]Wiem, o co Ci chodzi, ale Dzień Papieski upamiętnia Jana Pawła II. I w zasadzie to dobrze, bo im więcej lat mija, tym mniej się pamięta o tym, co polski Papież robił poza jedzeniem kremówek.

    Jak ktoś nie wie kim był Jan Paweł II to z po wysłuchaniu listu pasterskiego z ostatniej niedzieli wnet odgadnie, że to był jakiś działacz społeczny, bojownik o wolność, a może nawet przewodniczący ONZ.
  • po długim zastanawianiu się doszłam do wniosku,ze moze dlatego to zdjęcie,ze Jan Paweł II zawsze w człowieku widział CZŁOWIEKA.może to o wydarzenie z życia Papieża chodzi nie o Ali Agcę?
  • ks. heretyka Hryniewicza, który parę miesięcy temu wprost powiedział, że nie podziela nauki Kościoła na temat piekła
  • Tomaszu, a jaki sposób miałby byc uzyty ten młot???
    Pozdrwiam

    MamaCzarownica:rasta:
  • ja może sprostuję, że my inkwizytorzy rzadko używamy młota. osobiście zdecydowanie wolę stos z chrustu i płonącą żagiew.
  • A jakie próby przeprowadzasz?
  • Cóż mężczyźni od wieków bali się inteligentnych kobiet, co niestety obserwowane jest równiez współcześnie:tongue:
  • Rok 2034.
    Jak dowodzą badania naukowe przeprowadzone przez szacowne grono profesorów z Oxfordu Papież Jan Paweł II ponad wszelką wątpliwość nie był Polakiem. W chwili obecnej trwają badania nad określeniem jakiej był narodowości.
    Rok 2065
    Badania trwają. Polakiem jednak nie był, nie na pewno nie.
    Rok 2122
    Podobno JPII przybył znikąd. Ustalimy to jeszcze.
    Podpisano
    profesorowie i naukowcy
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.