Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Do znawców pralek!

12357

Komentarz

  • @Barbasia, upieke ciesto i sprawdzę. Cmok, m
  • Dobra, ciasto w piekarniku. Bosch serie 6, barki perfect. Jest ok., kupowaliśmy na oleole
  • Vario perfect, telefon mądrzejszy chce byc
  • Mi tez pralka padla, czekam az moj tata przyjedzie zajrzec co sie zepsulo, dobrze, ze sie zna.
    Snieg, sol I bloto na wszystkim, trzeba prac recznie. Traktuje to jak cwiczenia :)
  • edytowano styczeń 2016
    @Piotr i Kasia mam pytanie odnosnie pralki. Prala, ale smierdzialo spalenizna, czasem nie chciala wejsc na obroty do wirowania, trzeba bylo ruszyc troche bebnem I wtedy po wlaczeniu wirowala, jednak w trakcie wirowania odglos byl jak od silnika odrzutowego (hihihi, przy lotnisku mieszkam :D ) Na wyswietlaczu pojawial sie czasem blad E8 (pralko-suszarka whirlpool) zarowno przy praniu jak I przy suszeniu. Moj tata zagladal, stwierdzil, ze silnik jest ok, uzwojenia nie sa spalone, nie to smierdzialo. Wedlug taty padl modul sterowania (cos tam w nim) I trzeba wezwac serwisanta, zeby to wymienil. Boje sie, zeby nie przylazl jakis kosmita, co kit bedzie nam wciskal I policzy jak za zboze. Jak wybrac serwisanta, no I ile taka naprawa moze kosztowac?
  • edytowano styczeń 2016
    Witam
    Proszę podać typ i model pralko-suszarki.( patrz tabliczka znamionowa lub nalepka)
    Postaram się szerzej na ten problem wypowiedzieć.
    Kilka pytań.
    Czy w tej chwili pralka działa na jakimkolwiek programie?
    Czy swąd nadal występuje podczas pracy?
    Czy można w miarę swobodnie kręcić ręką bęben?


  • Model pralko-suszarki to DWC-UD121DC.
    Pralka sie wlacza, I jak nastawi sie program to sie uruchamia.
    Podczas pracy smierdzi niestety.
    Beben nie ma zadnych oporow, kreci sie nim swobodnie.
  • @Jadwiga filtry czyszcze regularnie. Lozyska tez cos moj tata mowil, ze do wymiany przy takim odglosie, ale czy u nas to kosztowne czy nie to nie wiem.
    Przepalila nam sie grzalka w lato, zostala odlaczona I pralam wszystko na zimnej temp, ale grzalka od susarki dzialala.
    Woda spod pralki juz od dawna sie wydostaje, ale nie w wielkich ilosciach, tyle, ze mopem przetre I jest ok. Jakis czas temu zaczely sie problem z zamkiem, czesto nie chciala sie pralka wlaczyc, bo zamek nie trybil, wiec to ciekniecie wody bym na zamek zwalala, bo pod drzwiczkami zawsze byly slady cieknacej wody.
  • edytowano styczeń 2016
    Witam


    Błąd E8 w tej pralce to na pewno błąd silnika a raczej brak odpowiednich obrotów.
    Obroty silnika są sprawdzane przez czujnik który nazywa się tacho.
    Jest on podłączony bezpośrednio do wirnika (mechanicznie)
    Prawdopodobnie uszkodzenie jest przy samym silniku pod plastikową osłoną, jest tam złącze zasilające silnik.
    Trzeba zdjąć tą osłonę i zobaczyć czy nie jest nadpalone (swąd)
    Z tego co wiem silnik jest nawinięty drutem aluminiowym (chińskie badziewie) i żeby to naprawić trzeba użyć specjalnego topnika do lutowania.
    Poza tym sprawdzić trzeba w pozostałe połączenia silnika aż do płytki sterującej.

    A tak w ogóle to sporo tych uszkodzeń, wiem że to prostackie ale trzeba się zastanowić nad następną pralką.

    Mam nadzieję że pomogłem.
    Piotr
  • @Piotr bardzo dziekuje. Jutro maz rozkreci pralke I popatrzy (dzis 4 dzieci chora, wiec bylo ciezko).

    @Bea nasza pralka ma 3,5 roku, mam nadzieje, ze jeszcze posluzy.
  • mamuma pralka 3.5 roku dlugo nie posluzy,mowie z doswiadczenia ,niedlugo tez bende pewnie tu prosic o pomoc ale musze sprawdzic jeszcze raz bo moj indesit dzis zwariowal wypral odwirowal zakonczyl cykl i po jakims czasie wlaczyl wirowanie chwile wirowal
  • wylaczyl sie nagle ale tak jakby ktos prad odcial za chwile znowu wlaczyl sie na tym wirowaniu wirowal moze ze 2 min,wylaczyl sie otworzylam drzwi w niej i poszlam spac
  • O.K. czekam na rezultaty
    Piotr
  • Pralka dziala!!!! Spalily sie dwa zwoje na silniku, ale moj tata wymontowal, przewinal i dziala!!! Grzalka tez wymieniona od razu. Wczoraj skakalam z radosci, ze juz mam praleczke.
  • Co robić ze woniejącą pralką Elektrolux? Ma kilka lat, w środku taki smrodek. Jak coś włożę do wirowania i zostawię, to pranie nabiera smrodku. Nie ma z przodu filtra, ma w bębnie, ale tam po otwarciu widać grzałki. Nastawiałam już pustą pralkę z gotowaniem z proszkiem, potem z sodą, nic nie dało. Co można zrobić? Skąd ten smrodek?
  • ten pojemnik na proszki wyciągałaś? zakararki koło gum, uszelek? Trzymasz ją zamkniętą pomiędzy praniami?
  • jeszcze octem bym spróbowała
  • mi się smrodek robił, jak za rzadko tę szufladkę myłam (szczególnie ten przedział na płłyny do płukania, mimo, że tam nic nie wlewałam - często woda tam stoi po cyklu) albo właśnie jak osad się na gumach robił
  • Pojemnik na proszek - rzeczywiście, dawno nie myłam. Kiedyś o niego dbałam, teraz długo nie. Pralkę staram się trzymać otwartą, ale rodzina skrzętnie ją zamyka. Ile więc mogę, to wietrzę.
  • Nie wiedziałam, że jest płyn do czyszczenia pralek, poszukam. To dodawanie wody, by dobrze się wszystko wymyło tez jest doskonałym pomysłem. Wszystkie pralki, które mieliśmy do tej pory, wytrzymywały wiele lat i były mocno eksploatowane, a nie miały nigdy tego problemu.
  • Mieliśmy problem ze śmierdzącą pralką i zrobiliśmy kilka prań w wysokiej temperaturze na pusto z octem i soda na przemian. Dopiero pozniej, po kilku kilkunastu praniach po tej kuracji przestala walić. Jak teraz o tym mysle, to się wole nie zagłębiać, w jaki sposób to zadziałało.
  • Moja pralka Candy ma prawie 18lat i nic jej ( poza rdzą :)nie dolega. Płynu do płukania nie używam. Strach wymieniać na nową, bo nie wiadomo jak długo nowa wytrzyma. Ale dobrze wiedzieć o tym płynie do czyszczenia :)
  • A my mamy nową pralkę, ma rok i nie wiem czy nagle ja przestałam umieć prac czy coś jest nie halo. Od jakiegoś czasu wyciągam koszulki z czarnymi plamami. Najśmieszniejsze jest to ze głownie jednego syna, choć ostatnio dwie były młodszego.
    Juz szlag mnie trafił jak nową biała polówkę włożyłam bo miała delikatną plamkę a wyciągnęłam po praniu i miała wielka czarną.... No musiało stać sie to w pralce bo wiem co wkładałam..

    O co chodzi??? Czy ktos tak miał?
  • Płynów do płukania nie używałam nigdy, więc to mnie nie ten problem.
  • @annabe a nie wsadzily Ci dzieci kredki/pasteli do pralki? Moze w dziurce w bebnie zalega i brudzi, na bialych najwiecej widac. Innego pomyslu nie mam.
  • Nie , nie ma żadnej kredki.
  • Jeżeli jest to pralka z wsadem od przodu to powodem takiego zabrudzenia może być gumowy fartuch uszczelniający bęben.
    Proszę zrobić experyment i wyprać kilka rzeczy w work płóciennym.
    Piotr
    Podziękowali 1Basja
  • Dzięki, spróbuje! :-)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.