Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Do znawców pralek!

12346

Komentarz

  • Nie, ale jak już wątek jest w górze, to pomarudzę!
    Wiosną kupiliśmy nową pralkę. Wczoraj powiedziała mi E18, no dobra, sprawdziłam, wylałam wodę i tylko pozostało filtr wykręcić i wyczyścić. 
    Banalne, nie?
    nie! 
    ja próbowałam, mąż próbował... ani drgnie!
    pan z serwisu przyjedzie jutro, niech coś zrobi, bo jutro dużo prania z obozu nadejdzie! 
  • @Bambidu mieliśmy Amicę kilkanaście lat, starszego typu, bywały awarie ale generalnie byliśmy z niej bardzo zadowoleni.
    K
  • @Skatarzyna pewnie ten filtr tak zabrudzony ,że w gwint wszedł piasek albo coś.Trzeba sposobem albo złapać kombinerkami i odkręcić .Albo tak pociągnć .Jaka to pralka?
  • Czasem samo wyczyszczenie filtra nic nie da.Z tyłu jest wąż odpływowy tam dopiero jest brudu duzo.To też odkręcić.I wyczyscić.
  • @Bridget, gdyby to była starsza pralka, na pewno wzięlibyśmy ją przemocą, ale to prawie nówka, nie chciałam uszkodzić, ten plastik do wykręcenia nie wygląda zbyt solidnie. 
    Bosch. 
  • To zawsze jest plastik Filtr pompy pralki AEG 
    i delikatnie owinąć szmatką i kombinerkami ,nic sie nie stanie.
  • Odkręcić i wyczuć ten gwint następnie pociągnąc.
  • W jednej już kiedyś połamałam. Plastik plastikowi nierówny. 
    W którejś starej taki prosty klucz był, ale pasował tylko do tamtej, wykorzystywał efekt dźwigni i nawet zapieczone puszczało łatwo. 
  • Pan przyjechał, trochę porozkręcał, dobrze, że nie działaliśmy siłowo. 
  • Pytanie, jak usunąć przykry zapach stęchlizny, pleśni z pralki (taki czuć po otwarciu - górne ładowanie)??
  • Acha, praliśmy już samą wodę z proszkiem ze dwa razy, ale jakoś radykalnie nie pomogło.
  • Dzięki. Soda. Oki.
  • Buu, nasza pralka tez padła. Amica- pokazuje błąd F09- to niby jakieś szczotki w silniku..
    tylko co dalej?
    Ktoś? Coś?

    Za kilka dni wszyscy będa w domu i wtedy tylko sklep zostaje..


  • Jadwiga powiedział(a):
    AgaMaria powiedział(a):
    Acha, praliśmy już samą wodę z proszkiem ze dwa razy, ale jakoś radykalnie nie pomogło.
    @AgaMaria, to od zalegającego proszku cuchnie, więc trudno, żeby woda z proszkiem coś pomogła. Wsyp do środka ze 2 torebki sody i puść pustą pralkę na gotowanie. Powinno pomóc


    Soda? Ale czy proszek nie jest również zasadowy? Ja bym dała octu albo ew.kwasku cytrynowego :)
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Gotowałam z sodą, ale niewiele to dało. W końcu wymyłam kołnierz gumowy, okazało się, że w zagięciach sporo takiego czarnego nalotu. I ciągle staram się, by była otwarta (choć u mnie to trudne, bo każdy zamyka drzwiczki). Po umyciu jest dobrze.
    Podziękowali 1AgaMaria
  • annabe powiedział(a):
    A my mamy nową pralkę, ma rok i nie wiem czy nagle ja przestałam umieć prac czy coś jest nie halo. Od jakiegoś czasu wyciągam koszulki z czarnymi plamami. Najśmieszniejsze jest to ze głownie jednego syna, choć ostatnio dwie były młodszego. Juz szlag mnie trafił jak nową biała polówkę włożyłam bo miała delikatną plamkę a wyciągnęłam po praniu i miała wielka czarną.... No musiało stać sie to w pralce bo wiem co wkładałam.. O co chodzi??? Czy ktos tak miał?
    @annabe pomogło czyszczenie kołnierza? czy coś innego?
    U mnie to samo i nie wiem jak sobie poradzić, czyszczenie kołnierza nie pomogło.
  • @Basja wyczyściłam kołnierz, filtr na dole przy silniczku(znalazłam gwóźdź) i Maz mi wyczyścił rurkę doprowadzająca wodę. Zaczęłam bardziej segregować tez pranie i same koszulki piorę z koszulkami, juz nie wrzucam skarpetek i spodenek chłopaków. Wydaje mi sie ze przed wakacjami miałam tylko jedna rzecz poplamiona a poza tym jest duzo lepiej. 

    Podziękowali 1Basja
  • Pomocy
    pralka Elektrolux po 4 latach odmówiła współpracy
    fachman przyszedł, popatrzyła coś tam popodłączał (nie było mnie w domu)
    i zawyrokował, że padł falownik (750 zł + naprawa ok. 900 zł - za to można nową kupić)
    lub silnik (ten jest jeszcze na 10 letniej gawrancji)
    silnik zamówiłam - ale poczekam na niego tydzień :(
    nie wiem czy warto wymieniać ewentualnie ten falownik?
    do tej pory nic się nie psuło

    a może to co innego? miał tak ktoś? - objawy: nie bierze wody, wyświetlacz działa, jak się naleje wody miską przez szufladkę to odpompowuje ale nie wiruje :(
    @Piotr i Kasia ?
  • To jest myśl: )
  • @Agax4 , mój Piotr mówi , że może to być jeszcze presostat, nie tak droga rzecz. Piotr na tych nowszych pralkach już się tak nie zna ,wygląda na to , że gościu od napraw wie co robi.
    K
    Podziękowali 1Agax4
  • Dzięki za podpowiedzi.
    "zatrudniłam" do tematu pralki mojego tatę
    który stwierdził, że ewidentnie silnik jest OK (odwołałam zamawianie) tylko ten podzespół przed nim nie podaje prądu do silnika (przekażę mu sugestię o tym presostacie). Porozkręca i zobaczy co się da zrobić.

    A jak nie to czeka mnie szybki zakup nowej pralki :(
    Macie jakieś sugestie co do marki?
    Z tego Elektroluxa byłam zadowolona bo 8 kg wsadu, program krótki 14 min. itp.
    Sprawdzała się przy prawie codziennym praniu. No ale wytrzymała 4 lata :(
  • Z doświadczenia napiszę najtańsza i ewentualnie ubezpieczenia po gwarancji od wszystkiego na dwa lata kolejne a za 4-6 lat nowa pralka
    Podziękowali 1Agax4
  • Bo psują się najczęściej jak skończy się gwarancja, części są drogie i byle jaka naprawa to koszt kilku stówek 
  • Agax, nie doradzę, choć sama rok temu kupowałam elektroluxa. Poprzednio też był elektrolux - wytrzymał 6 lat. I uważam że ta nowa pralka jest gorzej wykonana niż jej poprzedniczka. Oraz ogólnie gorzej chodzi, choć się nie psuje wiec nie ma co reklamować. Nas ograniczało miejsce itp.więc dlatego drugi elektrolux. Ale gdybym miała normalną ;) łazienkę to wzięłabym boscha ( koleżanki kupiony w tym samym czasie śmiga aż miło, a eksploatowany mocno). 
    Podziękowali 1Agax4
  • Nasz Indesit na 8 kg chodzi niezawodnie, w czerwcu będzie 3 lata, a ten sam (razem dostałyśmy z Caritas-u) u mojej siostry padł pół roku temu. Naprawa ok 600 zł... Nie ma reguły. ..
    K

    Podziękowali 1Agax4
  • Też mam Indesit padł po 3 latach naprawa 600 zł był ubezpieczony, i rok działał i już znowu pada , grzechocze drzwi w czasie prania otwierają się, nie odwirowuje często itd , ale ubezpieczenie już się skończyło 
  • tak... jakość tych wszystkich sprzętów przeraża!!!
    też tak miałam, że zmywarka popsuła się tuż po gwarancji ale całe szczęście miałam jakąś przedłużoną na 5 lat w promocji i się udało naprawić (wymienić cały element, który by mnie kosztował 600 zł)

    poprzednia pralka Amica chodziła 10 lat (cudnie nie prała) ale jednak wytrzymała aż poszedł silnik...
    Miele mi się marzy (bo podobno się nie psują) jednak nowa = cena zaporowa :(

    tymczasem pranie przy 4 nastolatków zalewa mnie ... już im kazałam prać w rękach bieliznę i zaniosłam część prania do teściowej
  • Dodam, że finał sprawy - zakup nowej pralki :(
    Bosch tym razem.
  • Moja pralka zaczęła niszczyć ubrania. Robi takie niespieralne czarne plamki, wyglądają jak ze smaru albo przypalone. Niektóre ubrania są po prostu dziurawe! 
    Miał tak ktoś? Mam 7 letnią pralkę Bosch.  :|
  • Mój  mąż kupił  pralkę Amica, żeby mógł sam naprawiać, bo części łatwo dostępne 
    Poprzednia miała ok. 18 lat
    Co jakiś czas kupował części  i naprawial

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.