Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Psuje mi sie klawiatura

edytowano sierpień 2010 w Pomagajmy sobie
Co robic.Nie mam znaku zapytania,wykrzzknika,zamiast y mamz itp.I to wszzstko w moim pieknzm nowzm ,wzgranzm laptopie. Whyyyyyyyyyy...znak zapztania tu powinien bzc.pomocz:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Komentarz

  • Spokojnie, bez paniki :bigsmile:
    coś ci się kliknelo niechcacy i ci się układ na klawiaturze zmienił.
    Nie mam pojęcia jak to odwrócić - trzeba nacisnac jakaś kombinacje klawiszy. Mąż mój śpi to mi nie powie...
    Zaraz na pewno jakiś specu cię poratuje swoją wiedzą!
  • Ctrl+shift wciśnij :iq:
  • naciśnij jednocześnie crtl i shift
  • NAPRAWILAM!!!!!!!!!!!!!Wylaczylam i wlaczylam komputer...To bylo po to,by zobaczyć,że dla mnie to "świety komputer"...
    Dzieki dziewczyny:cool:
  • CTRL+SHIFT zmienia klawiaturę z typu "QWERTY" na "QWERTZ" (wciskasz Z wychodzi Y i odwrotnie). Najlepiej sprawdzać właśnie na tych dwóch literach. Jeśli są zamienione, to CTRL+SHIFT rozwiązuje sprawę.
  • Ja też tę pojawiającą sie co jakiś czas wadę usuwam logując sie jeszcze raz, albo zmieniając przeglądarkę, ostatecznie uruchamiając ponownie komp...

    Nastepnym razem spróbuję ctrl i shift :smile:
  • Jeśli to Windows XP a zapewne tak to proponuję usunąć standardowo instalowane dodatkowe układy klawiatury z których i tak się nie korzysta:
    - czyli polską maszynistki (tą właśnie włączyłaś kombinacją klawiszy i stąd problemy)
    - amerykańską (bez polskich znaków)

    A więc tak
    1. Zamknij wszystkie otwarte programy,
    2. kliknąć prawym myszy na dole na pasku, najlepiej tak po środku
    3. Wybieramy -> Paski narzędzi -> Pasek języka (powinien być ptaszek)
    jeśli taki ptaszek jest to na pasku pojawi się znaczek PL
    4. Teraz klikamy prawym klawiszem myszy na tym PL i wybieramy Ustawienia
    5. w oknie usuwamy wszystko oprócz Polski (programisty)

    Teraz nie da się kombinacją klawiszy przełączyć na inny układ klawiatury, bo innego nie ma. Jest tylko jeden Polski(programisty).
  • O, dzięki Zbyszku!!!
    Ctrl+Shift znałem, ale bardzo często wciskały mi się "same" ;) przy pisaniu i dość długie fragmenty txtu musiałem poprawiać. Wywaliłem tę głupią polską maszynistkę i na wszelki wypadek maszynistkę (afro-?)Amerykankę
    Teeeeraz to luuuuuuuuzik :bigsmile:
  • Właśnie a ja nie mam c z kreseczką.
  • a co masz zamiast "ć"?
  • z altem to nic
  • Teraz możesz skopiować moje powyższe ć i wklejać pisząc
  • tak robiłem czasami

    proszę ć(ctrl+V)
  • ja tak robię jak przepisuję stare teksty takie z ??, ś, ?? czy ??
    W Wordzie łatwo znaleźć, Wstaw/Symbol i tam można sprawdzić czy masz może usunięty skrót i ew. go przywrócić (powinno być Alt+Ctrl+C) ale nie wiem czy to skutkuje dla reszty programów
  • [cite] Taw:[/cite]Właśnie a ja nie mam c z kreseczką.

    Jeśli masz pozostałe literki to raczej nie sprzęt tylko edytor lub jakiś program robi problemy. Słyszałem, że jak ma się kartę grafiki ATI to sterowniki brużdżą.

    Kiedyś program do obsługi karty grafiki wykorzystywał skrót klawiszowy Prawy Alt +c.
  • [cite] knrdsk1:[/cite]ja tak robię jak przepisuję stare teksty takie z ??, ś, ?? czy ??
    W Wordzie łatwo znaleźć, Wstaw/Symbol i tam można sprawdzić czy masz może usunięty skrót i ew. go przywrócić (powinno być Alt+Ctrl+C) ale nie wiem czy to skutkuje dla reszty programów
    tia, a oni tam poszli i załatwili gościa w parę chwil, coś tam chciał się bronic ale na takich bysiorów nie było rady no i Taw'owa wróciła robic pomidorową...
  • Aaaaa... to Tawowa była?!
  • Gdzie tam. Dzisiaj ma dyżur w kuchni.
  • Za długi łańcuch?
  • [cite] knrdsk1:[/cite]O, dzięki Zbyszku!!!
    Ctrl+Shift znałem, ale bardzo często wciskały mi się "same" ;) przy pisaniu i dość długie fragmenty txtu musiałem poprawiać. Wywaliłem tę głupią polską maszynistkę i na wszelki wypadek maszynistkę (afro-?)Amerykankę
    Teeeeraz to luuuuuuuuzik :bigsmile:

    Też tak chciałam, ale mi znikł wogóle pasek języka i nie wiem gdzie go znaleźć
  • Nie ma paska, bo nie ma co zmieniać. Ale zawsze można go włączyć w panelu sterowania.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.