Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zapalenie uszu

edytowano wrzesień 2010 w Pomagajmy sobie
Zaczyna się- najpierw wodnisty katar, trochę wariactw na powietrzu ,przy podmuchu wiatru, bez czapek itp. i w nocy:mamo boli mnie głowa, ucho....
Jaki lek można podać dziecku, które poki co, ma zapalenie ucha,które daje o sobie znać w nocy.

Komentarz

  • Neufren jest na uszy?
  • Nurofen w syropie , bufenik,. Panadol i inne tego typu tylko jak nie jest uczulone na paracetamol.
    Do ucha może samemu lepiej nic nie wkrapiać ale jeśli musi wytrzymać do jutra to może antotalgin lub dicortineff ( jeśli masz w domu ).
  • Starszy syn (7 lat)brał Ocinum, i mam przy sobie, ale nie wiem jak dawkować.
    Megi nie mam nic, z tych rzeczy, o których piszesz.:cry:
  • Z czwórką dzieci? Jutro do lekarza ide, ale myślę o nocy-jak coś to przeciw bólowy podaję.
  • Ja zawsze Otinum daje (2 krople)... potem ostatecznie Ibuprom.

    Probowalam wacik z olejem kamforowym, ale średnio działa.
    Po otinum mija po dwoch zakropieniach a po dwoch dniach kropienia (2-3 razy dziennie) juz nie wraca
  • To, co podajecie, to chyba głównie przeciwbólowe, same z siebie nie leczą.
    Spróbuję sobie przypomnieć, co dostaliśmy (niestety juz wyrzuciłam, ale zapalenie ucha młoda miała trzy lata temu, więc resztki lekarstw sie juz dawno przeterminowały), bardzo dobry zestaw to był. Jak mnie oświeci, to dopiszę.

    Natomiast oprócz lekarstw rewelacyjna jest cebula (zwykła jadalna). Przekroić na pół, trochę wycisnąc i przyłożyc do ucha (czymś owiązać, żeby się trzymało). Dobrze to dać na noc, wtedy dziecko jak sie będzie kręcić we śnie, to parę razy się na tej cebuli położy i tym sposobem ładnie zakropli sok do ucha.
    Plus syrop z gotowanej cebuli, najlepiej robić w domu małymi porcjami.

    edit: literówki, nakruszyłam sobie na klawiaturę i teraz mam:confused:
  • U mnie wszyscy mają laryngologiczne schorzenia ..katary ,migdały ,,i bóle uszu
    I często bywa tak ,że uszy bolą włąśnie jak pojawi się katar ,,
    Lekarz przepisał nam krople dicortineff kosztują 7 zł i zawsze staram się je miec w domu
    Są skuteczne bo sama je wypróbowałam i takie znosne dla ucha bo ostatnio laryngolog przepisła nam jakis srodek na oczyszczenie uszu to po prostu dzieci protestowały bo faktycznie to on zatykał uszy ,,,

    z przecibólowych to stosuje Bufenik bo jest silnejszy od Ibufenów i Paracetamolu
    Daje się 5ml dla dzieci od 20 -do 40 kg ,,,jest bardziej ,że tak powiem wydajny ale kosztuje około 20 zł
  • Dzięki -noc jakoś przetrwaliśmy, nieżle, bo od dzisiaj i mnie pobolewa ucho lewe.
  • Jak już jest źle, to podaję paracetamol na zmianę z ibubrofenem.
  • Domowy a skuteczny sposób babci na leczenie zapalenia ucha, a nie tylko uśmierzenie bólu: kropla (lub 2 w zależności od rozmiaru ucha :wink:) soku wyciśniętego z obranego liścia aloesu do bolącego ucha. Dla łatwiejszego zakraplania albo zakraplaczem, albo najmniejszą strzykawką). Dobrze jest potem poleżeć chwilę na boku, bolącym uchem do góry. Rozmasować by się dobrze sok rozprowadził.
    Bardzo skuteczne, szczególnie gdy szybko zareagujemy.
  • wypowiem się, bom w temacie:
    Zapalenie ucha, zwłaszcza u dzieci, jest bardzo bolesne. Jeśli więc dziecko skarży się lub (w przypadku niemowląt) bardzo płacze należy przede wszystkim podać lek przeciwbólowy- może być syrop, może być czopek.
    Paracetamol (działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo) to nazwa substancji a w aptekach mamy różne nazwy handlowe tego leku.
    Ibuprofen to nazwa innej substancji o działaniu takim , jak paracetamol, poza tym ma też działanie przeciwzapalne.
    Nie polecam podawania do ucha żadnych kropli, bo w wilgotnym i ciepłym środowisku drobnoustroje mają idealne warunki do namnażania.
    Po zlikwidowaniu bólu można dotrwać do wizyty u lekarza, który zdecyduje o dalszym postępowaniu.
    Ponieważ w dużej części przypadków zapalenia ucha mają przyczynę wirusową można podać wit. C, wapno.
  • Magg - czekałam na Twój wpis :bigsmile:
  • magg wiem, że lekarze nie zalecają podawania niczego na własna rękę do ucha, ale zdarzyło mi się kilkakrotnie aloesem wyleczyć ucho dziecku bardzo szybko- od razu na początku, dlatego o tym piszę. Raz np. bardzo bolało córkę nad ranem prawe ucho. Do lekarza udało mi się zarejestrować ją na po południu. Więc zakropliłam aloesem i czekałam. Ucho przestało boleć, a kiedy poszłam do lekarki ta usiłowała mi wmówić, że na pewno pomyliłam uszy, bo lewe to jest lekko zaczerwienione, a prawe nie. Lewe prawie nie bolało, więc nie zakraplałam :bigsmile:
    Ważne by nie lać nie wiadomo ile tylko po kropelce. Drobnoustroje widać nie przepadają za tym środowiskiem :wink:
  • U mnie na przykład najstarszy ma jakies takie krótko chwilowe bóle ucha jak ma większy katar i wtedy mu aplikuje te kropelki ,,
    A zapalenie ucha to widzę bo płacze goraczka to wtedy zazwyczaj aby miec samej spokój i by jego nie bolało jedziemy do lekarza nawet na dyżur nocny noi antybiotyk zazwyczaj po nim przechodzi
  • Ja ostatnio testowałam na synu nowy sposób.Okazał się skuteczny.Polega na wkropleniu do ucha podgrzanej wody utlenionej i chwilowym lezeniu chorym uchem do góry.Potem zakraplałam 2 kropelkami olejku z oregano.Tak postepowałam na przemian 3 dni.
  • Hmmm, wiem, że każdy lekarz ma swoje metody, natomiast z doświadczenia - nasz lekarz (i jak konsultowałam z innymi, bardziej doświadczonymi dzieciatymi, ich lekarze też) podaje właśnie głównie krople.
    Przypomniałam sobie, jedne z tych kropli nazywają się Otovowen. Drugich nie pomnę, ale Otovowen działał.
  • Nam Otinum zawsze pomaga.

    Jak ich nie mam to sie konczy antybiotykiem, a jak mam - mija jak ręką odjął
  • Syn płacze od wczoraj z powodu bólu ucha. Podaję ibuprofen. Mam w domu dicortineff,podać na własną rękę czy lepiej się wstrzymać? Chciałabym mu jak najszybciej pomóc i nie rozwijać choroby.
  • Pisali w newsweeku że 80% zapaleń ucha jest wirusowe ale to niech się wypowiedzą eksperci.
  • Na zapalenie ucha mi pediatra radzil nurofen(ibuprofen) 3 razy na dobe przez 3 dni i tyle. Ale oczywiscie nie wiem czy zawsze uda sie bez antybiotyku pewnie zalezy. U nas dawalo rade
  • U nas przy lekkim bólu nurofen 3 dni i przechodzi, ale zaznaczam że drugiego dnia jest tylko "czucie ucha" i "gorące ucho" a nie rozdzierający ból, nie jestem sadystką.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.