Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bezpłatne bilety komunikacji miejskiej w Krakowie

edytowano październik 2010 w Pomagajmy sobie
Nie dawno dowiedziałam się, że w Krakowie (od czerwca) zmieniły się przepisy uprawniające do darmowych biletów na komunikację miejską dla uczniów do lat 20-tu z rodzin wielodzietnych na terenie aglomeracji. Po przednio uprawnione były dzieci z rodzin, gdzie było 5 lub więcej rodzeństwa teraz jest od 4 dzieci. Więc się teraz "łapiemy" :bigsmile:
Niestety informacja w Krakowie na ten temat jest fatalna, nieaktualne informacje na stronach miasta itp. Ja już kupiłam dzieciom (2) bilety miesięczne do grudnia na początku września. Teraz dowiedziałam się od znajomych wielodzietnych ze szkoły, że przepisy się zmieniły.
http://www.przyolkuskiej.pl/artykul/6236
tu znalazłam jakieś konkrety (strona gminy Wielka Wieś :shocked:)
ale może ktoś już to załatwiał i podpowie mi jak to załatwić i gdzie?

Komentarz

  • znajoma załatwiała
    mogę jej dopytać, jak ci zależy
  • Muszę namówić męża na darmową komunikację miejską dla naszych dzieci. Jeszcze jedno i będzie po kłopocie:bigsmile:
  • już wszystko wiem

    idzie się na ul Brożka - tam jest siedziba MPK, przy zajezdni tramwajowej. na parterze w jednym z okienek to się załatwia, trzeba zapytać kogoś na miejscu to ci pokażą w którym okienku:smile:
    potrzebne dokumenty:
    - ksero dwustronne legitymacji szkolnej każdego dziecka w wieku szkolnym (przedszkolaków ta ulga nie dotyczy)
    - 1 zdjęcie każdego dziecka
    - potwierdzenie zameldowania - wydawane w urzędzie miasta - dostaje się takie pismo z wykazem wszystkich osób zameldowanych na dany adres i z zaznaczeniem stopnia pokrewieństwa

    składa się te dokumenty u pani w okienku na Brożka i za kilka dni trzeba jeszcze raz przyjechać - po odbiór kart uprawniających do bezpłatnych przejazdów.
  • Wielkie dzięki Madika.
  • Czy rozumiem dobrze, że czworo dzieci ma być w wieku szkolnym, czy starczy mieć czworo dzieci?
  • chyba czworo dzieci w ogóle wystarczy mieć
  • wielkie dzięki @Madika :ih:
    wystarczy, że w rodzinie jest czwórka, nie ważne w jakim wieku
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.