Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kto to powiedzial?

edytowano październik 2007 w Ogólna
Konto skasowane na prośbę użytkownika.

Komentarz

  • "Jak wyzwolić się z tych stereotypów, które towarzyszą nam niemal od narodzenia"
    przeczytać "Niemcewicza od przodu i od tyłu"
  • wielkie dzieki za pachnący deszcz:))
  • i ja sie wśród uczniów zaplatałam:))
  • ino my niezmotoryzowani, to już prędzej z Michałem u nas
    (Olka* też ma nadzieję, ale cii)

    *moje dziecko
  • ojejujeju, Donald Tusk w 1987 link
    A co Ty robiłeś w 1987 r.?
    dlaczego jego brano do ankiet "Więzi", chociaż młody człowiek był?
    dlaczego obok nie ma wywiadu chociażby z Kaczyńskim?
    warto zadać sobie czasami pytania dodatkowe

    :bigsmile:
  • acha, no i żeby naświetlić sobie problem, radzę się zapoznać z gdańskim Ruchem Młodej Polski na przykład w kontekście jego sporów z KOR-em i sposobem widzenia Polski, jej historii, dziedzictwa
    a potem pisac o Tusku z 1987 r.

    ---
    :bigsmile:
  • Quatromamo, to wszystko jest możliwe:))
    będziemy myśleć (ferie zimowe??)

    a co do cytatów - "uczyć się,uczyć się, uczyć się", kto to powiedział??
    Lenin i w tym akurat miał rację

    ---
    :bigsmile:
  • a trochę starszy Tusk miał za sobą SKS, studenckie wsparcie strajków 80 r. i z 13.XII.81, NZS, redakcję wydawnictw podziemnych
    w 87 miał 30 lat, zapewne masz porównywalny wiek do Ciebie teraz (@Tomek), albo mniej. Poczytaj ile facetowi udało się do tego czasu zdziałać.
    Dla porównania w książce "Solidarnośc podziemna 1981-1989" (red. Friszke,2006) Jarosław Kaczyński wymieniany jest 6 razy (na 664 stronach).
  • ja też byłam w LO i tez się miotałam:)

    ---
    :bigsmile:
  • ale i tak w TPPR mogłes być, sam o tym nie wiedząc, wpisywano obligatoryjnie, całe szkoły i organizacje;)
  • wierzę dokumentom i badaniom, które sama przeprowadziłam
  • Książka Friszkego jest o Solidarności, a nie NZS, SKS, RMP itd., a to premier sam mówił, ze on jest teraz tam gdzie był, a inni tam gdzie ZOMO, więc warto zadać pytanie, gdzie był, skoro, w "Solidarnosci podziemnej" jest tylko 6 razy wspomniany;)

    Jak bedziesz Maćku li tylko bazował na wiedzy dostepnej z wikipedii i próbował się wypowiadać na tematy historyczne i to profesjonalne, jak np. ocena dokonań historyka Friszke, to proszę bardzo, tylko jaki to ma sens;)) lepiej zajmij się czyms ze swojej działki;)
  • czyli trafiłam;)
    wypowiadanie się na tematy historyczne nie jest Twoja mocną strona, nie jest w ogóle stroną;))
    nie wystarczy studiować wikipedii, żeby pisac o historii, naprawdę;))

    ---
    :bigsmile:
  • [cite] Maciek:[/cite]
    Wcale mnie nie dziwi, że ten michnikoidalny historyk ignoruje tę część opozycji, która nie ma stalinowskich rodowodów. To całkowicie zrozumiałe, ale bądź łaskawa nie przedstawiać jego wizji świata jako obiektywnej.
    Ty sie Macku nie nadymaj, tyle pary w tym zdaniu, ześ chyba w środku zdrowo zagotowany, cięzka noc??
    [cite] Maciek:[/cite]
    jako historyk przyjmij do wiadomości te niewygodne fakty z działalności zawodowej pana profesora. Aż dziwne, że muszę Ci przypominać o tak podstawowych rzeczach.
    :rolling:
    skąd u Ciebie ten ton nakazowo-rozdzielczy, w gronie profesjonalnych historyków tak nie rozmawiamy;)
    czyżby jakies kompleksy;))??
  • Jest cisza wyborcza a Jola postanowiła jeszcze sobie po agitować. Człowiek czynu zaprawdę.:cry:
  • :wink:
    a jednak zła noc;))
    (jestem, jestem, jakbyś był sprytny, mógłbyś to łatwo sprawdzić;)

    (no i uśmieszku nie przekopiowałeś, a miał swoje znaczenie, nieładnie;), jak cała wypowiedź, to cala)

    ---
    :bigsmile:
  • [cite] Rafał:[/cite]Jest cisza wyborcza a Jola postanowiła jeszcze sobie po agitować. Człowiek czynu zaprawdę.:cry:
    za profesjonalnymi wypowiedziami - zawsze:)

    ---
    :bigsmile:
  • A ja tylko tyle historycy od siedmiu boleści.:updown:
  • :devil:

    oo, już Ci działa org??
    :))
  • no już lepiej:smile:
  • a Ciebie co wzięło??
    :shocked:
    przecież nie Ciebie pouczam:wink:
    Ty nic nie masz do Friszkego.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.