Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ospa?

12357

Komentarz

  • moj Tata tez był pewny ze nie miał. A z racji nowotworu i tego ze spedzil z moja córka cały dzień poprzedzający wysyp ospu u niej, zrobił badania na przeciwciała. Okazało się ze chorował. Przeciwciała miał bardzo wysokiw
  • U mnie jednak chyba uczuleniowe. I nie wiemy, na co...teraz podrażniło oczy...
    Wczoraj szorowałam kuchenkę cifem, a okna nie można otworzyć, bo nam z tej strony, gdzie jest kuchnia, ocieplają teraz blok....
    Ciągną się z tym remontem, już prawie od miesiąca, nie mogę okien otworzyć, bo mam zaklejone folią z jednej strony budynku...
  • Czy jeśli kilka dni temu dziecko miało kontakt z dzieckiem chorym na ospę to możliwe, że dziś już ma z tego powodu gorączkę?
    Czy jeśli spodziewam się ospy to mogę coś wcześniej zrobić dla dziecka, żeby lżej to zniosła?
  • ospa najczęściej wykluwa się od 2 do 3 tygodni od kontaktu. Musialabys sprecyzować ile dni to kilka. Gorączka to może być inna infekcja, a jeśli będzie zbiezna z ospa to nie jest to super wiadomość
    Podziękowali 1Hope
  • edytowano grudzień 2016
    Gorączka może wystąpić niedługo po kontakcie z ospą, a objawy mogą przyjść za jakiś czas. Chodzi mi o typowo ospowe objawy, bo gorączka to też już objaw, że prawdopodobnie trwa infekcja.
    Podziękowali 1Hope
  • Moja córka od trzech dni gorączkuje i właściwie nie ma innych objawów. Dziś lekarz zleciła badanie krwi z rozmazem, bo na nic to nie wygląda. Przed chwilą dowiedziałam się, że jedno dziecko w jej klasie zachorowało na ospę. Jeśli to ospa, to długo będzie się jeszcze tak męczyć do wysypu? Jakie są Wasze doświadczenia? Inne moje dzieci zaczynały od krostek, a temperatury wcale nie miały, więc nie znam innego przebiegu.
    A w tym rozmazie wyjdzie, że to infekcja wirusowa? Czy można to jeszcze zbadać innym badaniem?
    Moja G. jest strasznym jęczydłem. Jak będzie miała ospę, to chyba w kaftanie mnie wywiozą po wszystkim, czego będę musiała wysłuchać o jej cierpieniach :/
  • Mój mial ze 3 dni bardzo wysoką gorączkę, potem wysypalo Go lekko i juz. 

    Mlodszy bez gorączki.
    Podziękowali 1mammamia
  • Stawiałabym bardziej na bostonkę... :/
  • @madzikg serio?  pięć krostek/plamek wystarczy? U mnie 3latek wczoraj tylko temp kolo 38,dzis juz ok, na ręce dziwna krostka z plynem przezroczystym i kilka plamek na wewnętrznej stronie stopy,  ale to myślałam,  że od ganiania boso...  Wysypie go jeszcze? I jeśli to bostonja,  to do kiedy zaraża?  bo jutro go chciałam normalnie na rehabilitację puścić... 
  • edytowano lipiec 2017
    A jak gardło i temperatura?
    I gdzie są te krostki umiejscowione?
  • Zaraża chyba do przyschnięcia krost?
  • dziś rano 37, w ciągu dina nic,  teraz 37.Do gardła nie zaglądalam,  ale nic nie zgłaszał 
  • a jak bardzo to zarazliwe? Jutro miała z nim zostać moja mama,  która ma codziennie kontakt z babcią,  która ma ponad 90 lat...  Czy to duże ryzyko? 
  • edytowano lipiec 2017
    Powiem szczerze, że po tym co teraz napisałaś to nie wygląda na bostonkę. Bo tam są bardziej wysypane ręce,stopy, usta a nawet w jamie ustnej... Więc może to i ospa.
    Znalazłam taki opis:
    "warto zwrócić uwagę na rozmieszczenie wysypki. W chorobie bostońskiej pęcherzyki zlokalizowane są w jamie ustnej, na dłoniach oraz stopach. Natomiast dla ospy wietrznej charakterystyczne są pęcherze na twarzy, kończynach, dłoniach czy owłosionej skórze głowy. Ich kształt jest okrągły, a po pęknięciu pojawiają się strupki. Wysypka bostońska charakteryzuje się tym, że występują podłużne pęcherzyki na czerwonym podłożu."
    Dobrze byłoby żeby to lekarz obejrzał.

  • Moja córka miała bostonkę tylko jako krosty na ciele. Ona może dziwnie przebiegać. Nawet lekarze mają problem z diagnozą.
  • Moja córka od 2 dni ma czerwone krostki/ plamki na podeszwie jednej stopy. Swędzi ją. Gorączki czy wysypki w innym miejscu nie zauważyłam. Obstawiałam że ją coś pogryzło bo biega na boso a to może być bostonka?
  • @gabriela w temacie bostonki taki artykuł znalazłam - u nas te plamki na stopach wyglądają, jak na tym zdjeciu http://omatkowariatko.pl/bostonka/


    Podziękowali 1gabriela
  • ale na ręce jest wyraźny pęcherzyk  z płynem (jeden)

  • @aqq i robiłaś coś z tym?
  • na razie widzę,  że po nocy jest tego dużo więcej,  Staś kustyka,  bo go bolą te zmiany....  Jak będę miała możliwość pójdę di apteki po coś dezynfekująco-wysuszajacego.... Do przychodni mi się nie spieszy,  żeby czegoś dodatkowo nie złapać....  A u Was jak sytuacja,  @gabriela
  • @aqq Lilka ma plamki na podeszwie jednej stopy i dziś bąbelek z płynem na dłoni. Do lekarza się nie wybieram, zobaczymy czy ją bardziej wysypie. 
  • aqqaqq
    edytowano lipiec 2017
    u nas wczoraj byl dokładnie ten stan: babelek z plynem na dłoni i kilka plamek na jednej nodze :wink: 
    Podziękowali 1gabriela
  • edytowano lipiec 2017
    U franka kilkafziesiat ale wiekszosc bez plynu I bez strupow, tylko kilka blizn. Wlasnie skonczyl. A michala wysypalo wczoraj I jest calutki obsypany babli pelno, nie wiadomo jak to malowac. Nawet w buzi ma. Caly fioletowy ale nadal swedzi
  • @gabriela jak rozwój sytuacji?  ;) 
  • @aqq bąbelek na dłoni pękł i zasuszył się, podobnie jeden na stopie. Zostały blade plamki na stopie ale tyle ile było:) także chyba po bostonce o ile to w ogóle było to :) a jak u Was?
  • u nas Staś jest mocno zsypany,  najwięcej na stopach, dloniach, w okolicy kolan i łokci i na pupie...  Nowe plamki się nie pojawiają,  ale te co były zamieniają się w bable i pękaja i wtedy są bolesne...  ale ogólnie lepiej się już czuje... 
    Podziękowali 1OlaN.
  • Jak to z tą ospą jest
    M. wysypało we wtorek tydzień temu, były dwa wysypy, do niedzieli wszystkie kropki przyschły i zrobiły się strupki.
    Kiedy może pójść na spacer? kiedy do przedszkola?

    Kiedy wysypie O. tego nei wiadomo ale są jakieś granice czasowe, albo większe prawdopodobienstwo?
  • Maksymalny czas to do 3 tygodni, sredni 2 tygodnie. A wyjść można tez rozne szkoły jedny mówią ze jak wszystkie strupy wyschną inni ze jak odpadną. W polecę chyba bardziej ten drugi pogląd wiec nie wysyłałabym zastrupowanego dzieciaka do przedszkola bo panie gotowe dostać zawału.
    Podziękowali 1Predikata
  • @uJa wychodziłam jak już odpadły strupy i wszystko było wygojone-po ok.2-3 tygodniach.
    Z mojego doswiadczenia to wysypywalo pozostałe dzieci zazwyczaj prawie równe 2 tyg. od wysypanej pierwszej osoby w domu.
    Teoretycznie to dopóki ma strupki to zaraża.
    Podziękowali 1kiwi
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.