Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Plamy

245

Komentarz

  • Sorry, a na niemowlęcą żółtą kupę. Wiem, że jak szybko zaprać zimną wodą, to jest szansa, ale zazwyczaj od razu nie mogę, no i zostają

     Druga bolączka to plamy i zapach potu. Wydaje się, że doprane a potem w użytkowaniu wychodzi brzydki zapach

  • edytowano kwiecień 2014
    Niemowlęce kupki-znaczy plamy po nich wywiesić na słońce-świetnie wybiela.
  • edytowano kwiecień 2014
    Ja leję na plamę leżącą na stoliku płyn do naczyń rozcieńczony i czekam aż zassie całą plamę. Potem wyrzucam do pralki i juz. Zawsze działa
  • Hania, właśnie miałam to samo napisać. :)
  • jagody na mundurze harcerskim - PILNE!
  • a ile octu do prania?taki spirytusowy?ja mam wrazenie ze u nas tragicznie twarda woda i slabo sie wszystko dopiera..nawet nieskomplikowane plamy..
  • na jagody sok z cytryny albo kwasek cytrynowy- zeprać nim wcześniej plamę i do pralki
  • najpierw, zanim zapytałam, próbowałam cytryną, ale mało skutecznie, ocet pomógł, wyprane, wysuszone, czyste :D
  • Mi cytryna pomogła, ale doczytalam, że pierzesz po obozie, czyli plamy raczej zaschnięte-ja tak robiłam ze świeżymi plamami :-)
  • SIL w sprayu w sklepie z niemiecką chemią, dla mnie najlepszy, swoja droga dziś się dowiedziałam ze AEG to faszystowska firma zbrojeniowa była a Polacy w niej niewolniczo pracowali. A ja taki piekarnik mam...
  • Macie jakieś sprawdzone sposoby na plamy z sudokremu? Starłam ten nieszczęsny krem i wrzuciłam do pralki, ale zostały mi białe zacieki...
  • No właśnie płyn tego nie rozpuszcza, choć na inne tłuste plamy jest super
  • Widzę, że chusteczki pampers są dobre na wszystko :D Aż się boję czego oni tam dodają...
  • na sudokrem - tylko chusteczki mokre z Lidla

    ścieraliśmy z szafy, ubrań, dywanu i ciała:-)
  • Bialy biustonosz zafarbowal mi odczerwonej sukienki (jak nosilam). Vanish nie pomogl, co moze plamy wybielic? Macie jakies sposoby?
    Sukienka byla prana kilka razy juz, nie przypuszczalam, ze jeszcze pusci kolor.
  • woda utleniona?
  • Poprobuje, jak nie podziala, to bede dalej pytac.
  • Czerwone zamszowe buty z tłustą plamą z kermu, mąka ziemniwczana nie pomogła i odplamiscz też myślicie że jest jeszcze szansa?
  • Żółte plamy z dezodorantu i potu czymś można usunąć?
  • Na plamy z dezodorantu i potu najpierw wypróbowałabym wodę utlenioną (polać i zostawić na jakąś godzinę a potem wyprać z dodatkiem sody ).Jak nie pomoże to powinna pomóc paćka z rozpuszczonej aspiryny (u mnie polopiryna s w tabletce) nałożona na plamy na jakieś 15 minut.Tylko trzeba uważać ,bo u mnie odbarwiło trochę kolor (błękitny).
    Podziękowali 1Nika76
  • na te buty to specjalny środek do zamszu i szczoteczka wyczesać.
    Podziękowali 1madzikg
  • Soda też ma właściwości pochłaniania zapachów. Mężowi marynarkę chciałam odświeżyć (bo pralnia nie dała rady) i obłożyłam na grubo sodą od wewnątrz. Potem wytrzepałam i było w miarę ok. Mąż pojechał do stolicy na spotkanie i wyjął z wewnętrznej kieszeni telefon..a tu się wysypał biały proszek..Popatrzyli koledzy tylko ale nic nie komentowano  :) 
  • Włączam się w dyskusję :) @Joanna36  soda pochłania świetnie zapachy :) Mojej siostry dziecko ze względu na odparzenia miało spać bez pampersa, no i spało na wersalce i zawsze przelało kocyk na którym spało - wersalki człowiek nie upierze, więc pozostaje posypać obficie sodą z olejkiem eterycznym na min 2 godz a potem odkurzyć i rzeczywiście nie pozostawał zapaszek. Ja ze względu na to, że używam jej do sprzątania nagminnie kupuje w sklepie chemicznym bańke 5 kg za 20 zł niecałe.
     @kasia24  na żótą kupę przed praniem z koleżanką już często suche pajace delikatnie zamaczałyśmy i nakładały na to papkę z sody i proszku do prania (z odrobiną wody) i trochę tak zostawiałyśmy i raczej odpierało.
    A co do samych plam ja niedawno odkryłam mydło gospodarcze kokosowe - rewelacyjnie dopiera, choć myślę, że domowy płyn do prania też ma w tym swój udział. 
    Podziękowali 1Nika76
  • Wersalkę można uprać odkurzaczem piorącym, czasem zamawiam taką usługę bo nie opłaca się kupować profesjonalnego sprzętu. A marynarkę w końcu zaprałam w krytycznych miejscach i nic jej się nie stało. W przeciwieństwie do tej, którą mąż wywiesił na balkonie żeby się przewietrzyła i zapomniał :) Przewietrzyła się, przekąpała w deszczu ino się przeprasować nie chciała..
  • @Joanna36 ; musi jakiś nie do końca samodzielny model się trafił :wink:

    @Agmar a ten sklep chemiczny to w necie jest?
    Za Twoją przyczyną przymierzam się do samodzielnego robienia proszku ,tylko muszę
    wyprać zapasy tego co mam (paskudny chomik jestem).
  • kasha powiedział(a):


    @Agmar a ten sklep chemiczny to w necie jest?
    Za Twoją przyczyną przymierzam się do samodzielnego robienia proszku ,tylko muszę
    wyprać zapasy tego co mam (paskudny chomik jestem).
    Sodę, boraks, sodę kalcynowaną na ichemia kupowałam, a już takie rzeczy bardziej do mydła tzn np wodorotlenek sodu czy potasu to w herbisklepie :) Ja teraz mam płyn do prania i już na proszek nie zamienię , bo płyn lepszy np do swetrów i ogólnie w niskiej temperaturze lepiej działa bo już wszystko rozpuszczone :)
    Podziękowali 1kasha
  • Dzieki Ci WIELKIE Dobra Kobieto :smiley: 
    Podziękowali 1Agmar
  • edytowano luty 2017
    W rossmanie  są teraz "magiczne gąbki"  domola w promocji (4,79pln za 2 sztuki)
    http://www.rossmann.pl/Produkt/domol-magiczna-gabka-do-czyszczenia-2-szt,116426,6345
    Podziękowali 1mamuma
  • Czym wyprac z białej bluzki plamy po żółtek kredce która wpadła do pralki?

    nie działa

    namaczanie w proszku
    mydełko z rossmana
    vanisch
    domol

    mam jakieś jeszcze opcje czy wywalić ? :(:( (zależy mi na niej)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.