Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Plamy

135

Komentarz

  • A kredka jaka pastelowa, świecowa czy zwykła?
    Jak biała bluzka to nie wiem czy bym w ace nie zostawiła na trochę... :o
  • ja wlasnie wczoraj zapralam fa z ukochanej koszulki bialej domestosem w koncu od wina.plamy.. powiesilam na kaloryferze i zrobily sie plamy od rdzy niezapieralne.. :-( jak tylko biale jest to natrzec mydlem i gotowac 10 min z dobrym plynem do prania mieszajac
    Podziękowali 1madzikg
  • zwykła kredka
    oczywiscie w pralce było mnóstwo prania którego by mi nie było żal, ale trfiło na tą jedną jedyną bluzkę :)

    dzięki to kupię jeszcze acze
    domestos mam tylko jakiś zieolny albo grejfurowy z lidla (swoją drogą bardzo ładnie pachnie i do toalety jest super! )
  • a wody utlenionej dodać do namaczania? taniej wyjdzie
  • Ok to będę próbować, zamleduje o wynikach. 
  • Granatowa sukienka. Bialy paseczek w pasie. Na paseczku slady soku z mlecza. Zejdzie to czyms? Wybielaczem na bank zapaskudze te granatowa czesc.
  • edytowano czerwiec 2017
    a punktowo wacikiem, na dość napiętym materiale? kiedyś tak ratowałam bluzkę w pasy, jeden po drugim fragment poplamiony rozpinając na tamborku do wyszywania. 
    Podziękowali 1Marcelina
  • @uJa dr Becman ma jeszcze ODBARWIACZ.
    U mnie zadziałał,ale trzeba go kontrolować,tj. namoczyć i patrzeć co parę minut czy może już,nawet jeśli zalecają dłuższy czas namaczania.

    https://www.google.pl/search?q=odbarwiacz+dr+beckmann&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjhoYmq5Y3TAhWJ2ywKHS9qBmYQ_AUIBigB&biw=1366&bih=634#imgrc=uBD8hIqMDcfC3M:



  • Nie równo wybielilo mi bluzkę córki i co mam teraz zrobić? 
  • Wprawdzie nie o plamie...ale w sumie tak! O plamie. Ktora dalam ;) Kupilam sobie na ciucholu bardzo fantastyczna dzinsowa ramoneske H&M koloru rozowego niestety. Pytanie: jak ja odbarwic, zeby nabrala jakiegos normalnego koloru? Czy pozostaje gotowanie w garze z jakims barwnikiem? Czy gdzies to zaniesc? Byle nie do szczęk, bo naprawde fajna tylko kolor do kitu.
  • Różowy jest na topie :)
  • Taaak ale ten "moj" rozowy jest taki hmm zakreslaczowy, no wstretny no- to okreslenie z watka sukienkowego, pasuje jak ulal. Jak wyjde w takim na miasto- przyjedzie karetka i zlapia mnie w kaftan.
  • Na cienkim delikatnym obrusie odkryłam dziś plamę z czerwonej sprytnej plasteliny. Ma ktoś pomysł czym to usunać?  Bo mnie się raczej sprawa beznadziejna wydaje.
  • ludwikiem spróbuj
    Podziękowali 1Katanna
  • Ktoś tez radził na forum spróbować potraktować sprytną plastelinę preparatem do usuwania silikonu bodajże.
    Podziękowali 2Katanna mamuma
  • Zmywacz do paznokci i szczoteczka do rak daly rade u nas
    Podziękowali 3Skatarzyna Katanna mamuma
  • Sprytna plasteline usuwalam preparatem do usowania silikonu. Dziala swietnie.
    Podziękowali 1Katanna
  • Dziękuję wszystkim. Zaczęłam od płynu do mycia naczyń i trochę ruszyło. Jest lepiej. Jeszcze się moczy. Może jutro zapytam jeszcze w sklepie o ten preparat do silikonu, tylko obawiam się rozpuszczenia materiału ;-) 
  • Jak/czym /czy da się usunąć lakier zielony (uwaga świeżo malowane!) z jasnego "wełnianego" płaszcza. Usiadłam na zlej ławce, kartki nie było, inni też siedzieli, tylko wybrali lepsza ławkę, ech
  • Kupujesz zieloną bibułę, wkładasz do dużego garnka i gotujesz. Po 10 min. dokładasz tam płaszcz.
    k. ;)
  • Rejczel powiedział(a):
    Taaak ale ten "moj" rozowy jest taki hmm zakreslaczowy, no wstretny no- to okreslenie z watka sukienkowego, pasuje jak ulal. Jak wyjde w takim na miasto- przyjedzie karetka i zlapia mnie w kaftan.
    A jak bys w chlorze pomoczyla? Albo zrobi sie biala, albo zjasnieje roz, zalezy jak dlugo potrzymasz. 
  • Ja troche z innej bajki...
    Wysiadając dziś z samochodu wdepnęłam niechchcący w roztopiony asfalt. Białe baleriny.
    Asfalt nie tylko na podeszwie ale tez na bucie.
    Jak to odczyscić?
    Pomocy!
  • edytowano maj 2017
    Obydwa te kolory bylyby lepsze niz ten piekny inaczej wsciekly roz @aghi dzieki! Gdzie kupic ten Simplicol i co dalej z nim robic? @mamuma w chlorze nie dalabym rady moczyc, bo to smrod okrutny!!! Mam bardzo czuly nos...jak Puszek Okruszek ;)
  • Tez mam nos wrazliwy, ale z chlorem sie przeprosilam, jak grzyba kiedys mialam na scianach.
  • @Malgorzata32 moze benzyna ekstrakcyjna ? Wiem, że tym plamy ze smoły można usuwać, a asfalt ze smoła ma sporo wspólnego.
    Podziękowali 2Małgorzata32 madzikg
  • Brzmi to bardzo zachęcająco. Jak zalapie bakcyla to pol szafy przefarbuje B)
  • @aghi - a możnaby tym simplicolem potraktować materiał na krzesłach ogrodowych?
  • Dzięki @aghi , to jakieś płótno raczej jest. Kupiłam w Czaczu tanio krzesła rok temu i jeszcze ich nie zreanimowałam. Może się wreszcie zabiorę za nie.
  • Ktos ma pomysl jak zmyc gencjane z reki? Smarowalam zdarte kolano corki i pocieklo mi na reke. Mam trzy palce fioletowe, a wcale nie chore.
  • @agnodike5 - a można by na nie założyć dermę? my tak zrobiliśmy z domowymi
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.