Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Plamy

124

Komentarz

  • @mamuma ; spróbuj kwaskiem cytrynowym... :)
    Podziękowali 1mamuma
  • Kwaskiem nie probowalam jeszcze, spirytusem zbledlo, kwaskiem wieczorem zrobie.
  • @mamuma  płyn do demakijażu ,puder w płynie lub Ludwik 
    Podziękowali 1mamuma
  • Nie posiadam zadnego z tych preparatow w domu.
  • czerwona papryka! Kajtek mi ulubioną bluzkę uświnił, czym dopiorę?
  • Kolor? (i jednego i drugiego) , a mam nadzieję papryka surowa, nieprzetworzona ? :#
  • papryka czerwona surowa, największy przysmak K. ;) a bluzka biała.
  • Jak nie sok z cytryny, to Vanish, potem to juz tylko Ace.... Po wypraniu wysusz na pełnym słońcu...  :|
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Kwasek cytrynowy na plamy z owoców też jest dobry - może z papryką też da radę?
  • zdrap a to co si wyzarlo dofarbuj
  • Co mam zrobić chłopaki wylali na dywan butelkę oliwki... Tak że wyciskac można ją... 
  • @MAFJa ; zadzwoń do tych co piorą dywany i zapytaj czy dopiorą... Rozłóż ful gazet albo jaki inny papier, niech trochę wsiąknie...
    Podziękowali 1MAFJa
  • Na razie staram ile się dało mokrym chusteczka i. Wygląda czysto ale raczej nie ma siły by tłustej plamy nie bylo
  • Firma piorąca to ostatecznośc :-) 
  • Cos mi swita....ale pewnosci nie mam.
    Chyba mozna mąką ziemniaczaną posypac, zeby tłuszcz wchłonęła a potem odkurzyc.

    Ale moze wygoogluj sobie.
    Podziękowali 2MAFJa madzikg
  • Ma ktos sposob na usuniecie plam z flamastra? 
    Flamaster czerwony na bialej judodze.
  • Ja bym chyba potraktowała, w zależności od wielkości, kwaskiem cytrynowym, albo spirytusem salicylowym... I wyprać w H2O2.
    Podziękowali 1mamuma
  • Zeszlo po namoczeniu w Vanish gold.
    Podziękowali 1madzikg
  • @PaniWiosna ;
    kup ten wybielacz https://pl.dr-beckmann.com/pranie/wybielacze/wybielacz-do-bielizny-i-koronek/

    mialam taka bawełniana koszule plażowa. Po olejkach była cała w plamach, niektóre to jakby herbatę mocna ktoś wylał. Próbowałam wszystkiego co w necie znalazłam i nic. W tym środku wręcz „w oczach” wybieliło. Koszula obszyta była (na samym dole) sztuczna nitka i ona tez biała po wybieleniu. 
  • PaniWiosna powiedział(a):
    A z czego mogą powstawać takie plamy "z niczego"? Nie od noszenia ani olejków czy kremów (ciuszek był całkiem nowy), takie przypadki mam od czasu do czasu.




    Banki mydlane były używane. To strasznie plami, choć uaktywnia się w praniu a potem już kaplica. Nie znalazłam sposobu na to jeszcxe
    Podziękowali 1MAFJa
  • Mi znajoma poleciła domestos :smile: na pojedyncze plamy. Nanosisz na plamę, i chwileczkę czekasz. Potem przecierasz i przepierasz ręcznie mydłem. I jak zejdzie to do pralki. Bałam sie zaryzykować -bo nie każdy materiał można - ale córka ubrudziła biały nowy sweter od pisaka i nijak nie mogłam usunąć plamy. A kiedy mi już było wszystko jedno to sieknęłam po domestos (a raczej jego odpowiednik) i plamy brak!
  • @PaniWiosna mógł ktoś przymierzać ciuch w sklepie i zabrudzić lub ubranie ze zwrotu na nowo zametkowane. Słyszałam też, że ubrania sklepowe się traktuje specjalna chemia żeby się nie miely. Co po czasie może odbarwiać.
  • moja  babcia twierdzi że  to stare szafy 'plują' 
  • Super :smile: Cieszę się! Dla mnie to też było zaskoczenie.
  • Ooo, świetne pytanie @Bea, też chcę wiedzieć bo nam ktoś nakapał i ani rusz nie mogę się pozbyć.
  • Krem do tylka z cynkiem, bardzo gesty, na czarnej sukience, material sztuczny. Ktos ma pomysl jak to wyczyscic?
  • Ja bym zebrała, a resztę potraktować Ludwikiem...
    Podziękowali 1mamuma
  • Kiedyś coś podobnego schodziło tylko mokrymi chusteczkami. Im więcej w nich chemii tym lepiej. Żaden Ludwik nie pomagał.
    Podziękowali 1mamuma
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.