Urządzamy mieszkanie

edytowano styczeń 2011 w Ogólna
dobra

juz tyle razy pisałam o tym mieszkaniu

że znowu....................

i znowu.........19 okien jest

mam pomysła na rolety rzymskie własnego uszycia,
znalazłam już
jak "uszyć rolety krok po kroku"

macie jeszcze jakieś inne inspiracje, pomysły na okna
mieszkanie jest na parterze, więc na "wejście" musimy zasłonić okna

no i jeszcze inne na urządzenie mieszkania

tylko bez przesady finansowej
zwiększa mi sie powirzchnia mieszkania trzykrotnie, a budżet ten sam

nie mam czasu, a jescze mniej cieprliowści do szukania po necie

nie chcę mebli, takich kupnych,
sama mam kilka swoich marzeń, teraz mam okazję realizować
ale chętnie skorzystam z podpowiedzi,

na podłodze jest parkiet dębowy
w całym mieszkaniu, i on zostaje

dywanom mówimy NIE!!

firanom NIE!!!
«13456751

Komentarz

• Malgorzata:
    dywanom mówimy NIE!!

firanom NIE!!!
    EXTRA!
  • A ja wykorzystuję taką organzę do zrobienia megaszybkich i estetycznych "paneli" - przycinam na wysokość okna, na górze i dole paska organzy robię tunel, dół obciążam np. patykiem bambusowym (czasem odpuszczam dół), górę wieszam na drążkach samoprzylepnych do zazdrosek - efekt za moment sfotografuję i wam wkleję. :bigsmile:
  • Ale to się sprawdza w małych wnętrzach, w dużych robi się pogłos. Miałam tak w salonie (25 m2, wysokość 3,30). Dopóki miałam rolety a potem takie właśnie panele- w pokoju było jak w studni- każdy głos odbijał się od ścian. Teraz mam normalne firany i zasłony i jest lepiej. Dużo lepiej, choć estetycznie wolałabym inne rozwiązanie.
  • Cart

pogłos to ja mam cały czas
  • A no to spoko, znaczy, przyzwyczajona jesteś. :wink:
    Ja nie mogłam się przyzwyczaić, bo się czułam jak na sali gimnastycznej.:cool:
  • Małgorzato - w Czaczu, ok. 10 km od Błonia i Leszna, na trasie do Poznania jest nieustająca giełda staroci. Ceny duuuuużo niższe niz na Kole (hihi, tam się zaopatrują niektórzy sprzedawcy z Koła) i duży wybór, można znaleźć drogie rzeczy oczywiscie, ale i cudeńka-drobiazgi a takze meble- za bardzo mało, a potem sobie samemu odnowić.
    Eh, ja niedługo biorę się za renowację prawie 100-letniej drewnianej szafy :) (ale to nie stamtąd, szafa zdobyczna od babci)
    Co do okien - na razie najtańszy karnisz z promocji w Leroyu plus własnorecznie uszyte zasłonki w kuchni - jak zobaczyłam ten materiał to wiedziałam że to jest ten! Góra prosta, dół falbaniasty, bo musiałam materiał sztukować.
    Aha, u nas prym wiedzie lakierobejca w kolorze orzech - jak coś drewnianego źle wygląda, to od razu można mu nadać odpowiedni charakter :)
  • Rosea:

Na odświeżaniu parkietu znasz się też?

Bo ja mam taki dębowy do cyklinowania miejscami i zastanawiam się, czy jakoś nie zrobić tego sama.
  • Rosea , dzięki za ten pomysł

w Błoniu to bedę dopiero za rok, we firmie po pampersy:cool:
    ale się tak ankręciłam, że może wcześniej
  • o właśnie

PARKIET

jaki lakier
    bo cykline robi administarcja

ale lakier raczej chyba my

i teraz pytanie jaki??

parkiet jest dębowy
  • Malgorzata:
    o właśnie

PARKIET

jaki lakier
    bo cykline robi administarcja

ale lakier raczej chyba my

i teraz pytanie jaki??

parkiet jest dębowy
    my mamy półmatowy i jest ładnie
    błyszczącego nie chcieliśmy, a całkowicie matowy wygląda jakby go nie było
  • Małgorzata, jak pisałaś, że to mieszkanie jest w takiej starej kamienicy, to sobie pomyślałam, że pewnie wysokie i moglibyście jakieś antresole zrobić dla dzieciaków do spania.
  • ...a tanie okucia i inne akcesoria meblowe sprzedaje np mój brat :D:D
  • w pierwszych słowach ... pragnę pogratulować przeprowadzki.

my zaliczyliśmy 7 adresów i 6 przeprowadzek do tej pory a parkietowe kwestie przerabialiśmy 3 razy.
    Też mieliśmy i mamy dębowy
    są z grubsza 2 rozwiązania co dolakieru:
    - śmierdzące i bardzo trwałe, chemoutwardzalne, trzeba długo czekać aż się wyśmierdnie
    - nieśmierdzące i mniej trwałe - wodne, można mieszkać na drugi dzień.
    Był to szwedzki BONA TECH, półmat, ten twardszy

My wybraliśmy opcję nietrwałą i nieśmierdzącą - tam gdzie chodzimy są ścieżki, jak coś upadnie to widać gdzie upadło, jak jakiś gość stanie w mokrych butach i stoi za długo to widać gdzie stał, itp.
    ale co tam, to tylko lakier, a parkiet też wieczny nie jest ....
  • Sylwunia:
    ...a tanie okucia i inne akcesoria meblowe sprzedaje np mój brat :D:D
    A ma obrzeża termozgrzewalne do blatow, może? Czarne. Normalnie nigdzie nie ma...a dzieci nam wyskubały...:cry: (sorry za prywatę i OT :wink:)
  • wejdź na mój blog.

tam jest link - akcesoria meblowe. zajrzyj. szczerze mówiąc nie mam pojęcia. ale mogę zadzwonić
  • Rosea,jeździcia do Czacza? UWIELBIAM!!!!!!!
  • Tylko trzeba mieć duuuuzo czaczu,znaczy sie czasu:bigsmile:
  • Moja koleżanka kupuje tam meble,renowuje i sprzedaje. Prowadzi bloga Dom i styl
  • @Sławx

otóż parkiet jest prawdopodobnie stary , znaczy z "tamtych czasów"
    bo już wiem od dyrektora, że teraz takich juz nie robią
    ubytki są, ale z powyższych względów nie dorobią , bo nie ma już takich
    i szczerze ja nie zauważyłam żeby były ubytki

dzięki za rady co do lakierowania wszystkim lakierującym
    nie wiem co wybierzemy , zoabczymy jak się mmałżonek ustosunkuje do wiadomości
  • _Joanna _:
    Małgorzata, jak pisałaś, że to mieszkanie jest w takiej starej kamienicy, to sobie pomyślałam, że pewnie wysokie i moglibyście jakieś antresole zrobić dla dzieciaków do spania.

Joanno
    tak mieszkanie ejst wysokie na 3 metry
    i chciałam wykorzystać ten pomysł do spania na jednej ze ścian x2

http://www.domplusdom.pl/rozwiazanie/piętrowe-łóżka

bo mieszkanie jest duże
    ale i tak musimy zmieścić w jednym pokoju kilkoro dzieci

tylko nie bardzo wiem, jak się zabrać do projektu
  • Faaajne:D Szkoda, że mam za bardzo narwane dzieci...
  • Adalbercie
    dziękuję bardzo
    ale jeszcze nie po przeprowdzce

zbieram rady,
    bo mi potrzebne
    bardzo
    te praktyczne , znaczy się juz po użyciu przez uzytkujących są bezcenne:bigsmile:
  • i jeszcze
    co do kuchni

no jednak
    jestem dość mocno zmotywowana do kuchni tzw "nowoczesnej"
    z wysuwanymi drzwiami w stylu szafa, i całymi zabudowaniami ze sprzętem, aż po sufit
    i wyspą
    i taki mamy plan
    bo kuchnia, będzie jednocześnie z jadalnią, i kącikiem wypoczynkowym, że tak to szumnie nazwę, bo to wszystko się w niej spokojnie zmieści:bigsmile:

i już zapowiedziałam, że mogę przez rok stołowac się na parkiecie, byleby mieć kuchnię z marzeń, w końcu "kuchnia japońska "w modzie ostatnio
    rozwali się pare materacy na parkiet i hej:cool:
  • Agnieszka Barbara:
    Faaajne:D Szkoda, że mam za bardzo narwane dzieci...
    też mam narwane dzieci, po obejrzeniu, że każdy będzie mógł mieć swój kącik
    bo tam są osobne lampki, i półeczki, bez szkody dla lokatora wyżej:cool:lub niżej
  • Co do pomysłów, polecam:
    http://kidsstudio.pl/blog/?p=1084#more-1084

Sama żałuję,że my już urządzeni....Moze na wiekszym?:gq:
  • Boguuuuuusiaaaaaaaaaaaaaaa

normalnie mnie nie rojzeżdżaj takimi pomysłami

też bym chciała

:di::dw::gf:
  • Wyspa w kuchni zazdroszczę u nas nie ma tyle miejsca, to od zawsze jest moje marzenie. A meble kuchenne fajnie jest robić pod wymiar, bo jeśli ma się wysokich w domu, to standardowe są niski i się człowiek musi garbić.
    Szafki standard mają 85 cm nasze około 105cm. Barek mamy na 112 cm i kręgosłupy odpoczywają.
    Mąż projektował, kupowaliśmy korpusy, fronty, gałki, dużo zabawy, ale warto było.

A co do spania, to mąż wymyślił taki patent, że z łóżka piętrowego zostawiasz tylko górną część i schodki, a pod spodem wstawiasz jakąś kanapę.
  • A i jeszcze mąż mi właśnie powiedział, żebyś uważała na krany. U nas i kuchenny i łazienkowy okazały się być do bani, zupełny szajs.
    Jeden tryskał na wszystkie strony :bj:, a drugi zaczął kapać. W tańszych wersjach kranów głowice są nietypowe, więc się szybko ścierają i trzeba kupić nowy kran.
    Do bani taki interes.
    A jeszcze ten kuchenny był/jest złoty i mieliśmy dwa do wyboru tańszy i super drogi, no i kupiliśmy tańszy :bh:.
  • dzięki

a te prysznice
    do kabiny, ale takiej
    gdzie są tylko drzwi "wejściowe', reszta w kafelkach
    te duże takie natryski
    dobre są:cool:
  • A lie osób ma się kompać jednocześnie?:tooth:
    P.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.