Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Rogaliki z czekoladą lub marmoladą

1246

Komentarz

  • [cite] Berenika:[/cite]Droga Celinko!

    Ty po prostu genialna jesteś!

    Twoje rogaliki zrobiłam dziś i wyszły: miękkie, pachnące, cudne. Poczęstowałam sąsiadów, dzieci moje zadziwione (nigdy takich nie robiłaś), małżonek i ja sama wielce zadowoleni.

    Droga Bereniko!
    Bardzo jest mi miło, ale to że wyszły takie pyszne i wszystkim bardzo smakowały to wyłącznie Twoja zasługa. Mój był tylko przepis, a cała reszta należała do Ciebie. Widać, że włożyłaś w to całe Swoje serce. :heartsabove:
  • Celinko, tydzień temu piekłam Twoje rogaliki. Zrobiłam z serem i z nutellą. Mmmm, wyszły pycha i skończyły się stanowczo za szybko :shamed:
    Już się za nimi stęskniłam i biorę się za robotę :cool:
  • A wiesz, Macierzanko, że i ja zatęskniłam już za nimi...:bigsmile:
    Będą jutro!
    A tak swoją drogą to chyba dość niedaleko siebie mieszkamy...?!
  • Sprawdziłam na mapie, faktycznie niedaleko. Może uda nam się kiedyś mini zlocik w Rzeszowie? :) Chociaż próbowałyśmy się kiedyś umówić z Aną i już we dwie ciężko było znaleźć wspólny termin + mieć zdrowe dzieciaki w tym czasie...
  • PS. Wczoraj upiekłam tylko 2 blachy rogalików, resztę ciasta włożyłam do lodówki i mam zamiar upiec dziś.
  • [cite] macierzanka:[/cite]Sprawdziłam na mapie, faktycznie niedaleko. Może uda nam się kiedyś mini zlocik w Rzeszowie? :) Chociaż próbowałyśmy się kiedyś umówić z Aną i już we dwie ciężko było znaleźć wspólny termin + mieć zdrowe dzieciaki w tym czasie...

    Spotkanie w Rzeszowie, byłoby fajnie, tylko w letnich miesiącach, bo ja ciepłolubna jestem :bigsmile:
  • Uwaga, uwaga!
    Idę do kuchni!
    Mam drożdże i nie zawaham się ich użyć!

    To będzie mój debiut drożdżowy, trzymajcie kciuki...
  • Moje Drogie!
    Mam wielką prośbę-czy któraś mogłaby wkleić fotki, jak krok po kroku zrobić takie rogalikowate rogaliki?
    Bo moje to są : rurki, spręzynki, cazsem nawet kwadraty:shamed::shamed::shamed:
    teoretyczną teorię znam
    ale nijak mi sie w praktyce nie pokrywa
    help!
  • No to widzę, że dzień rogalikowy rozpoczęty :wink:

    Mój zaczyn właśnie rośnie jak szalony - mniej więcej wprost proporcjonalnie do mojej ochoty na coś słodkiego. Nie wiem czy wytrzymam. Chyba skoczę najpierw piętro niżej do mamy na placek ze śliwkami, co by mi się lepiej lepiło...
  • Mniam... Placek ze śliwkami... Mmmmm... Moja Mama była dziś u nas, ale ja miałam tylko faworki... :confused:
  • "Tylko faworki"...
    Nie słuchajcie Jej... Te Jej "tylko faworki" znikały ze stołu z taką samą prędkością jak najbardziej wypasione ciasta i torty:bigsmile:
  • No i szczęśliwie domęczyłam (z pomocą dzieci) - 72 sztuki :bigsmile: i to całkiem sporych rogalików.

    Pychotka! W przyszłym tygodniu myknę te z seremmm... mmm...
  • Z tego przepisu zrobilam wielka babe z rodzynkami !!!!!!!!!!!!!!!!! :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
  • ja też mam przepis na rogaliki

    1 kg mąki
    1,5 kostka margaryny
    1/2 szklanki cukru
    400 ml śmietany
    2 cukry waniliowe
    1/4 kostki drożdży
    8 żółtek
    można dodać odrobinę ubitych białek

    1/2 proszku do pieczenia

    i na nadzienie dżem
  • Jako ze watek nie schodzi z pierwszej strony, przyjelam to za znak dla siebie :bigsmile:

    Jutro beda rogaliki!!!
  • Naszych dziś już prawie nie ma.
    Z 1,5 kg mąki wyszło mi 96 sztuk.
    Tym razem były z masą kajmakową (postulat męża) i z kostkami czekolady (mój patent, he, he, nadzienie na bank nie wypłynie i jest pyszne) :cool:
  • Z kostkami czekolady jeszcze nie próbowałyśmy, interesujący pomysł. Koniecznie trzeba wypróbować, prawda Olesiu? :cool:
  • U mnie właśnie wypłynął krem czekoladowy:sad:
    Może dlatego, że dziewczynki zawijały?
    Smakowo dobre, niektóre trochę za suche.

    Ale ciast zagniatanych to ja robić nie lubię - zbyt cherlawa jestem chyba w ramionach.
    Mieszane i ucierane jak najbardziej:bigsmile:
  • A do ucieranych ręcznie to nie za cherlawa...???:cool:

    @Dorotak. - sama na to wpadłam jakiś czas temu, ale nie zdążyłam wypróbować. :sad:
    Skoro @macierzanka (co za piękny nick!!!) mówi, że się sprawdza - to robimy!!!:bigsmile:
  • Mikser mam!
  • Tak myślałam...
    Idziesz na łatwiznę... :er:
  • Po co sobie utrudniać i wydłużać drogę kawałka pyszności do ust?
  • juka podbijam
  • Olesia narobiła smaka na rogaliki :bigsmile:
  • Robiłam, robiłam właśnie te rogaliki dzisiaj robiłam!!!
    130 ich wyszło z prawie 2 kg mąki...!
    Jutro tłusty czwartek, a paczki były od poniedziałku do dziś, więc dla odmiany Celinkowy przepis poszedł w ruch i sprawdził się znakomicie. Jutro rano wysyłam część moim studentom.:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
  • A podbiję sobie.


    Właśnie się szykuję, żeby zrobić rogaliki Celinki:D
    image
  • One są super, tylko czasu wymagają. Ale dobre zajęcie na jesienny i zimowy wieczór. Integrujące.
  • W ciąży jestem, na wsi, cisza, spokój, dom sprzątnęłam, mogę sobie zawijać rogaliki:D

    ech, te czasy, kiedy mi @Olesia piekła rogaliki...
  • U nas dzisiaj jabłecznik z bitą śmietaną na biszkopcie i ucierane ze śliwkami. Może Ania jeszcze zrobi muffinki z porzeczkami - rozpusta! :D
    Ale w końcu jutro wraca pan Mężu. :x
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.