Rogaliki z czekoladą lub marmoladą

12357

Komentarz

• macierzanka:
    Sprawdziłam na mapie, faktycznie niedaleko. Może uda nam się kiedyś mini zlocik w Rzeszowie? :) Chociaż próbowałyśmy się kiedyś umówić z Aną i już we dwie ciężko było znaleźć wspólny termin + mieć zdrowe dzieciaki w tym czasie...
    Spotkanie w Rzeszowie, byłoby fajnie, tylko w letnich miesiącach, bo ja ciepłolubna jestem :bigsmile:
  • Uwaga, uwaga!
    Idę do kuchni!
    Mam drożdże i nie zawaham się ich użyć!

To będzie mój debiut drożdżowy, trzymajcie kciuki...
  • Moje Drogie!
    Mam wielką prośbę-czy któraś mogłaby wkleić fotki, jak krok po kroku zrobić takie rogalikowate rogaliki?
    Bo moje to są : rurki, spręzynki, cazsem nawet kwadraty:shamed::shamed::shamed:
    teoretyczną teorię znam
    ale nijak mi sie w praktyce nie pokrywa
    help!
  • No to widzę, że dzień rogalikowy rozpoczęty :wink:

Mój zaczyn właśnie rośnie jak szalony - mniej więcej wprost proporcjonalnie do mojej ochoty na coś słodkiego. Nie wiem czy wytrzymam. Chyba skoczę najpierw piętro niżej do mamy na placek ze śliwkami, co by mi się lepiej lepiło...
  • Mniam... Placek ze śliwkami... Mmmmm... Moja Mama była dziś u nas, ale ja miałam tylko faworki... :confused:
  • "Tylko faworki"...
    Nie słuchajcie Jej... Te Jej "tylko faworki" znikały ze stołu z taką samą prędkością jak najbardziej wypasione ciasta i torty:bigsmile:
  • o jaaa. tylko faworki to moje marzenie- chyba pozostanie niespełnione w tym roku...
  • No i szczęśliwie domęczyłam (z pomocą dzieci) - 72 sztuki :bigsmile: i to całkiem sporych rogalików.

Pychotka! W przyszłym tygodniu myknę te z seremmm... mmm...
  • Z tego przepisu zrobilam wielka babe z rodzynkami !!!!!!!!!!!!!!!!! :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
  • ja też mam przepis na rogaliki

1 kg mąki
    1,5 kostka margaryny
    1/2 szklanki cukru
    400 ml śmietany
    2 cukry waniliowe
    1/4 kostki drożdży
    8 żółtek
    można dodać odrobinę ubitych białek

1/2 proszku do pieczenia

i na nadzienie dżem
  • Jako ze watek nie schodzi z pierwszej strony, przyjelam to za znak dla siebie :bigsmile:

Jutro beda rogaliki!!!
  • Naszych dziś już prawie nie ma.
    Z 1,5 kg mąki wyszło mi 96 sztuk.
    Tym razem były z masą kajmakową (postulat męża) i z kostkami czekolady (mój patent, he, he, nadzienie na bank nie wypłynie i jest pyszne) :cool:
  • Z kostkami czekolady jeszcze nie próbowałyśmy, interesujący pomysł. Koniecznie trzeba wypróbować, prawda Olesiu? :cool:
  • U mnie właśnie wypłynął krem czekoladowy:sad:
    Może dlatego, że dziewczynki zawijały?
    Smakowo dobre, niektóre trochę za suche.

Ale ciast zagniatanych to ja robić nie lubię - zbyt cherlawa jestem chyba w ramionach.
    Mieszane i ucierane jak najbardziej:bigsmile:
  • A do ucieranych ręcznie to nie za cherlawa...???:cool:

@Dorotak. - sama na to wpadłam jakiś czas temu, ale nie zdążyłam wypróbować. :sad:
    Skoro @macierzanka (co za piękny nick!!!) mówi, że się sprawdza - to robimy!!!:bigsmile:
  • Mikser mam!
  • Tak myślałam...
    Idziesz na łatwiznę... :er:
  • Po co sobie utrudniać i wydłużać drogę kawałka pyszności do ust?
  • też robimy z kostkami czekolady, u nas nawet są amatorzy gorzkiej i mlecznej, wychodzą pycha :bigsmile:

magg, ciasto na rogaliki z mojego przepisu jest dość luźne, i nie trzeba go ani mocno ani długo zarabiać, jak typowego drożdżowego, dlatego je robię :wink: i polecam :wink:

Ja już miałam nie piec nic do porodu, a tu małżonek wrócił był w sobotę z wielkich i ciężkich zakupów i wręcza mi puszkę z ... masą makową. Ja :shocked: On: "a to jakby Ci się kochanie znowu zachciało rogaliki robić" :bigsmile:
  • juka podbijam
  • Olesia narobiła smaka na rogaliki :bigsmile:
  • Robiłam, robiłam właśnie te rogaliki dzisiaj robiłam!!!
    130 ich wyszło z prawie 2 kg mąki...!
    Jutro tłusty czwartek, a paczki były od poniedziałku do dziś, więc dla odmiany Celinkowy przepis poszedł w ruch i sprawdził się znakomicie. Jutro rano wysyłam część moim studentom.:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
  • A podbiję sobie.

Właśnie się szykuję, żeby zrobić rogaliki Celinki:D
    image
  • One są super, tylko czasu wymagają. Ale dobre zajęcie na jesienny i zimowy wieczór. Integrujące.
  • W ciąży jestem, na wsi, cisza, spokój, dom sprzątnęłam, mogę sobie zawijać rogaliki:D

ech, te czasy, kiedy mi @Olesia piekła rogaliki...
  • U nas dzisiaj jabłecznik z bitą śmietaną na biszkopcie i ucierane ze śliwkami. Może Ania jeszcze zrobi muffinki z porzeczkami - rozpusta! :D
    Ale w końcu jutro wraca pan Mężu. :x
  • wiesz co @Olesia? Ja przeczytam Twój post memy mężowi... na ten jabłecznik to może się i skusi i przyjedzie?

[Chociaż zrobiłam 80rogalików i wyszły takie pyszne, że Twoje szanse maleją:P]
  • Jabłecznik i śliwkowe będzie jutro, więc - zapraszamy. :)
    Z rogalikami na wymianę. :P
  • Ta @Celinka mnie zachwyca swoimi przepisami, jutro zrobię rogaliki i może @Olesiowe pampuchy.... przypominają mi moje młode czasy i Słowację
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.