Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Trądzik

edytowano styczeń 2011 w Pomagajmy sobie
Witam ,szukalam tu podobnego tematu ale nie znalazłam ,czy macie wypróbowane sposoby na trądzik?Syn ma 16 lat i kilka juz masci i antybiotykow mial od dermatologa ale bez poprawy..
«1

Komentarz

  • Ja uporczywych problemów nie miałam, ale pomagała mi maść cynkowa.
  • Tez mial -nie pomaga:sad:
  • Taka mi się przypomniała piosenka Kaczmarskiego:
    "chata, szkło, wygrywam wyścig
    i odkrywam tajemnicę
    przez co się wyzbywam pryszczy
    i wstrzemięźliwości":wink:

    Ale podany przez autora sposób chyba nie jest wskazany przed ślubem...:devil:

    Poważnej pomocy niestety udzielić nie potrafię, bo się nie zajmowałem tym problemem w młodości.
  • zmiana diety? czekolada i pikantne rzeczy wiem ze sprzyjają trądzikowi. nie wiem, co jeszcze.
  • Moja koleżanka piła rozpuszczone drożdże.
  • Teraz tez mi sie to przypomnialo czekolady nie jada, ale z ta reszta to faktycznie przesadza bede miala na uwadze!
  • Mnie pomagalo wyciskanie i smarowanie propolisem, kilka razy dziennie krost az do zagojenia
  • wyciskanie bardzo na niet - można sobie bakterie rozsiać po organizmie. Za trądzik mogą odpowiadac rozne bakterie.
  • Do leczenia wyprysków na skórze polecamy zawsze Pomadę Ojca Grzegorza -BONIDERM-, a przy zmianach ropnych Krem propolisowy Ojca Grzegorza.

    http://www.bonimed.pl/go-nowosci-artykul_tradzik.html
  • Wiem, że kiedyś były stosowane autoszczepionki. Ale to sprzed ponad 20 lat. koleżanka latała na takie zastrzyki, że pobierali jej własną krew i wstrzykiwali... chyba pomogło, bo wcześniej trądzik miewała koszmarny...
    Mycie twarzy solidne zawsze pomaga...
  • Ale wyciskanie czystymi rekami i odkazanie propolisem dziala.

    Przeciez chodzenie z wlaczonymi latarniami to koszmar
  • no ale czyste rece tu nie maja znaczenia jak sie wyciska, to przeciez pod wyprystkiem otwiera się naczyńko i bakterie tam się dostają i to w tym jest problem.
  • wraz z propolisem sie dostają i zdychają
  • Ja miałam w młodości okropny tradzik i własnie dieta - mało słodyczy, mało smażonegi, tłustego i pikantnego - zawsze działała, niestety nigdy długo nie wytrzymaywalam takiej diety i tradzik wracał ...
  • Dobrze na krosty i dodatkowo na blizny po nich działa cebula.
    Nalezy ją rozdrobnić i smarować na wieczór lub na całą noc, min. 4 godziny.

    No ale wtedy do ludzi wyjść nie można:tongue:
  • moja koleżanka myła twarz wyciągiem, naparem (nie wiem jak to się nazywa) z bratków
    dokupienia w aptece
    pomagało
    jest jakoś odkażające i ściągające

    ja specjalnie nie miałam
  • Może Was zgorszę,ale moja kuzynka,która cierpiała na straszny trądzik ,wyleczyla go wlasnym moczem.Robiła sobie okłady.URYNOTERPIA.
  • Czasem jest też dobrze zrobić wymaz i zobaczyć kto się rozgościł - może to być np. gronkowiec.
  • Wlasnie chcialam tez zapytac o wyniki jakie mamy zrobic?
  • Zamiast pić drożdże lepiej piwo niepasteryzowane i niefiltrowane z małych browarów.
  • Oczywiście po 18 latach:)
  • Damian chocbys zmienil nick i tak bym poznala ze to ty:wink:
  • To 2 lata pochodze po lekarzach z nim a potem mu to przekaze
  • głodówka
    zero czipsów a tylko kefiry żadnego mleka
  • heh:) Brydzia, no tak wypadło z tymi drożdzami:). Piwa nie piłem a brat mi mówił: cześć pryszczaty!
  • [cite] DamianGS:[/cite]Zamiast pić drożdże lepiej piwo niepasteryzowane i niefiltrowane z małych browarów.
    A potem sie tlumaczyc w sadzie rodzinnym, ze sie trądzik leczy promilami? :wink:
  • Chcę tutaj podziękować za wszystkie rady,zrobilismy wymazy i dzięki temu trafilismy do super pani doktor!polecila mi wlasnie pani od wymazu z mikrobiologii,przepisala masc do robienia i plyn tez robiony,od kilku miesiecy próbujemy cos z tym zrobić i teraz trafila dr .Efekt przerósl oczekiwania.:thumbup:
  • A możesz podać jakie substancje czynne są w tych preparatach?
  • Mam to przepisać Ci?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.