Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pielektazje nerek u płodu

edytowano luty 2011 w Pomagajmy sobie
Na usg w 20tc lekarka wykryła u mojego dzidziusia obustronne pielektazje nerek. Z tego też względu zalecono powtórzenie badania w 30tc. I niestety to kolejne badanie zmów potwierdziło ową nieprawidłowość...Wprawdzie lekarz mnie uspakajał twierdząc, że nie są one duże, że u chłopców to się zdarza, ale jednak wprowadził we mnie jakiś niepokój.
Zalecono kolejne badanie usg za cztery tygodnie i dalszą diagnostykę po urodzeniu...

Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem? I co może to oznaczać?

Komentarz

  • Gosiu, ja się nie spotkałam, ale obiecuję wsparcie modlitewne
  • Po tych wszystkich podejrzeniach, które zostały wykluczone to naprawdę mamy za co Panu Bogu dziękować...
  • U mojego młodszego synka wykryto wodonercze w 36 tc w czasie rutynowego badania. Chodziło o jedną nerkę-prawą. Miał potem badanie usg w 7 dobie życia i po kilku miesiącach- wtedy już było wszystko OK. Małgosiu bądź dobrej myśli i +++
  • Ja 8 l temu bedąc w ciąży z synem dowiedziałam się, że ma uszkodzone -niepracujące obie nerki. Po porodzie okazało się, że Staś ma nie pracującą tylko jedna nerkę.Pomodlę się za Was ;-)
  • Nasz miał zwężenie kielszka miedniczkowo-jakiegoś tam, co wchodzi do nerki, po urodzeniu nic się nie dzieje z nerką.
  • U nas problem dotyczył obu naszych synków. Co prawda w czasie ciąży został zdiagnozowany tylko u drugiego, ale myślę, że lekarze nie zawsze zwracają na to uwagę. Co ciekawe, u drugiego synka organizm sam poradził sobie z problemem i nigdy nie był leczony, jest tylko pod opieką nefrologa. Natomiast pierwszy w wieku 2 lat miał operację - okazało się, że to wodonercze spowodowane było przewężeniem podmiecznikowym. W tej chwili jego nerki pracują całkowicie prawidłowo.
    Myślę, że nie warto się martwić na zapas, tylko kontrolować. U płodu czy noworodka pewne wady często "same" się niwelują - np. u młodszego synka stwierdzono wadę serca, która po kilku miesiącach zanikła.
  • może wiecie gdzie można zrobić, w ramach NFZ oczywiście i nie czekać zbyt długo, usg nerek dziecka?
  • Na szczęście chodzi o to żeby tylko sprawdzić czy zdwojona nerka może być dla synka problemem, zaniedbałam trochę sprawę bo nic się nie działo no ale skierowanie uzyskane po urodzeniu już nie jest chyba ważne , zatem zaczniemy chyba od pediatry a potem rzeczywiście poradnia nefrologiczna
  • Jutro o 9.30 mamy kolejne usg...
    Trochę się stresuję.

    Westchnijcie!
  • Małgorzata32 +
  • Po usg wszystko ok. Pani doktor nie dopatrzyła się żadnych nieprawidłowości w nerkach...

    Młody na chwile obecną wazy ok 2200g i ma się dobrze!

    Uf! kamień z serca!
  • Cieszę się razem z Tobą! :bigsmile:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.