Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pączki

1111214161720

Komentarz

  • Z kg mąki ile mniej więcej wyjdzie pączków/ średnia wielkość???

    Potrzebuję około 100 sztuk
  • Tak na oko 60 z kilograma. Mniejsze od sklepowych.
    Podziękowali 1Karolinka
  • Zależy, jakie duże. Malutkich to i 100 z kila mąki nakręci ;)
    Podziękowali 1Karolinka
  • Pączki bez żółtka można z pulpą z pieczonej dyni. Całkiem fajne wychodzą.
  • Moja mama w sobote smazyla paczki z nowego przepisu. Wszystko na oko + nowosc: kolezanka powiedziala, zeby zoltek nie zalowac i mama tak zrobila. Ciasto bylo zolciotenkie, sliczne( wyzwolone, swirniete kury podworkowe) a paczki podobno wyszly- niebo w gebie, duzo duzo lepsze niz zwykle. 
  • Mam w swoim przepisniku "Pączki siostry Leonilli", "Faworki s.L" i sluchajcie hit: " Róże - faworki s.L" :)
  • I paczki z ziemniakami, przepis od p.Ani z Tomaszowa Mazowieckiego ;) spisalam z audycji Radia Maryja.
  • No to kto ile dzis zjadl paczkow, przyznawać się!
  • Moje dopiero rosną...
    Syn, który obiecał mi pomoc w kuchni wstał rano z gorączką prawie 40*, więc zmagam się sama. Też mnie gardło boli strasznie, ale się nie poddaję.
  • 2, 3 czeka na swoją kolej.
  • Zero pączków - cukrzyca ciążowa ehh.
  • U nas tradycja od wielu lat bylo ze tata z mama robili razem i nas hojnie obdarowywali.
    Teraz taty juz nie ma i chyba pierwszy raz paczkow nie bedzie :(
  • Zadnego. Nie robie, bo zle sie czuje. Nawet nie dam rady do sklepu pojechac. Ale u nas to zwykle byl tlusty tydzien, bo jak sie rozkrecilam ze smazeniem to dzieci codziennie chcialy.
  • Ja jestem po trzech :-) Dopiero..
  • Po 1z sowy. Siedzi w zoladku
  • edytowano luty 2018
    @Cart&;Pud robiłam pierwszy raz z Twojego przepisu. PYSZNE !!! Dzięki  <3
    Z podwójnej porcji wyszło 30 sztuk.
    Podziękowali 1Cart
  • To megapączki musiały być ;)
    Mi z podwójnej raz wyszło 40 a teraz (druga podwójna) wyszło 55. I tej wielkości najbardziej lubię, bo się szybciej smażą i tak nie nasiąkają tłuszczem.

  • uJauJa
    edytowano luty 2018
    U mnie 50 gotowych. Smażone w frytkownicy wyszly jak z cukierni z wyglądu;) a w smaku przepyszne domowe mniam
    Podziękowali 1betka
  • @uJa jadę do Ciebie... :smiley: 
  • Zapraszam! Jestes w mieście? Przyjedz serio;) jeszcze zostaly;)
  • edytowano luty 2018
    MAFJa powiedział(a):
    Po 1z sowy. Siedzi w zoladku


    ale siedzi w żołądku i nie wychodzi ....  czy siedzi na żołądku i chciałabyś się go pozbyć ;)

    przepraszam za dociekliwość :) bo jednak pączek to nie śledź jak by nie patrzeć :) nie gniewaj się!


  • Nie no żartuję :wink: 
    O żarneckiego wyciągłam jednego i dość.
    Szkoda by było nowe kilosy wyhodować po takiej dietowej męce.
  • agatak powiedział(a):
    MAFJa powiedział(a):
    Po 1z sowy. Siedzi w zoladku


    ale siedzi w żołądku i nie wychodzi ....  czy siedzi na żołądku i chciałabyś się go pozbyć ;)

    przepraszam za dociekliwość :) bo jednak pączek to nie śledź jak by nie patrzeć :) nie gniewaj się!


    Z tego co gdzie indziej mafja pisala, wnioskuje, ze dobrze ze siedzi w zoladku ;)
    Podziękowali 2MAFJa madzikg
  • @jukaa u mnie w sobotę a dziś tez symbolicznie po 1 z biedry :smiley:
    Nie daję białek ,bo mam wrażenie,że z białka usztywniają jednak ciasto.

    Z białek piekę ciasto na białkach.
    Można z makiem,można bez :wink: .
    1 szklanka mąki
    1 szklanka białek
    1 szklanka cukru
    1/2 szklanki stopionego masła
    1 łyżeczka proszku do pieczenia

    ewentualnie 1 szklanka maku
    mogą być też bakalie.
    Białka ubić na sztywno powoli dodawać cukier i ubijać aż zrobią się szkliste.
    Powoli wmieszać mąkę z proszkiem a na koniec powoli dodać roztopione,przestudzone masło , wmieszać bakalie i mak.
    Piec 50-60 minut w 180.
    To jest porcja mniej więcej na keksówkę ,ja zwykle robię z podwójnej porcji na większą blaszkę.
    U mnie wersja  bez maku i bakalii (może Rejczel nie zobaczy-na maśle roślinnym) ,bo tak moi domownicy lubią najbardziej.


    Podziękowali 1Rejczel
  • Usmażylim:
    30 pełnowymiarowych z dżemem
    47 mniejszych bez nadzienia
    13 dużych z dziurką
    W sam raz wyszło, żeby wszyscy się uraczyli i żeby nikt się nie przeżarł.
    Podziękowali 2Małgorzata32 AgaMaria
  • U nas mąż wracając ze szkoły przywiózł sklepowe, a wieczorem córka nasmazyla pysznych z różą. Chyba nie chcę się przyznać ile zjadłam. Potem będę płakać w wątku o oponach...
    Podziękowali 1Rejczel
  • Dziś te pączki legalnie.


    Podziękowali 2Katanna AgaMaria
  • Ja zjadłam 2 i macroyala. Rekord kaloryczny od 3tygodni chyba
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.