Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pączki

11415161820

Komentarz

  • I wyszły pyszne. 
  • czasem jak nie wyrobisz tak nie masz ;)
    idziemy na spacer, spalać!
  • Byłam już dzisiaj na dwu sporych spacerach z psem. To działa tylko tak, że po powrocie znów chce się pączka...
    Podziękowali 1Rejczel
  • Moja 8letnia Z.zjadla dziś 8 wielgachnych pączków. I gdybym jej nie zabrała, to jadłayb dalej. 3letni J.-tylko 6... Szarańcza...

    :D
  • tak śmierdzi, że szybko wróciliśmy. Pączków już nie ma. Kajtek życzy laleśniki z marmoladą.
  • a ja dziś nie miałam pączków...
    zrobienie samodzielnie to wyższa szkoła jazdy jak dla mnie
    ale za to córka zrobiła mega pyszne ciasto dyniowe na pocieszenie
  • nie, nie wyższa, tylko czaaasu dużo trzeba :)
    Podziękowali 1In Spe
  • A na czym innym smażyć niż smalec (Aniuszka jeszcze pisała że gęsi) bo dziś próbowałam ale od zapachu miałam takie mdłości że zrezygnowałam i upiekłam, ale chcemy to jeszcze nadrobić i zrobić drugie
  • Na oleju też można. 
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • W przepisie od Malgorzata32 pani mowi, ze ten smalec to troche mit, ze nawet cukiernie go nie uzywaja. Poleca olej rzepakowy albo arachidowy.

  • dobry smalec jest dobry.
  • Właśnie wierze ze cukiernie nie używają. Te nasze są pyszne po prostu. I zjadłam chyba z 5 one się wślizguja . Wogole nie czuje przeżarcia. Wyszły wszystkie te cieknącej tez. No i problem mam jak je przechować bo jednak taka zarta rodzina nie jesteśmy. Smażyłam o 15.. warto zamrozić na niedziele? ( goście na urodziny tosi) .. Marcin kupił tez z 12 z auchan ( nie pytajcie mnie why)one to wiem ze długo trzymają ale te domowe wątpię 
    Podziękowali 1In Spe
  • Dzięki Skatarzyna! :-) warto mrozić? 
  • @MAFja, warto. Po rozmrozeniu nic im nie jest. My dziś mieliśmy 2 świeże i kilkanaście malutkich z zamrażarki. I świeże i mrożone zjedzone. 
    Podziękowali 1MAFJa
  • @ola_g podałabyś przepis?
    Bo ja nie cierpię smażyć...
  • Zrobiłam dzisiaj, połowy już nie ma. W pakiecie z kokosankami, te mają mniejsze wzięcie. Będzie jutro kokosowy czwartek, bo pączków braknie :D
  • Agnicha powiedział(a):
    A ja jestem w szoku. Pierwszy raz od dłuższego czasu zaskoczyłam sie pozytywnie
    Coastkarnia pobliska z najlepszymi pączkami otwarta cala noc 
    Wlasnie kupiłam 35 szt
    Cieplych
    I będziesz czekać do rana? Wystygna ;)
  • A ja nie mam czasu teraz robić pączków. U nas były tydzień temu w czwartek.
  • Podziękowali 1Cart
  • Dziś zrobiłam faworki. Już nie ma :) Jutro kupujemy pączki. Tych mi się nie chce robić.
  • U mnie dzieci zrobiły. Pyszne. Jeszcze ciasto na jutro na dalszą produkcję zostało.
  • U nas nie ma że boli, pączki być muszą. ;)
    Tradycyjnie kupa gości jutro u nas będzie, dzieci też chcą kolegów sprosić. W zeszłym roku zrobiłam z 3 kg mąki i na rano zostało... po jednym ;)
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Zaczynam smażyć  :)
    Paczki prababci - ciasto super elastyczne, obym nie spaliła
  • @matka6, jestem pod wrażeniem godziny!
    Podziękowali 1Polly
  • Tak sobie postanowiłam i wykonałam ;)
    A w trakcie wyrastania ciasta ćwiczyłam z hantlami 
    Rano mogę dużo ,
    Od wydania obiadu  ;)  po 17 cywam...... 
  • edytowano luty 2020
    PĄCZKI PRABABCI

    50 dag mąki
    2 jajka
    10 dag cukru
    10 dag masła (ew. margaryny)
    szklanka mleka
    łyżka spirytusu lub octu
    4 dag drożdży
    płaska łyżeczka soli
    wiśnie z syropu albo dżem różany do nadzienia

    Drożdże wymieszać z ciepłym mlekiem, dodać łyżkę mąki i łyżeczkę cukru- odstawić do wyrośnięcia.
    Do przesianej mąki dodać kogel-mogel z jajek i cukru, sól i rozczyn drożdżowy.
    Zagnieść ciasto, pod koniec dolać ocet i rozpuszczone, ostudzone masło i wyrobić aż się całkiem wchłonie. Ma być dość luźne. Odstawić do wyrośnięcia na ok. godzinę.
    Formować placuszki, nadziewać wiśniami lub dżemem i zlepione jeszcze trochę wyrastają i smażę 

    To chyba @Car&;Pud przed laty wkleiła 
    W tym sezonie 3 raz robię i nie wyrabiam za bardzo , bo sił nie mam i maszyny też

    Ja daję spirytus nie ocet
  • I daje dwa żółtka i jedno jajko
  • edytowano luty 2020
    Wiecie jak dwulatka robi dżem?

    Obiera pączki. 
    Podziękowali 1Izka
  • Maz kupił pączki na pociechę, bo my dziś w domu, wszystkie chore. Dzieci wzgardzily, faktycznie nie za specjalne :s
    Może usmaze po południu...
  • Ide robic. Ciasto wyrośnięte,  mały położony 
    Podziękowali 1In Spe
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.