Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

jak zwalczyć suchy, duszący kaszel?

13

Komentarz

  • Wszystkie odcinki. :iw:
  • my też, a jak odchudzali Shirley ?
  • Mnie najbardziej podobal sie ten,w którym odchudzał innego baranka.
    Świetna bajka
  • razem pisałysmy))
  • ryje ze smiechu, a maly podskakuje [spi mi na ramieniu]
  • No tak, wieczór - temat na czasie - dobranocki dla rodziców!

    A baranka Shouna też uwielbiamy!
  • ostatnio oglądaliśmy jakieś nowe odcinki
  • A Pingwiny z Madagaskaru?
  • Ja nie, ale może moje dzieci (z moim Mężem )
  • To ja się tylko podepnę - ventolin to nie steryd (ProMamo nie bój się, pediatra mówił dobrze :).
    Żeby dobrze działał ta takie kaszle suche i męczące trzeba "dmuchać" dziecię 4x dziennie,w równych odstępach (czyli co 4 godziny). Można do 2 tygodni, potem przerwa.
    U nas wybawiał nas z wszystkich tego typu infekcji (nie "schodziły niżej"), od dziecia - malucha, po sędziwą Babcię mą.
    W apteczce mojej rodziny od lat 5 (odkąd dzieci w domu).
  • Oczywiście, przede wszystkim należy dotrzeć do źródeł - czyli zdiagnozować, co i jak.
  • Troche mnie pocieszylyscie, ze ventolin nie jest sterydem. Natomiast moj najmlodszy od prawie' 2 miesiecy wziewa Flixotide, po zapaleniu pluc.

    Maluch jest wrazliwy, cala ubiegla zime przechorowal :sad: w tym roku doszlo do zapalenia pluc i krotkiego pobytu w szpitalu. Od tamtej pory jest lepiej, nie kaszle, ale ciagle slychac u niego jakies "charczenie" przy oddychaniu. Nikt mi nie proponowal badan w kierunku lamblii itp. Musze zglebic temat, zwlaszcza, ze na ramionach i udach ma od 2 miesiecy dziwna wysypke. Lekarz ja widzial, ale nic nie stwierdzil. :confused:
  • Na suchy kaszel nocny skuteczne (u nas) są okłady na klatkę piersiową z mokrej zimnej pieluchy (pielucha tetrowa, a mokra od wody- jakby ktoś miał wątpliwości :wink:). Na to suchy ręcznik, żeby się piżama nie pomoczyła porządnie dziecko opatulić kołdrą i zostawić okład na jakieś 20 minut. Potem zabrać okład, dziecko dalej opatulone. Z reguły po chwili kaszel się uspakaja albo przynajmniej nie jest już taki suchy.

    i jeszcze dobrze robi porządne przewietrzenie pokoju- szczególnie gdy jest mroźno.

    Inna sprawa, że uczulenie na roztocza objawia się właśnie suchym męczącym kaszlem w nocy.
  • Ale jak inhalowac malca? Ja jedynie stawialam kolo lozeczka garnek z parujacym tymiankiem, ale czy to skuteczne?

    Jezeli zas chodzi o ventolin i flixotide, to moga te lekarstwa stopowac wzrost.
  • Gdyby Ventolin byl sterydem to by mogl stopowac wzrost, ale to nie jest steryd !

    @Kowalowa, pediatra jak dla mnie na wysokim poziomie wiedzy i umiejetnosci, wiec jak przeczytalam ze ventolin to steryd to mnie topnelo... gdzie ktos sie pomylil. :wink:

    Z seruduszkiem? Pediatra nas zapewnial ze nie ma skutkow ubocznych ... przy okazji wiec dopytam.
  • Asia - jasne, trzeba skonsultować z lekarzem. My konsultujemy, a że lekarz "pod ręką" (a raczej - pod telefonem), sprawa dla nas jest prosta.
  • Tylko wiele innych lekarzy na pytanie, co bierzemy - robi wielkie oczy, że ventolin, że to na astmę itp. (a tłumaczyć już nie zawsze mam siłę)
    Ja mam bardzo dobrego i sprawdzonego lekarza, który się cały czas uczy i któremu ufam (bo ma ogromną wiedzę, doświadczenie i znam go całe swoje życie) - zawsze się mogę dopytać dlaczego tak a nie inaczej, i to co powie, będzie miało podstawy medyczne a nie jakieś inne.
  • Tak jak już większość z Was pisała trzeba znaleźć przyczynę tego kaszlu...

    Pamiętam jak radziła mi moja teściowa, aby roztopić masło, schłodzić, zamoczyć w nim kawałek tetry lub innej tkaniny (ściereczka) przyłożyć do klatki piersiowej dziecka, osłonić to dodatkowo pieluszką tetrową lub małym ręcznikiem i pozostawić na ok. godzinę. Później powtórzyć cały zabieg.
    Kaszel ustępował lub zmieniał się na łagodniejszy wilgotny.
    Ja zawsze przy takim ostrym, suchym kaszlu natłuszczam ramiona i barki, nawet... olejem roślinnym, moczę nogi w dość ciepłej wodzie z solą. Kaszel staje się znacznie łagodniejszy, "miększy"
  • My mleko z masłem na taki kaszel, zawsze pomaga.
    Nawet w astmie

    10-20ml gorącego mleka + opiłek masła (objetościowo 0,5 cm6) rozpuścić, przestudzić i podac do wypicia
  • Córka nasza ma zapalenie oskrzeli. Dzisiaj byliśmy ponownie u pediatry (innej niż poprzednio). Dostała antybiotyk, pulmicord, pecto drill, claritine i ... cicho śpi (po tygodniowym duszącym kaszlu). Tak więc miałyście rację pisząć: dobry pediatra, przyczyna i leczenie.
  • Znaczy się Pulmicort potrzebny:bigsmile:
  • Mam pytanie o kaszel, nie tyle jak zwalczyć, co jak dojść do przyczyny. Synek już kolejny rok w okresie jesienno-zimowym kaszle jak stary gruźlik. W sumie zaczęło się to w maju na wsi trzy lata temu i myśleliśmy, że to może alergia na jakieś pyłki. Laryngolog nie stwierdziła infekcji, przepisała leki na alergię. Od tego czasu zrobiliśmy testy u alergologa, nie wyszło nic (ale nie było wszystkich odczynników, m.in. na psa, a moi rodzice mieli wtedy psa).
    Laryngolog odsyłał do alergologa, alergolog do laryngologa. Gastrolog przepisal syrop na refluks (synek miał podejrzenie) Debridat. Kaszel się ciągnie miesiącami, z różnym nasileniem. Znajomy pediatra doradził fiberoskopię, podejrzewał jakiś zespół krtaniowo coś tam. Na fiberoskopii wyszedł migdał niepowiększony, czyli wszystko w porządku.
    Kupiliśmy oczyszczacz powietrza do domu, na kaszel to nie wpłynęło. Dodam, że mieszkamy w zasmogowanej Warszawie. 
    Ostatnio kaszel był tak potworny, jak nigdy dotąd. Synek kaszlał raz za razem, miał zdarty głoś, chciało mu się wymiotować od tego kaszlu. Dzwoniłam do znajomej pediatry. Zaleciła inhalacje z soli fizjologicznej, Sinecod, a jak nie zadziała, to inhalację Pulmicortem lub Nebuddem (czy jakoś tak, to są stedydy)?
    Sinecod nic kompletnie nie dał. Pediatra powiedziała, że jeżeli kaszel jest krtaniowy, to nie zadziała. Tylko co z tego wynika?
    Nie chcę leczyć objawów, chcę dojść do przyczyny, a na to nikt nie ma pomysłu. Co jeszcze mogę zrobić w ramach diagnozy??? Ktoś ma takiego kaszlaka w domu, który kaszle całymi miesiącami?
  • edytowano marzec 2018
    @Aniuszka a może mu po prostu śluzówka wysycha?
    Albo coś go jednak uczula,katar spływa gardłem i podrażnia?
    Można by też sprawdzić czy nie ma gronkowca złocistego.
    U mnie na kaszlakom zawsze pomaga zestaw ziółkowy prawoślaz+czarny bez i syrop cebulowa+czosnek+miód.
    Można też podawać do picia szałwię+pokrzywę.Pokrzywa czyści krew a szałwia działa przeciwzapalnie na rejony ustno-gardłowe.
    Podziękowali 1Aniuszka
  • A śluzówka mogłaby wysychać przy dużej wilgotności w mieszkaniu? Od jakiegoś czasu używamy tylko funkcji oczyszczania powietrza, bez nawilżania (choć mnie się fantastycznie oddychało przy dużej wilgotności), bo mamy pleść na ścianie w okolicy okna, zwalczam octem, ale pojawia się znów w nowych miejscach. Jak zrobiłam na choinkę pierniki z szybkami, to ta szybka po paru dniach całkiem spływała, a u moich rodziców w ich mieszkaniu szybki miały się dobrze przez całe święta i jeszcze dłużej.
    Jak tego gronkowca sprawdzić? Jakie badanie się robi?
    Ktoś gdzieś pisał o kaszlu i pasożytach. Robiliśmy kiedyś test na lamblie, ale nic nie wyszło (ale podobno z jednorazowego badania prawie nigdy nie wychodzi).
    W Internecie też w wielu miejscach pisali o super syropie na kaszel z gotowanej marchewki, imbiru i miodu, zrobiłam z ostatnich ekomarchewek od znajomych ze wsi, dawałam mu cały tydzień po kilka razy dziennie (okropny był ten syrop, fuj!) i nic to nie dało.

  • edytowano marzec 2018
    Oj,nie chcę Cię martwić ale jak macie dużą wilgotność i grzyb w mieszkaniu,to to może być właśnie przyczyna.
    Przy dużej wilgotności śluzówka nie wysycha ale grzyb może bardzo podrażniać i często jest przyczyną właśnie problemów z zatokami i układem oddechowym (min.przewlekły kaszel).
    A grzyb to taka paskuda,że czasem go widać a czasem nie, a podtruwa cały czas.
    Osobiście nie mam najlepszego zdania o oczyszczaczach,no chyba że macie jakiś naprawdę profesjonalny,ale wtedy grzyba by właśnie nie było.
    Przy grzybie i dużej wilgotności lepszy jest osuszacz powietrza ale nie taki drogeryjny tylko takie większe pudło https://www.airnaturel.pl/produkty/osuszacze-powietrza/.

    Gronkowca złocistego można wykryć przez pobranie wymazu z gardła,ale trzeba by zapytać lekarza rodzinnego czy to badanie jest refundowane.


    Podziękowali 1Aniuszka
  • Aniuszka powiedział(a):
    Mam pytanie o kaszel, nie tyle jak zwalczyć, co jak dojść do przyczyny. Synek już kolejny rok w okresie jesienno-zimowym kaszle jak stary gruźlik. W sumie zaczęło się to w maju na wsi trzy lata temu i myśleliśmy, że to może alergia na jakieś pyłki. Laryngolog nie stwierdziła infekcji, przepisała leki na alergię. Od tego czasu zrobiliśmy testy u alergologa, nie wyszło nic (ale nie było wszystkich odczynników, m.in. na psa, a moi rodzice mieli wtedy psa).
    Laryngolog odsyłał do alergologa, alergolog do laryngologa. Gastrolog przepisal syrop na refluks (synek miał podejrzenie) Debridat. Kaszel się ciągnie miesiącami, z różnym nasileniem. Znajomy pediatra doradził fiberoskopię, podejrzewał jakiś zespół krtaniowo coś tam. Na fiberoskopii wyszedł migdał niepowiększony, czyli wszystko w porządku.
    Kupiliśmy oczyszczacz powietrza do domu, na kaszel to nie wpłynęło. Dodam, że mieszkamy w zasmogowanej Warszawie. 
    Ostatnio kaszel był tak potworny, jak nigdy dotąd. Synek kaszlał raz za razem, miał zdarty głoś, chciało mu się wymiotować od tego kaszlu. Dzwoniłam do znajomej pediatry. Zaleciła inhalacje z soli fizjologicznej, Sinecod, a jak nie zadziała, to inhalację Pulmicortem lub Nebuddem (czy jakoś tak, to są stedydy)?
    Sinecod nic kompletnie nie dał. Pediatra powiedziała, że jeżeli kaszel jest krtaniowy, to nie zadziała. Tylko co z tego wynika?
    Nie chcę leczyć objawów, chcę dojść do przyczyny, a na to nikt nie ma pomysłu. Co jeszcze mogę zrobić w ramach diagnozy??? Ktoś ma takiego kaszlaka w domu, który kaszle całymi miesiącami?
    Tamte kaszle nie wiem ale ten ostatni wygląda jak krztusiec.
    Nasi mieli około 3 miesiące.
  • Bea powiedział(a):
    Też tak pomyślałam.
    Moja 10latka kaszle tak od prawie dwóch miesiecy.
    Chyba jej test zrobię..
    Bea on był bardzo charakterystyczny,że jak się kaszlało to tak na wymioty na koncu.
  • Mozna miec krztusiec pomimo szczepienia?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.