Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Biustonosze do karmienia

edytowano marzec 2011 w Pomagajmy sobie
Macie jakieś sprawdzone modele?
Jakie polecacie?
«13

Komentarz

  • Od zawsze używam zwykłych, bawełnianych, bezmarkowych, które kupuję na najbliższym bazarku u znajomej. :bigsmile: Są tanie, nie żal, gdy się zużyją :cool:, a swoją funkcje pełnią przyzwoicie (moim zdaniem).:bigsmile:
  • Ja zwykle też uzywałam takich bawełnianych, specjalnie do karmienia, z odpinanymi miseczkami. Niby wygodne, ale jakoś nigdy mnie nie zachwycały- wydaje mi się, że strasznie spłaszczają piersi...
  • nie stosuje, zwykle , normalne uzywam
  • Dla mnie rozmiarówka wystarczająca.:bigsmile:
    A czy płaskie piersi mam... Hmmm... Musiałabym Męża zapytać... :wink::wink::wink:
  • tylko hotmilk.
    na karmienie, które trwa nie tygodnie, ale lata:bigsmile: i co ważne, nie deformują się i długo służą.
  • Nigdy specjalnych nie używałam żal kasy na g..
  • AB - na ebayu można znaleźć taniej niż w sklepie, a i sklepy mają czasem 50% taniej niektóre modele.
  • Ja mam mały biust i podstawowy problem rozmiarowy mnie nie dotyczy. Ostatnio miałam Mothercare usztywniane i były bardzo fajne, ale jak mówię - dla małobiuściastych.
    Tych miękkich bawełnianych nie lubię, bo mój biust WYMAGA hmm, podkreślenia :smile:
  • Ja polecam dwie marki: Panache i Freya ewentualnie Royce. Do kupienia na ebayu, na allegro trafiają się ale rzadko.

    Przy doborze stanika (każdego nie tylko tego do karmienia) ważne jest aby pamiętać, że obwód kupujemy o 5 cm mniejszy niż nam wychodzi z centymetra, bo stanik się rozciąga nawet do 10% a centymetr nie.
  • Hmmm ja strasznie nie lubię tych biustonoszy do karmienia ,,,,trochę mam dużo z przodu i w takim miękkim biustonoszy wygląda to koszmarnie :-( wiecie biust po pas ...
    I tak jakoś "aseksualne są dla mnie te biustonosze dlatego mam normalne takie ,które noszę zazwyczaj ..


    Ale jak już przy "tytkach jesteście " to może mi doradzicie laktator .Czy ,któraś używała takiego elektrycznego ale do domowych warunków ?
    Mimo,że nigdy nie miałam problemu z pokarmem tzn.wykarmieniem dziecka piersią to koszmar przy odciąganiu 10 do 20 ml za jednym razem ...
  • Nie miałam elektrycznego więc nie powiem, miałam ręczny mech, ale za każdym razem ręką szło szybciej i mniej boleśnie.
  • Mamuśka, miałam trochę "przebojów" z laktatorami, bo mały nie chciał ssać,a ja się uparłam, że będę karmić naturalnie. Pierwszy jaki miałam to ręczny Baby Ono z Canpola. Dobry do ściągania małych ilości, przy większych ilościach ręka odpada :wink: Potem był elektryczny Medela - w porównaniu z ręcznym rewelacja, ale: głośno chodził (wręcz buczał), niezbyt przyjemny w użyciu. Jak zaczęłam systematycznie ściągać duże ilości to "padł":angry: I w końcu trafiłam na rewelacyjny Avent, elektryczny i ręczny jednocześnie. Chodzi cichutko, delikatny w użyciu i w ogóle jak dla mnie rewelacja, czego nie można powiedzieć o cenie :neutral:
    Jeśli masz zamiar ściągać systematycznie duże ilości to radziłabym Avent :bigsmile:
  • Oglądałam właśnie ostatnio na Allegro takie za 100 zł elektryczne i jestem ciekawa czy tak porządnie odciąga mleko, o Avencie też myślałam ...
    Po prostu potrzebuję skuteczny laktator nie taki by mi ręka odpadła :-)

    Zawsze miałam nerwówkę jak potrzebowałam wyjść z domu na parę godzin a mleka odciągniętego wciąż za mało :neutral:
  • Przy karmieniu poprzednich dzieci używałam biustonoszy Alles - polska firma. Mają różne modele - i zwykłe bawełniane bez fiszbin i takie usztywniane, które ładnie się układają i nie deformują biustu. I też są wygodne, nie uwierały mnie i dobrze trzymały wkładki laktacyjne.
  • Co do laktatora, ja ściągałam przez 5 tyg. dla bliźniąt, a więc duuuże ilości i wtedy używałam Medelę z wypożyczonym modułem zasilającym (takim, jakie są w szpitalu).

    Potem na okazjonalne ściąganie miałam Aventa, ręcznego, no i właśnie ręka mi odpadała. Przerzuciłam się spowrotem na Medelę, ale zamiast modułu zasilającego używając ręki. Sprawdzało się świetnie, bardzo uniwersalne, niedrogie, i zajmuje mniej miejsca.

    Co do staników to bardzo dużo zależy od wielkości i kształtu biustu. Dla mnie jedyne, które się sprawdzały to Anita. Drogie, ale wolę mieć 2 a dobre. A przy każdej kolejnej ciąży dokupuję sobie jeden nowy, więc powoli mam coraz bardziej pokaźną kolekcję.
  • Biustonosz na czas karmienia kupuję normalny- z fiszbinami, bo biust i tak duży w czasie karmienia jeszcze przybiera i musi być podtrzymywany. Zwykły stanik bawełniany mi tego nie zapewnia. Ale mam jeden "myk": kupuję stanik, który ma elastyczny brzeg, góra jest z gumeczką. Wtedy nie ma problemu z szybkim i dyskretnym przygotowaniem piersi do karmienia.
    Na noc używam takiego luźniejszego, bez fiszbin, ale też bez odpinanych ramiączek, bo mnie to wkurza i jedną ręką nie umiem sobie tego pozapinać.:confused:

    Z laktatorami doświadczenia nie mam.:cool:
  • W kwestii laktatorów - przy najstarszej córce, która była karmiona odciąganym pokarmem, używałam elektrycznej Medeli (takiej, jak w szpitalach). Przy ręcznym Avencie dorobiłam się zapalenia piersi. Teraz mam w domu małą Medelę z zasilaniem elektrycznym. Na szczęście nie trzeba było jej często ostatnio używać. Przy najmłodszym synu chodziła przez tydzień, jak zbierałam pokarm na czas mojej wizyty w szpitalu (zabieg jednodniowy).
  • laktatory - medela elektryczna, taki wielki. używałam 3 miesiące, kiedy odciągałam. jedyny jaki się sprawdził.
    http://www.medela.com/IW/en/breastfeeding/products/pumping/lactina.html

    edit - błąd linku
  • Taką maszyną Medeli odciągałam w szpitalu ,,no skutecznośc przy moich piersiach bardzo duża .Ale niestety nie stać mnie na taki sprzęt ,,a z wypożyczaniem to wyznaję zasadę "Dobry zwyczaj nie pożyczaj bo zaraz mi się popsuję albo dzieci by coś urwały ..
  • ja miałam wypożyczony ze szpitala, nic się nie popsuło:wink:
  • Mnie by się przydał na cały okres karmienia a w szpitalu może wypożyczają na jakieś kryzysy laktacyjne ..Te 100 zł to jeszcze widzę sens ,by wydać na skuteczny laktator ale więcej już nie....
    No coś wymyślimy :-)
  • Ja osobiscie polecam z M&S ,rewelacyjne,pelna rozmiarowka,jakie kto lubi-gladkie,koronkowe itp.Kupilam kilka Na wyprzedazy bedac w ciazy z pierwsza I do teraz wygladaja przyzwoicie.Mialam jeden z Mothercare I bez porownania.
  • Co to jest M&S ? Mark and Spencer?

    Ja teraz mam Freya i jestem zachwycona, trzyma mi piersi lepiej niż normalny biustonosz :wink:
  • Tak:-)
  • Ja w 40 St piore I ok,tylko plynu do prania uzywam a nie proszku
  • [cite] Lila:[/cite]Jak to trudno w dzisiejszych konsumpcyjnych czasach uwierzyć, że do karmienia dziecka potrzebne jest dziecko i pierś.
    :thumbup::thumbup::thumbup:
  • [cite] Mamuska:[/cite]Oglądałam właśnie ostatnio na Allegro takie za 100 zł elektryczne i jestem ciekawa czy tak porządnie odciąga mleko, o Avencie też myślałam ...
    Po prostu potrzebuję skuteczny laktator nie taki by mi ręka odpadła :-)

    Zawsze miałam nerwówkę jak potrzebowałam wyjść z domu na parę godzin a mleka odciągniętego wciąż za mało :neutral:
    Ja na gratach ostatnio taki dostalam za darmo (w zyciu bym nie kupila, bo wyglada na nieskuteczny). Jest REWELACYJNY!!!

    39805_img_0012_2.jpg

    Jak mam pełną pierś, to w 5 min mam 100ml, bez wysiłku, wystarczy zrobić próżnię i odlewać z bańki :bigsmile:
    No i taniocha. 8 złotych :shocked:
  • Widzę, że temat chwytliwy...
    Dzięki za wszystkie opinie.
  • [cite] Mamuska:[/cite]Taką maszyną Medeli odciągałam w szpitalu ,,no skutecznośc przy moich piersiach bardzo duża .Ale niestety nie stać mnie na taki sprzęt ,,a z wypożyczaniem to wyznaję zasadę "Dobry zwyczaj nie pożyczaj bo zaraz mi się popsuję albo dzieci by coś urwały ..

    No to jeśli odciągałaś Medelą w szpitalu to została Ci sama przyssawka, którą się podłącza do tej maszyny. Tę przyssawkę można właśnie stosować ręcznie, bez wypożyczania samej maszyny. U mnie sprawdzało się lepiej niż inne ręczne laktatory.
  • A mnie ręczna Medela nie podpasowała...
    Ale mam właśnie kupioną elektryczną. Póki co- nie wypróbowana:wink:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.