Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Leki i karmienie piersią

2»

Komentarz

  • @Magg pomylilam leki, chodzi o Panzol.

    Moge brac i karmic ?
  • @asiao
    duomox - to penicylina, więc, z tego co wiem, można brać i karmić
    - mnie tak leczyli zapalenie oskrzeli - inna sprawa, że okazało się że uczulona jestem na penicylinę i z tego były większe kłopoty...
  • Generalnie przy karmieniu piersią, bezwzględnie są przeciwskazne tetracykliny i pochodne jak doksycylina (unidox). Bo zęby się psują (dziecka). Inne można brać, bo przecież jak dziecko chore, to też bierze antybiotyk. Więcej antybiotyków zjadamy w mięsie. (Niestety). Żeby zminimalizować lek w pokarmie to najlepiej jest karmić o ile to możliwe tuz przed wzięciem dawki lub natychmiast po, zanim przeniknie do krwi ( do 20 min)
  • @Nika8 - sugeruję w sprawie kapsaicyny konsultację z lekarzem (z tego, co wiem, nie jest bezwzględnie przeciwwskazana przy kp). A tymczasem pozostaje termofor lub poduszka elektryczna.
  • A z jakim? Z pediatra?

    Na razie mam pas ciazowy zamiast termofora...
  • @Nika8 - Rodzinny może być. Pediatra chyba też może być. A pas ciążowy jednak działa inaczej niż termofor czy poduszka elektryczna.
  • Działa inaczej - można z tym chodzić i żyć normalnie :wink:
    Dziś już mnie nie boli, plecy mi spływały potem ale sie wygrzałam :tongue:

    Dzieki Bogu, obeszło sie bez chemi!!
  • AB, wg strony e-lactancia.org Zyrtec jest calkowicie kompatybilny z karmieniem (inna sprawa ze ogolnie lepiej uwazac i nie brac go za duzo).

    wejdz na strone

    http://e-lactancia.org/ingles/inicio.asp

    wybierz kategorie Search by Product i na dole pod lista jaka Ci wyskoczy, wpisz w okienko "word to find": zyrtec. Wyskoczy Ci jeden produkt z podanymi wieloma nazwami alternatywnymi, m.in. zyrtec. Kliknij na ten produkt i zobaczysz jego opis: kolor ryzyka, ile przenika do mleka i po jakim czasie i ewentualne leki, ktore moglabys brac zamiast danego produktu.

    Nie moge wkleic linka bezposredniego, bo na tej stronie niewazne w ktora kategorie wejdziesz, link sie nie zmienia :/
  • Naprawde polecam Wam te strone do konsultacji nt. lekow i karmienia!!!
  • Pomocy! Matki karmiące, czym leczycie popękane brodawki?
    Poradźcie coś, domowego i sprawdzonego. Bo normalnie karmić mi sie odechciewa...To problem odstatnich dwóch dni. Nigdy czegoś takiego nie przerabiałam...
  • 1. smarować mlekiem (swoim) i wietrzyć
    2. smarować lanoliną
  • O mleku wiedziałam...Lanoliny nie mam...
    Zastanawiam się, skąd ten problrm, bo przecież technikę przystawiania mam taka samą-od lat niezmienną...A brodawki zmaltretowane praktycznie z dnia na dzień...
  • No właśnie miałam gdzieś alantan...
  • Małgorzata, moze Ci sie wydawac smieszne, ale namaczaj lekko wkladki laktacyjne wodą i noś zalane mlekiem non stop, same sie wygoja, a nie beda sie przyklejac do wkladki.

    Tylko tak lecze, nic wiecej nie trzeba, a mnie sie skora odrywala kiedys do krwi
  • 1. smarowanie własnym mlekiem ewentualnie maść PURELAN (Medeli)
    2. wietrzenie
    Trzeba by się było zorientować czy dziecko dobrze chwyta i trzyma brodawkę w czasie jedzenia.
  • Smaruję Alantanem i mlekiem. Dziś już lepiej..
    Mały dobrze chwyta. Ale ostatnio coraz bardziej zainteresowany światem zewnętrznym kręci się i rozglada przy karnmirniu. I bawi się brodawką miętosząc ją...
  • Moje dzieci oduczalam zabaw brodawkami zabierając piers.
    Kilka razy tak schowalam piers i zwlekałam z oddaniem i potem juz sie baly puszczac i mietolic. Prostymi zdaniami tłumacząc oczywiście
  • Nika, ale On chyba za mały na takie tłumaczdenia...
  • To pewnie nie to... ale kiedyś mały (taki starszy, ok. 1 roczku) dostał zapalenia jamy ustnej i zarazki przeniosły się na piersi, miał takie białe plamy w buzi, lekarz przepisał nam coś przeciwgrzybicznego.
  • [cite] Małgorzata32:[/cite]Nika, ale On chyba za mały na takie tłumaczdenia...
    Eee, zwroty typu "nie wolno" czy "to mnie boli" plus odpowiednia mina to chyba nie za wiele? Moja półroczna właśnie opanowuje rozumienie tego :wink:
  • Nika- mój wczoraj skończył dwa miesiące...

    A tłumaczyć trzeba od małego, wcale nie przeczę...
  • Trzecia angina od marca. Poradźcie jai antybiotyk? Brałam dwa razy antybiotyk Duomox. dzieciom też nawraca. Córka ma CRP 81, tak więc wybitnie potrzebujemy antybiotyku. Chce się upewnić bo czytałam że inne antybiotyki można:

    Leki po których u dziecka KP niepokojące objawy po zażyciu leków przez mamę występują rzadko – uznane są za bezpieczne:

    • penicyliny
    • cefalosporyna (cefaleksyna)
    • erytromycyna
    • makrolidy
    • roksytromacyna
    Jakie sa wasze doświadczenia?

  • Ja jak karmiłam, to przy 3 rzucie anginy dostałam najpierw zinacef w żyle a potem jeszcze bralam zinat. I dopiero po tym skończyły się anginy.
  • Wyniki posiewu w czwartek. Dzieci chorują , maja tez nawroty a ja z kazdymi łapię.
  • Po propolisie też nie nawracaja. Z doświadczenia.  A po antybiotykach owszem. 
  • @MAFJa a skąd propolis bierzesz?
  • Z propolisem trzeba uważać.
    Mnie propolis potwornie uczula. Nie wiedząc o tym psikałam gardło i obrzęk aż się zrobił niebezpieczny nie mówiąc o tym,że boało kilkakrotnie bardziej po tym.
    Trzeba próbę zrobić jakąś wcześniej.
    Po maści propolisowej na skórę podobnie-wywala mi takie krostoplamy czerwone,nabrzmiałe,piekące.
    A na miód uczulenia nie mam.
  • Z zielarskiego na spirytusie v buteleczce. W niektórych aptekach też sa. 
    Podziękowali 1OlaN.
  • No i wyszedł mi ten paciorkowiec i obficie. Dostałam antybiotyk Zinnat. Ale mała ma zieloną biegunkę, pupa odparzona. Matrwię się. Lekarka kazała mi brać lek 14 dni.
    Córka z angina ma brac Zinnat 7 dni.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.