Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Co śpiewacie dzieciom na dobranoc?

edytowano marzec 2011 w Ogólna
U mnie:
"Szara piechota" od kilku miesięcy

Basia zawsze przypomina:
"Tylko pamiętaj, nie zapomnij zaśpiewać że "śmiercimpodstopśmiota"i 'oczyutkwnesąwdal", nie zapomnij tego, dobrze tatusiu?"

rytuał - bez "Piechoty" nie ma spania
«13

Komentarz

  • dobre :bigsmile:

    moje dziecko ostatnio w kolko kaze mi spiewac te piosenke, nie tylko na dobranoc:

    "Duerme Negrito" Mercedes Sosa
  • ambitnie:clap:
  • [cite] pustynny_wiatr:[/cite]"Duerme Negrito" Mercedes Sosa
    Ja to śpiewam, jak mam dość pracy w kuchni:
    "Trabajando duramente, trabajando y no la pagan"
    :ck:

    Ale śpiewałam też dzieciom, jak trzeba było je nosić przy kolkach. Dobry rytm ma.:cool:
  • no moj dziec jakos w ogole nie chce polskich piosenek, jedyne co lubi to "wlazl kotek na plotek" i czolowki z bajek typu Gumisie, Kubus Puchatek itd. (bajek jako takich nie zna, bo jeszcze za male na nie jest, ale puszczalam jej piosenki tylko).

    lubi rozne piosenki poludniowoamerykanskie, np.:

    Pin Pon

    Los pollitos

    Sol solecito

    i inne z tej serii.

    wiec w sumie tez myslalam nad zalozeniem watku o piosenkach, bo mi dziecko kaze spiewac duzo ostatnio i juz mi te kilka piosenek na krzyz bokiem wylazi.

    wiec jesli mozecie, tez podrzucajcie rozne piosenki z linkami, bo ja mam braki w piosenkach dzieciecych ale sie chetnie doucze :bigsmile:
  • moga byc polskie, angiuelskie, francuskie, co tam macie :bigsmile:
  • brumku? dlaczego???
    bo autor był oficerem carskiej armii?
    czy dlatego że to piosenka legionowa?
  • Moi już z tego (w większości) wyrośli, ale polecić mogę z zamkniętymi oczami:Miś i Margolcia
  • Nic wcale nie chcę by się już teraz wyprowadzały.
  • Mój może godzinami słuchać kołysanek z Mini-Mini, a ja śpiewam i śpiewam i wcale Go to nie usypia.

    Do tego mamy kilkanaście piosenek francuskich w repertuarze.

    No i oczywiście śpiewamy po angielsku, to: (na pewno znacie)

    If you're happy and you know it
    Clap your hands x 22

    If you're happy and you know it,
    Then your face will surely show it
    If you're happy and you know it,
    Clap your hands
  • [cite] MonikaN:[/cite]If you're happy and you know it,
    Clap your hands
    No to się nie dziw, że nie chce spać.:tooth:
  • [cite] Cart&Pud:[/cite]
    [cite] MonikaN:[/cite]If you're happy and you know it,
    Clap your hands
    No to się nie dziw, że nie chce spać.:tooth:

    Ale to nie do snu śpiewam :bj:

    Do snu zajmują mnie śpiewy z Mini-mini
  • Przerabialiśmy cały repertuar polskich usypianek, oczywiście w autorskim:wink: wykonaniu.

    Po latach praktyki mogę stwierdzić, że najskuteczniejsze są:

    a) śpiewana 10 różańca
    b) własna radosna twórczość

    A że bardzo lubię wymyślać dzieciom zarówno piosenki, jak i bajki na dobranoc, więc przez 9 lat uzbierało sie tego trochę:wink:

    Dodam tylko, że moje dzieci (jesli chodzi o "gotowce") to wolały takie piosenki jak usypianki-rozbudzanki Maryli Rodowicz (ze wskazaniem na rozbudzanki) oraz piosenki z repertuaru Magdy Anioł. :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
  • Moje dziecko od tego usypiania na różańcu ostatnio chodzi i powtarza "Świętych Obcowanie, Świętych Obcowanie... " :-)
  • No, ja też różaniec...
    Zuzia tak przyzwyczajona, że patrzy tylko, kiedy sięgnę po "koraliki"...
  • [cite] AB:[/cite]"ta Dorotka" śpiewana w kółko nieźle usypia...

    "Ta Dorotka" to u nas salwy śmiechu wywołuje hehe.
  • W Wielkim Poście wielkopostne. Ostatnio tradycyne Jest drabina do nieba... i Ogrodzie oliwny... Dużo zwrotek mają. A i przy pierwszych zwrotkach trochę porozmawiamy, o czym ta piosenka:wink:
  • Mój średniak preferował dźwięk włączonego odkurzacza, sąsiedzi się pewnie dziwili, co ja tak wieczorami odkurzam:bigsmile:
  • a) śpiewana 10 różańca
    b) Maryjo Krolowo Polski
    c) Witaj Jezu
    d)Zapada zmrok
    e)Biały krzyz
    f)Pan jest moca swojego ludu
    g)Przyjdz Duchu Sw

    cdn
  • h) Byla cicha i pekna jak wiosna
    i)koledy
    j) Ach spij kochanie
  • Był sobie król, był sobie paź i była też królewna

    Z popielnika na Wojtusia
  • [cite] Agnieszka&5:[/cite]Był sobie król, był sobie paź i była też królewna

    Z popielnika na Wojtusia


    ten sklad byl u nas na spiewniku rok temu:wink:
  • Ambitni jesteście. Ja to dziś rano w samochodzie śpiewałam razem z dziewczynami "Ogórek , ogórek , ogórek , zielony ma garniturek ..." :wink:
  • My nie śpiewamy na dobranoc, jakoś nie ma tradycji. Czytamy długo, gadamy i po modlitwie oboje odpadają.
    Śpiewamy w samochodzie, ekhem, ostatnio Starszych Panów.
  • [cite] ProMama:[/cite]h) Byla cicha i pekna jak wiosna
    i)koledy
    j) Ach spij kochanie
    "Była cicha i piękna jak wiosna,żyła prosto zwyczjnie jak my,Ona Boga na świat nam pryniosła...." z pamięci piszę ,moja ukochana Babcia często to śpiewała i "Kiedy ranne wstają zorze..." Zawsze kojarzą mi się te pieśni z jej domem nie żyje już niestety. Warto powspominać.
  • Nic, moje dzieci maja tak dobry sluch, ze nie chce ich denerwowac, bo nie usna:wink:
    A na serio, to repertuar mam skromny, spiewam raczej, jak sa chore (wtedy im wystarcza jedna fraza powtarzana przez kwadrans). Przed snem czytamy (na zmiane, ja czesciej, ale czasami sie godza rodzonego ojca), ew. (dodatkowo) puszczam CD dla dzieci (bajki, w tym ostatni hit - Calineczke, piosenki dla dzieci, ostatnio obie plytki Zebrowskiego lubia).
  • A moje dwie córeczki do snu mają czytane bajki. Jak długo nie zasypiają to wtedy śpiewam ich ulubioną piosenkę:

    Choć jestem mały jak palec
    I taki tyci jak mrówka,
    Ale proszę Cię Jezu,
    Wejdź do mego serduszka.
  • U nas są 3 główne (każdego wieczoru kolejny synek wybiera którą):
    - Panience na dobranoc
    - Cichy zapada zmrok
    - Dym jałowca

    Jest jeszcze "niebo już pełne gwiazd - modlitwa na dobranoc", ale trochę za krótka. Wykorzystujemy bardzo rzadko, jak z jakiegoś powodu nie było wspólnej modlitwy.
  • a ja ostatnio mam "problem", bo mój dwulatek jak już mam mu śpiewać to tylko "dzisiaj w Betlejem" i przy tej kolędzie usypia :surprised:
  • U nas Starsi Panowie rano, po Godzinkach

    ... zresszta, u nas spiewanie o kazdej porze dnia:wink:
  • Jeszcze dodam kilka sztandarowych hitów rodzinnych, wykorzystywanych w samochodzie w celu uśpienia gromady w długiej podróży:

    Stare Dobre Małżeństwo - głównie z płyty Bieszczadzkie Anioły;

    Michał Bajor - Uczucia;

    Ryszard Rynkowski - płyta Zachwyt (piękna!), lub Jawa;

    Magda Anioł - Na strychu z aniołami

    a do posłuchania:

    Przygody Mikołajka ;-).
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.