Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pyszności z truskawkami....

123578

Komentarz

  • @Agnicha, ja i tak szczyt sezonu truskawkowego będę w szpitalu. Wiesz jak mnie to boli... Masakra. Moi mocno owocowi, zimy bez przetworow sobie nie wyobrażam... Poza tym to oszczędność zawsze jednak. Będę walczyc, a co z tego wyjdzie to się okaże ;)
  • Wlasnie zjadłam pierwszy raz w tym roku nasze (polskie) truskawki <3 
    matkooooo co za smak 
    i ten piasek zgrzytajscy ;) 
    tegomi brakowało!!! 
    Podziękowali 1Dorotak
  • Aga poproszę tez o nr. Ja w zeszłym roku pewnie ze 100 kg przerobiłam. Takie bez szypułek to marzenie. :-)
    Ale teraz też jestem w kiepskiej formie, zobaczymy, najwyżej mąz przerabiał bedzie.
    Ja robię sok, a z pozostałości dżem z cukrem żelującym.
  • Szukam przepisu na dobry tort truskawkowy.
    Tak żeby go można bylo dzień wcześniej zrobić na niedzielną imprezę.
    Fajne są z biszkoptem i kremem z serka mascarpone ale nie wiem czy to mozna zrobić wieczorem w sobotę?
    Czy krem z serków mascarpone wytrzyma,nie rozjedzie się taki tort do drugiego dnia?
    W niedzielę nie będę miała czasu go kończyć.
  • ja robię w proporci pol na pol. Czyli 500 ml smiatany kremówki łowicz 36% i 500gr mascarpone. Do śmietany jak już jest ubiata dodaje 2 łyżki soku z cytryny. Utwardza na sztywno i z tym z sokie z cytryny można śmiało montować tort bez mascarpone. No i truskawki do środka musza być suche.
  • Biała truskawka z "moich wypieków" popisowy tort Dużej! 
  • Najprostszy truskawkowy i pyszny: blaty biszkoptowe przekładane kwaśną śmietaną 18%, np Piątnicy, cukru do smaku i pokrojone truskawki. Bisxkopt jest wilgotny od tej masy smietanowej, pyszny, tylko trzeba dzień wcześniej koniecznie zrobić. Przed podaniem udekorował tą samą śmietaną lub kremowka ubita i mnóstwo truskawek z listkami mięty na wierzch. Polecam

  • Skatarzyna powiedział(a):
    Biała truskawka z "moich wypieków" popisowy tort Dużej! 
    To to?

    http://www.mojewypieki.com/post/tort-truskawkowy-heaven

    Tutaj biały biszkopt bez żółtek sie daje.
    Ciekawa jestem jaki ma smak taki biały.
  • @olgal, jadę na białych bez żółtek od 2,5 miesiąca. Po drodze urodziny syna były. Bardzo fajny wychodzi. Lekko bezowo, jest delikatny i puszysty. Moja wątroba lubi to :P 

  • Milamama powiedział(a):
    Najprostszy truskawkowy i pyszny: blaty biszkoptowe przekładane kwaśną śmietaną 18%, np Piątnicy, cukru do smaku i pokrojone truskawki. Bisxkopt jest wilgotny od tej masy smietanowej, pyszny, tylko trzeba dzień wcześniej koniecznie zrobić. Przed podaniem udekorował tą samą śmietaną lub kremowka ubita i mnóstwo truskawek z listkami mięty na wierzch. Polecam

    Taką kwaśna śmietaną z kubka jak do zupy,  sosu, sałatki? 
    Ubijasz ją czy prosto z kubka na tort?  Pierwsze slysze o takim pomyśle ale same truskawki z kwaśna śmietaną uwielbiam,  może to dobry pomysł. 

    No i taka smietana jest przekwaszona wiec dla moich dzieci lepsza niz kremowka.
  • Potrzebuje inspiracji. Kruche z budyniem było, sernik na zimno też. Cos bym zjadła z truskawkami... Moze gofry bym zrobiła... Zjadłabym pancakes ale nie mam od trzech tygodni patelni, wiec odpada... Hm...

    No,.co dziś robicie z truskawkami? Bo moja kobiałka czeka aż ja zjem :D 
  • Ooo to jest myśl! Tylko musze że śmietaną uważać, ale poza tym.. ooo już wiem, co dziś na deser :D dzięki :D 
  • U mnie dziś  leniwe z "polewą" (?) truskawkową (truskawki pogniecione widelcem,lekko posłodzone)
  • U nas na śniadanie były płatki ryżowe z musem truskawkowym. A na popołudnie chodzi mi po głowie takie właśnie połączenie truskawek i beżów. Myślałam o torcie z blatami bezowymi, ale eton message brzmi tak samo pysznie, a robi się o wiele szybciej :)
  • Ja zrobilam ostatnio swoją pierwszą Pavlovą z truskawkami. 
    Wyszla nieziemsko. 
    To najlepszy deser jaki istnieje  <3
    Podziękowali 2Dorotak Milagro
  • Ja nie zdążyłam nic zrobić, bo zjedliśmy wszystkie truskawki same. No coz. Dwa kilogramy, co to jest. Jutro kolejna próba...
  • Przez was siły mi się bezy. A z braku czasu i produktów zrobilam zwykle czkoladowe z truskawkami dobre wyszło; )
  • Z. zrobiła wczoraj duży sernik na zimno z truskawkami i cały zeżarli na śniadanie!
    Podziękowali 1Dorotak
  • Ja wczoraj zrobiłam ten eton mess - bardzo prosty i bardzo efektowny i smaczny oczywiście też ;)
  • Up up to juz;) truskawko po 5 zl kg można szaleć;)
  • Łeee, gdzie tak tanio? U nas twardo sie trzyma, po 7,99.
  • U nas 10 zetA
  • Oo ;) e środę kupowalam po 7 zl a dzis mąż po 5 kupil, ladne duże ale kwasne:) musze jakies ciacho wymyślić
  • U nas 9 zł
  • U nas też po 5 dziś były.
  • na nadwodniej chyba, albo raczej napewno bo odkąd przenieśli jarmark to nie chce nam się tak daleko jeżdzić :) ale tam tez pewnie po tyle będą
  • Super,mam imprezę w tym tyg.zrobić córci.
    Pięknie że tak tanieją :blush: 
    Ona nie wyobraża sobie swojego tortu bez truskawek.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.