Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pyszności z truskawkami....

1234568»

Komentarz

  • U nas po 7.5 dziś były. I nawet dość słodkie, wczoraj w końcu było słonecznie więc pewnie dlatego i cena i smak lepszy. 
  • 6,5zl mała, drobna, ale mocno czerwona i słodka. Standardowe po 8,5-10zl, ale w smaku nawet w połowie nie tak dobre. 
    Dziś robię doniczki dla chłopaków do przedszkola.:D
  • @Ojejuju, podobno się da. Tzn widziałam że się da, bo przyjaciółka hoduje z dużą skutecznością. Ja się raczej nie będę bawić, bo nie wiem, ile bym ich musiała mieć, a że mam dostęp do truskawek z dobrego źródła, to średnio mj się chce bawić.
    Ale widziałam - rosną, kwitna, dają owoce w doniczkach ;)
  • Ojejuju powiedział(a):
    Sadzisz truskawki do doniczek ?
    Bosz, wybacz, ciążowy obrzęk mózgu. Doniczki do przedszkola - w jednorazowych kubeczkach robię ścianki i dół z czekolady, jak czekolada zastyga to wyciągam i napełniam musem z truskawek i śmietaną, na górę pokruszone Oreo, jedna truskawka i listek miety. Ale to nie jest 'szybkie i latwe'. Samo smarowanie kubeczków czekolada godziny zajmuje. 

    Sorki,.no mam zaćmę haha xD
  • Dzisiaj kupiłam po 8,5, dobre i bardzo ładne, nie trzeba było nic wyrzucać ani odcinać. To jakiś cudowny owoc, synek nabrał chęci do nauki chemii.
  • @Dorotak , spróbuję zrobić ten deser, ale daruję sobie doniczki z czekolady. :D
  • jukaa powiedział(a):
    Po 7 . Porównałam z ceną pietruszki i stwierdzilam, że mnie stać, wolę niż zupę ;) 
    Zrób zupę owocowa :P ewentualnie jak moi mówią, chłodnik owocowy, czyli zwyczajny koktajl :D 
  • U nas już po 5zl.
    Podziękowali 1Dorotak
  • U nas 6,5

  • Najlepsze truskawki z Truskawkowa
    Podziękowali 1MartaB
  • U nas 10...
  • 10 zł.

  • edytowano maj 2019
    Dziś w stolicy kupiłam po 8,80 zł.
  • Na Szmulkach dziś po 8 zł były, właśnie piecze się ciasto podane przez @Aniuszka ; :)
  • Podajecie cenę za kg czy kobiałkę? Wierzyć mi się nie chce by u nas były tańsze,  zawsze są później i droższe niż w reszcie kraju bo dopóki nie ma kaszubskich (najpyszniejszych na świecie) to przywożone są z centralnej Polski. A 7,50/kg to obecnie dość standardowa cena w byle warzywniaku. Na giełdzie jeszcze nie byłam a zwykle jest wyraźnie taniej.
  • @Bambidu też jestem zdziwiona cenami w Trójmieście, u mnie trzymaja się po 6,5zl za kg. Znajoma ,od której kupuje na przetwory, mówi, że u niej szczyt sezonu najwcześniej za 10-14 dni. 
    A podobno miało byc mało truskawek, bo zmarzły na majówkę.

    Jutro rano idę po nowe, bo mi się w południe dzis skończyły. Na weekend muszę robić większe zapasy niż jakieś tam 6kg...;)
  • Ale ten sezon u nas jest fajny. Najpierw pojawiają się hiszpanki i wyczekuje na polskie sprowadzane z południa. Wydaja mi się takie pyszne jak już są polskis... A potem wyczekuje na kaszubki i pojawiają się kaszubki i już wiesz, że nie ma lepszych haha :D 
  • U nas w piątek były po 11/kg.
    Mama mówiła ze na Mazowszu (ok Płocka) tyle płaci się za kobiałke 
  • W piątek u nas były po 10-9 zł za kilogram.
  • U nas, w załebiu truskawkowym, wszędzie są pola truskawek, wczoraj były po 12 kg.
    Połowa wsi tu ma truskawki, ale ceny zawsze wysokie. 
    Tyle, że truskawki prosto przy polu sprzedawane i jeszcze ciepłe i suchutkie. 
  • Dalej 6,5zl ale takie słodkie, że wow:D 

    Dziś naleśniki z truskawkami :D 
  • 5zl za kg. Takie cudownie dojrzałe i słodkie, że można już robić dzemorki bez cukru xD
  • O jaaa
    Kolejne zdziwko w moim zyciu. Truskawka kaszubska to nie odmiana,a po prostu owoc uprawiany na kaszubach  B)

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.