Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Trądzik niemowlęcy?

edytowano maj 2011 w Pomagajmy sobie
Mojego miesięcznego Janka strasznie obsypało na buźce :sad: Jak odróżnić trądzik niemowlęcy od alergii na pokarm? Karmię piersią. A biedaczek męczy się jeszcze z kaszlem i katarkiem. Jak mu pomóc... Pomóżcie...

Komentarz

  • @Kasik - charakterystyczne dla trądziku niemowlęcego jest to, że zaognia się po nagrzaniu (np. w ciepłym pomieszczeniu, na policzku, na którym dziecko spało lub przytulało się do mamy) a blednie (wydaje się nawet czasem, że znika) w chłodzie (np. na spacerze przy chłodnej pogodzie). Jest zlokalizowany na twarzy i szyi, brak krostek na innych częściach ciała.
    Na katar i kaszel warto układać wysoko do spania (np. podłożyć grube książki pod nogi łóżeczka od strony główki), nawilżać i ochładzać powietrze w pokoju, w którym przebywa dziecko. Można robić inchalacje z soli fizjologicznej i oklepywać plecki. Warto też odciągać katar (polecam "Katarek" podłączany do odkurzacza), żeby nie spływał do gardła, bo to powoduje ataki kaszlu.
  • Widziałam na własne oczy w szpitalu jak jedna pani drugiej pani synkowi maznęła wacikiem obsikanym Octeniseptem obsypana buzie dziecięcą (noworodka) za radą swojej własnej pediatry .

    Zniknęło :shocked:
  • Ten Katarek sprawia ze moja malutka konczy infekcje na katarze - nic jej nizej nie schodzi :bigsmile::bigsmile:
  • Ja miałam taki problem z Klarą. Miała tak wielki trądzik ze aż się zlewały te krostki i ropiały. Maźnęłam ją w końcu amolem i przeszło. Ale amol ponoć może uczulać.
    Niektórzy mówią że kapiele w krochmalu pomagają, ale nie stosowałam.
  • Octenisept zabija nawet hiv....
  • Trądzik możne się pojawić na całym ciele - moje miały: od stóp do głów i jeszcze więcej - wszędzie.
    Byłam u dermatologa, powiedziała; w tym wieku alergia nie objawia się wysypką, jeżeli wysypka pojawia się mniej wiece między 4 a 6 tygodniem życia (po skończeniu 3) u dziecka karmionego wyłącznie piersią, to jest to reakcja na hormony mamy w mleku - rumień toksyczny noworodka. Do trzech miesięcy może się nasilać, potem zacznie schodzić (nie od razu zniknie), kąpać w nadmanganianie potasu - roztwór koloru wypłukanego biskupiego.
    Tego się trzymam i nie przejmuję się dietami antyalergicznymi matki karmiącej alergików i mam tylko sukcesy. :bigsmile:
  • No to już wiadomo, że maluszek ma trądzik. Jest bardzo rozległy niestety. Oby minął jak najprędzej.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.