Problemy okresu noworodkowego i niemowlęcego

12467484

Komentarz

• Małgorzato32- no to super,ze oczko zdrowe:)niech już takie pozostanie:)
    Moja miała lekkie zapalenie po porodzie-ale teraz spokój.

Małgorzato-w ogóle MMR-em starszaków nie szczepiłaś?
    Gdzie robisz usg stawów biodrowych Maluszkowi?
    My ze starszymi jeździliśmy do CZMP na fundusz...a teraz CWANIOKI skierowali nas na Olimpijską na płatne.Hmm-was tez?
  • Małgorzata32:
    Ja też nie szczepię...

A oczko już zdrowe!!!!
    Wspaniale, teraz obserwuj. Jeśli to zatkany kanalik - za kilka dni znowu zacznie ropieć. A jeśli nie - problem naprawdę rozwiązany!
  • duke6:
    Małgorzato32- no to super,ze oczko zdrowe:)niech już takie pozostanie:)
    Moja miała lekkie zapalenie po porodzie-ale teraz spokój.

Małgorzato-w ogóle MMR-em starszaków nie szczepiłaś?
    Gdzie robisz usg stawów biodrowych Maluszkowi?
    My ze starszymi jeździliśmy do CZMP na fundusz...a teraz CWANIOKI skierowali nas na Olimpijską na płatne.Hmm-was tez?
    Moje starszaki były szczepione wg polskiego kalendarza szczepień. Dopiero przy piątym dziecku moja świadomość co do szczepień się zmieniła...Tak więć jedynie dwójka najmłodszych jest niezaszczepiona...
    A co do badania stawów...Tu Ci nic nie poradzę, bo chwilowo mieszkam za granicą.
  • dzięki:)
    to drugie pytanie to do naszej łódzkiej Małgosi:bigsmile:
  • A mojej cały czas oczko ropieje, tzn. są momenty, że jest OK, tylko łzawi. Ale czekamy aż minie.
  • Wrrr... potówki :confused:
    Macie jakies magiczne sposoby??? Zaognione nieco są...
  • AB, my zgodnie z radą położej kąpaliśmy w roztworze nadmanganianu potasu, po dwóch kąpielach przeszło, a było nieciekawie.
  • nadmanganian mam.
    Ona ma je tylko na buźce. Tam, gdzie się do mnie przytula w chuście. jak się 'ostudzi" to bledną.
  • Moja poprzednia cora tak miala - zwa sie "kontaktowe"

Pomogl krem emolium na buzie po myciu, ta bariera pomagala

image
  • Emolium ma , z tego co wiem, parafinę w składzie...
  • Emolium ma też sporo innych świństw, ale nie są wymieniona na widoku obok tych naturalnych wspaniałości. Myśmy kiedyś rozważali jego kupno, jak poczytałam skład, to od razu zrezygnowałam z tego.
  • Ano własnie...
    Aniu- a tak O.T- dobry krem z filtrem UV dla niemowlaka???
    Póki co nie smaruję... wpakowuje w chuste, to na głowie kapelusz, ręce schowane, tylko kawałek łydek na wierzchu... Kupiłam krem rossmannowego babydream, niby z niezłym składem, ale świństwo po 2 tygodniach młodej oliwka(której nie uzywam generalnie) z brwi zmywalam...
  • Kurcze, ja używam emolium i zawsze mi się wydawało ze jest ok.
  • na twarzy potówki po prostu przemywam przegotowaną wodą

na reszcie ciała - krochmal :bigsmile:
  • @AB (jesli moge :cool:)

poszukaj takiego tylko z filtrami mineralnymi.
    Nie wiem co mozna dostac w Polsce, ale mysle, ze tez powinno byc tego sporo.
    Zauwazylam, ze takie 100% eko bardzo trudno sie rozsmarowuje (im wyzszy filtr, tym gorzej), ale ostatnio kupilam krem z tez tylko z filtrami mineralnymi nie eko i zupelnie nie widze roznicy w stosowaniu z "normalnym" kremem.
  • sęk w tym, że większośc ma w składzie parabeny i SLS...
    a jak nie maja, to kosztuja 70 zł za 75 ml...
  • @AB - a masz poczucie, że musicie tego używać? Wiem, że mogło zabrzmieć wywrotowo... :wink:
  • no, nie... nie mam poczucia, ze musze tego używać. od dwóch tygodni nie uzywam i dziecko zyje...
    Starszaki smaruje tylko na plazy/nad jeziorem/ przy dłuuugich wyprawach do parku...
  • AB, ja nie używam takich preparatów w ogóle.
  • A o co chodzi z ta parafina? Co jest z tym Emolium nie tak?
  • W zasadzie tak na codzien tez nie uzywam, tylko na jakies wycieczki itp.

Na codzien uzywany kapelusza z duzym rondem, tak, ze twarz i szyje zakrywa.
  • a ja wlasnie sie przymierza do zrobienia wlasnego kremu na lato... musze chyba jeszcze ze 2 skladniki dokupic, w aptece albo online... dam znac jaki bedzie efekt :)

(sekret ponoc tkwi w masle Shea i olejku z marchewki - dwie bardzo ochronne substancje)
  • aaa, no i mieszkajac w jednym z najbardziej upalnych i slonecznych miejsc na Ziemi i bedac matka bladej blondynki, prawie nie uzywalam kremow, tylko unikalam najgorszych godzin, kapelusik, dluzszy rekaw (ale przewiewny) itp., i dziecko sie nie spieklo ani razu.

uzywam kremu tylko jak naprawde jest wystawiona na mocne promieniowanie przez dluzszy czas.
  • moja sie nie spieka tylko opala na cyganke. rece ma sniade i karczek tez bo ostatnio zapalala miloscia do ciut za malego kapelusika
  • Dziewczyny-jak sypiają wasze noworodki i małe niemowlaczki?
    Czy mają jakos juz unormowany rytm (te około dwumiesięczne)?
    Moja jest nieprzewidywalna
    :cool:
  • W nocy ma, w dzień absolutnie nie:)
  • Mój śpi bardzo dużo.
  • No to moja też tak:)
    Śpi fajnie-zasypia około 22 a budzi sie 3, 4 a potem 6.
    A dzień to trzy swiaty:bigsmile:nic zaplanować...:wink:

Nie pamietam już kiedy to sie normuje:shamed:?
  • Moja ma jedną zasade:) "w zasadzie" zasypia w chuście:D
  • @duke6 moja niestety tez dziś pobudka o 3 nad ranem i chciała "konwersacji" masakra
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.