Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Problemy okresu noworodkowego i niemowlęcego

1406407409411412452

Komentarz

  • Tez tak podejrzewam. Kurcze wczesnie u niego. 
  • Doszedl wymiotny objaw. Poki co raz, oby tak zostalo.
    Moze alergia powodowac wymioty? 
  • Dziś byłam u alergologa, pytałam o alergie wziewną, mowila, że najczęściej pojawia się w wieku przedszkolnym, ale ostatnio coraz więcej ma przypadkow, że wcześniej. U mojego synka, jak pisałam, pojawiła się w 11 miesiącu życia.
    Podziękowali 1mamuma
  • U corek pojawila sie w 2 i w 4 roku zycia. Z tym, ze u tej w 2 to od razu z grubej rury.
    Syn w dzien juz nie wymiotowal. Katar ma dalej i zaczal kaslac. On ma 14,5 msc teraz. 
  • My dajemy Xyzal plus do nosa Avamys, jakoś u nas to wystarcza w miarę. Najgorzej jest jak trawy zaczynają pylić, ale wtedy już mało chorób w powietrzu, u nas zima lepsza z alergią, to i choroby łatwiej pokonać.
  • Czterolatka dostała teraz Hitaxę i Metmin do nosa, bo tamte leki od 6 roku życia.
  • edytowano kwiecień 2018
    Xyzal nie jest od 6. Moja jedna corka go bierze wlasnie od 2 roku zycia.
    Hitaxa to to samo co jovesto i u mnie najstarsza dopiero to dostala rok temu, czyli jak miala 9.

    Doczytalam o xyzalu: syrop od 2 roku zycia, tabletki od 6.
  • Tabletki od 6, nie chciała mi przepisać, bo jak się dziecko zadławi, to pójdzie do kryminału, ale jak zobaczyłam co jest w tej Hitaxie w syropie, to chyba będę jej dawać po pół tablety Xyzalu.
  • Jeśli jest syrop Xyxal, to twierdziła, że lepsza Hitaxa, ale nie wiem czy chodziło o to, że tańsza, czy naprawdę lepsza.
  • A czy leki na alergie wziewne mają jakieś długofalowe skutki uboczne?
  • Kończy mi się nebud dla roczniaka, po starszej mam Ventolin (salbutamol), ulotka jest niezbyt jasna, ktoś wie czy można dać młodemu?
  • edytowano kwiecień 2018
    Nebbud to steryd, a Ventolin rozkurczowy.
    Moj roczniak dostawal Ventolin, wiec podac mozna, ale to nie zastapi nebbudu.

    Edit: "podac mozna" w sensie, ze jesli jest wskazanie, to u rocznego dziecka mozna zastosowac.
  • Pylmikort chyba możnaby 
    Podziękowali 1annabe
  • Pulmicort
  • Wzmożone napięcie mięśniowe u 2,5 miesięcznego dziecka? Podejrzenia miałam już jakiś czas, ortopeda przy okazji badania bioderek też zwrócił uwagę, objawy jak malowane :( Gdzie się udać? 
  • Do fizjoterapeuty.
    Podziękowali 2weronika85 Aga85
  • Do fizjoterapeuty zajmującego się niemowlakami - najlepiej po pełnym kursie NDT Bobath Baby. Plus neurolog - choć tu konieczność wizyty bym skonsultowała z fizjoterapeuta. A jakie macie objawy?
    Podziękowali 1weronika85
  • Zwija się w rogala, ciągle odgina głowę do tyłu, ciężko przebrać pieluchę lub założyć bodziaka...
  • Weronika85, najlepiej poproś pediatrę o skierowanie do osrodka wczesnej interwencji. W międzyczasie pewnie będziesz musiała umówić się prywatnie, bo kolejki dluuugie.  
    Podziękowali 1weronika85
  • @weronika85 a skąd jesteś?
  • Agnicha powiedział(a):
    Koniecznie fizjo ale neurolog rowniez
    I zmiana sposobu noszenia dziecka
    Terqz patrzę z przerażeniem jak młode mamy zle noszą dzieci a to im tylko (dzieciom) poglebia probpemy
    Agnicha, handling, czyli prawidłowe noszenie, podnoszenie, przewijanie to jest must have na wizycie u fizjo :)
    Neurolog tez Was pewnie nie minie, warto poszukać kogoś kto ma dobre opinie, najlepiej z polecenia. 
    Czy Twój synek ma problemy z brzuszkiem? Mocno ulewa, ma refluks?
  • Agnicha powiedział(a):
    Koniecznie fizjo ale neurolog rowniez
    I zmiana sposobu noszenia dziecka
    Terqz patrzę z przerażeniem jak młode mamy zle noszą dzieci a to im tylko (dzieciom) poglebia probpemy
    Oj, czemu od razu zakladasz że złe podnoszą dziecko? My i nosilismy i podnosilismy dobrze a mala i tak miala problemy.
  • A co konkretnie? Podasz jakieś przykłady najbardziej rażących błędów? Bardzo jestem ciekawa.

    Kiedyś kupiłam sobie książkę Zawitkowskiego, myślałam, że będę masterem noszenia dziecka, ale jakoś potem mi to wszystko umknęło.
  • Robicie dzieciom po urodzeniu usg stawów biodrowych? Do którego tygodnia życia ma to sens. Terminów jak zwykle brak.
  • edytowano maj 2018
    Chyba do 6tyg?
    to ważne badanie
    Podziękowali 2MAFJa Barbasia
  • @Hope, to ważne badanie w kierunku dysplazji stawów biodrowych. Dysplazje można bez problemu wyleczyć, nieleczona może prowadzić do poważnych zmian.
    Zaleca się robić w 6 tygodniu, jeśli zrobisz tydzień lub dwa później, też będzie ok 
  • Już się nie zakłada chyba że po USG zaleci lekarz. Mi nie kazał
  • Robię,  prywatnie.
  • Dzięki, myślałam, że jest może jakiś nowy trend, że nie wszystkie dzieci już muszą mieć to robione. Lekarz pytał czy w szpitalu mała miała stawy sprawdzane.
    Udało mi się w końcu umówić na za tydzień, będzie 7 tygodni. Nie wiem czy na NFZ bym się szybciej nie dobiła do specjalisty :/
  • @Hope, u nas w rodzinie fakt, ze w linii żeńskiej pojawiała się dość powazna dysplazja 1x, średnia 1x i raz minimalna. 

    Mam chlopcow samych, ale wolę jednak to sprawdzać. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.