Atopowe zapalenie skóry

123578

Komentarz

• u mnie Morze Bałtyckie działało zawsze bardzo dobrze. Ale  Śródziemne (jak pisałam w innym wątku) średnio: w Hiszpanii po kąpieli spędziłam kilka następnych dni w ciemnym pokoju lecząc się li i jedynie wapnem. A we Francji znów bez efektu (ale wtedy skóra była i tak w miarę dobra).

MAm nadzieję, że w tym roku nad nasze morze uda nam się pojechać to zdam relację ;)

Raz jechałam na kaszuby z paskudna alergią i po jednym dniu wszystko ustało, skóra piękna i w ogóle cud. JAk tylko wróciłam na Śląsk - pogorszenie, w momencie niemal.  Ech, jakbym mogła to bym sie przeniosła gdzieś do jakieś dziury zabitej dechami, wsi spokojna wsi wesoła. z dala od brudu, marketów i innych bzdetów.

Są tu jakieś Kaszeby? Zazdraszczam kaszebszczi klimatów (czy jak tam się to mówi :D  )
  • Lampę wypróbowałem też na sobie. Raczej z pozytywnym rezultatem. Kiedyś się czymś zatrułem i po naświetlaniu było lepiej. Ale jest to moje subiektywne odczucie. Działa na pewno łagodnie i trudno raczej o skutki uboczne, światło otacza nas cały czas. Chętnie bym z kimś porównał doświadczenia. Znalazłem informacje, że w Niemczech weterynarze  leczą tak zwierzęta, chyba muszą mieć wyniki skoro to stosują.
    Pewnie chodzi tu o Bioptron...
    Miałam... przez 11 lat byłam nią zafascynowana, potem wyrzuciłam... powód: zagrożenia duchowe.
  • muszę pogadać z mężem on jest specjalistą od światła i mówił kiedyś, że leczenie światłem to  fikcja (dotyczyło takich lamp za kilka tyś sprzedawanych na prezentacjach) bo to w skrócie żarówka i lusterko
    Zgadzam się w całej rozciągłości.
  • W temacie lampy - sprawa zaczęła się jak moja teściowa takową zakupiła na jakiejś prezentacji - cud miód, leczy wszystko, cena chyba ok 3000. Mój maż zrobił awanturę, że się z własnym synem oświetleniowcem nie skonsultowała i udało się lampę oddać. Na prezentacji pokazywali certyfikaty jakie to ma wspaniałe działanie tyle, że te certyfikaty to poświadczały jedynie bezpieczeństwo stosowania, ani grama żadnych badań medycznych.
    Mąż skonsultował temat jeszcze ze swoim profesorem Wojciechem Żaganem, kierownikiem zakaładu techniki świetlnej na PW, który powiedział po prostu załamując ręce - proszę Pana, gdyby coś takiego działało, to my byśmy już dawno to badali, opiniowali i o tym wiedzieli...

W skrócie to żarówka i siatka dyfrakcyjna.
    Choć nie przeczę na pewno nikomu nie zaszkodzi a efekt podświadomości też może zadziałać.

• Noworodki naświetla się promieniami UV i tego nikt nie kwestionuje (podobnie ja sama lampą podczerwieni nagrzewałam  sobie kiedyś bolące kolana) a ja piszę o lampie do leczenia światłem, która jak to mądrze piszą wykorzystuje światło spolaryzowane, kosztuje majątek a nie jest niczym innym jak żarówką i odbłyśnikiem.
  • A może to działa tak samo jak homeopatia albo bioenergoterapia?
  • @Adam13 ja nie mam żadnych wątpliwości co do homeopatie i inne jej podobne. 

Mamy się wystrzegać wszystkiego co ma choćby pozór zła. Mi to wystarczy. 

I nie chcę Cię zniechęcać ale z takimi poglądami możesz się na forum nie odnaleźć....
  • Ja pierwszy, bo jak go zastosuje to drugi sam się zrealizuje. :D
  • Tu nikt nie manipuluje Toba. Wyrażamy swoje poglądy, ot co. Znajdź watek o sowach, tam dużo się dowiesz. Nikt nie cisnie byś zmienił zdanie. Po prostu są sprawy w których cenimy ostrożność. Choć nie wszyscy oczywiście.
  • Jest też wątek o homepatii. ;) 

I @Adam13 Nie atakuję Cię tylko zwracam Twoją uwagę. To forum jest specyficzne. 

I fakty (i rozsądek) są owszem ważne. Ale jest też coś ponad naukę. 

I najlepiej jest słuchać (i kochać) jednego Nauczyciela - Jezusa. 
  • @Adam13 - naświetlanie lampą emitującą promienie UV powoduje rozpad bilirubiny w skórze dziecka z żółtaczką, a w konsekwencji jej rozpad we krwi. Takie lampy stosuje się też w celach bakteriobójczych, a ich stosowanie musi być ściśle kontrolowane! To nie są, jak piszesz, "lampy z jakimś kolorem". 

To jest zresztą logiczne, że te lampy rzekomo leczące kolorem światła nie mogą mieć mocnego działania, bo taki produkt nie mógłby być dopuszczony do sprzedaży bez odpowiednich zezwoleń i sprzedawany na prezentacjach po domach, gdyż wtedy osoby sprzedające je narażałyby się na duże ryzyko. A tak wciskają nieświadomym ludziom zwykłą lampkę z kolorową nakładką, pokazują jakieś zaświadczenia, które nic nie znaczą i wyłudzają pieniądze obietnicą leczenia.

Być w może w Twoim przypadku zaistniał zwyczajny zbieg okoliczności, że nastąpiła poprawa, ale wątpię, żeby przyczyniła się do tego kolorowa lampka.
  • Ostatnio odkryłem że maść ichtiolowa pomaga na zapaloną skórę twarzy.
  • Ja już kiedyś na którymś wątku pisałam o maści Vitella Ictamo.
    Bez recepty, prosta składnikowo, zalecił mi ją dermatolog na AZS (zmiany za uszami i na szyi na które nic nie działało).
    Ona jest właśnie z ichtiolem, ale z jakimś białym ichtiolem.
    Polecam

To jedyne coś co działa na mnie.
    Na pozostałych moich AZSowców w domu (sztuk 3) nie działa nic. Zwłaszcza na mojego męża.
  • @Adam13 - już uzasadniłam, dlaczego lampy stosowane w naświetlaniu niemowląt i bakteriobójcze mają dowiedzione działanie, a inne nie. To naprawdę nie jest analogia, że "te fale działają, to i inne mogą". Równie dobrze można napisać, że skoro czosnek i cebula pomagają na przeziębienie, to sałata też może, to w końcu też roślina jadalna.

Działanie światła na człowieka jest duże wystarczy tylko porównać jak się czujemy w pochmurny a jasny słoneczny dzień.

To akurat też wiadomo, skąd się bierze - światło słoneczne powoduje produkcję wit. D w skórze, ona z kolei wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie psychiczne.
  • Działanie światła na człowieka jest duże wystarczy tylko porównać jak się czujemy w pochmurny a jasny słoneczny dzień.

akurat mój mąż dużo lepiej czuje się w pochmurne...

jakieś badania kliniczne na tych kolorach, energiach było robione?
    ja w leczenie światłem nie wierzę, a opinie autorytetów tylko to potwierdzają.

Każdy wierzy w coś innego... ty w leczenie kolorami na ten przykład, inni w leczenie cukrem czyli homeopatię, jeszcze inni w inne zaklęcia.

o w sumie stwierdziłam, że wierzę w leczenie kolorami - jak se oko walnę na zielono to mi niedobrze a jak na fiolet to zarąbiście
    :))
  • kurcze, krótki pobyt na tym forum i zaczynam się robić cięta...
    :-B
  • @Adam13 - nie jestem cięta na Ciebie osobiście, dyskutujemy o danym urządzeniue, a ja chciałam pokazać, że być może takie lampy nie szkodzą, ale nie są to wyroby medyczne o udowodnionym działaniu. Wiesz przecież, że nie można czegoś, co naprawdę działa na ludzkie zdrowie sprzedawać bez obostrzeń. Rzecz jasna ja nie prowadziłam badań; jeśli masz linki do wiarygodnych informacji o działaniu kolorowych lamp na zdrowie, to poproszę o link lub info, jak znaleźć za pomocą wyszukiwarki. Dodatkowo, czy takie urządzenia są dopuszczone jako wyrób medyczny na polskim rynku?

• ok prześlij mi te badania - zobaczymy co to jest choć nie jestem specem od badań klinicznych, ale ciekawam jaka próba i czy podwójnie zaślepiona itp.
  • http://www.bioptron.info.pl/
    http://bioptron.pl/?m=447

Pierwszy link to lampa Bioptron, która wcale nie jest tania.
    Drugi link to kolory, które można dołączyć do tej lampy i "leczyć nimi"... sami zobaczcie co
    @Adam13 pokaż lampę o której piszesz, ja nie mogę jej znaleźć

A tak w ogóle to przed nickiem osoby, do której się zwracasz wpisuj @, to ta osoba będzie powiadomiona o tym.
  • cytat z tej strony Bioptronu- new age jak malowany:-)

Teoria czakr oparta jest na hipotezie mówiącej, że utrzymująca nas przy
    życiu energia płynie równomiernie w naszych ciałach poszukując nie tylko
    równowagi fizycznej, ale również mentalnej, emocjonalnej i duchowej. W
    siedmiu punktach ciała energia koncentruje się, nieustannie poruszając
    się po okręgu. Te siedem punktów nazywane jest czakrami, a każda z nich
    odpowiedzialna jest za konkretny organ.

Sha-kra (wymawiamy czakra) jest sanskryckim słowem oznaczającym „koło”.
    Oznacza gromadzenie i równomierne rozprowadzanie energii. Mamy siedem
    czakr i każdej z nich odpowiada konkretny organ lub system naszego
    ciała. Każda z czakr posiada swój dominujący kolor, którego działanie
    może zostać zachwiane. Jeśli tak się dzieje, może to spowodować
    niepożądane konsekwencje. Poprzez stosowanie odpowiedniego koloru możemy
    te nieprawidłowości zniwelować.

• No proszę, co za manipulacja.
  • wszędzie gdzie się pisze o kolorach jest doniesienie do czakr i/lub aury.
    Sorry ale ja w to nie wchodzę a omijam szerokim łukiem
  • odchodząc od tematu lamp - my używamy kremu Mediderm, wcześniej maści cholesterolowej z wit. A (i czymś jeszcze, już nie pamiętam). Ten pierwszy działa dobrze, choć u mojego synka zmiany raczej z gatunku tych mniejszych, zazwyczaj tylko na rękach i nogach, a latem ustępują całkowicie lub prawie.
  • edytowano kwiecień 2013
    jestem w absolutnym szoku. tubylcza zielarka przez tydzień wyleczyła masakryczny stan zapalny skóry mojego dziecka. 5 lat pielgrzymek po lekarzach,leków, diet, ograniczeń, cuda na kiju.
    dostaliśmy wybitnie cuchnącą zieloną maść i zioła do picia, w celu poprawienia funkcji jelit, wątroby, nerek.

nigdy do tej pory nie miała takiej zdrowej skóry przez cały miesiąc
  • Pięknie jukaa! :-)
  • O kurka

Adam 13
    A jaki kolor zbierasz na kryzys
  • edytowano kwiecień 2013
    Na kryzys, tylko rozowy ;-)
  • jestem w absolutnym szoku. tubylcza zielarka przez tydzień wyleczyła masakryczny stan zapalny skóry mojego dziecka. 5 lat pielgrzymek po lekarzach,leków, diet, ograniczeń, cuda na kiju.
    dostaliśmy wybitnie cuchnącą zieloną maść i zioła do picia, w celu poprawienia funkcji jelit, wątroby, nerek.

nigdy do tej pory nie miała takiej zdrowej skóry przez cały miesiąc
    a jakąś mapę do tubylczej zielarki załączysz? skorzystałabym...
  • jukaa, dawaj namiary...
    teraz Dutka w ostrym stanie i w leczeniu ale jak te cholerne śniegi puszczą pojechałabym na konsultację gdzieś w rejonie.
    I alergologa dla dziecka dobrego tutaj namiar dawaj..ja ich nie znam :(
    w przychodni naszej powiedzieli, że zapisują na 2015 :(|)
  • Zaraz priv napisze
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.