Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaki odkurzacz?

13

Komentarz

  • a co powiecie na odkurzacz centralny? Zastanawiam się od jakiegoś czasu. Czy warto? Możnaby położyć instalację- a potem zakupić jednostkę centralną - jest dość droga (a może mega droga) Znajomi bardzo zachwalali, ale poza nimi nie znam nikogo, kto używa...
  • Pola, był gdzieś wątek o odkurzaczach centralnych. Ja nasz lubię, choć mamy za długi i nieporęczny wąż. Raczej więcej zalet niż wad. Tylko trzeba pilnować, by młodsze dzieci nie nawtykały czegoś w gniazda ssące. ;)
  • Podbijam.
    Zastanawiam sie nad odkurzaczem na wode. Rozwazam rowniez dysona. O Mieli jie slyszalam ale sprawdze .
    W miedzyczasie moze ktos o wodnych sie wypowie jeszcze?
  • mam dysona, nie polecam, strasznie łatwo się zatyka i większość czasu odkurzania spędzam na przetykaniu rury raz tu, raz tam. Ciąg ma bardzo mocny i czasem wciągnie coś, co dzieci zostawiły w zaskakującym miejscu, a ja nie zdążyłam zauważyć i podnieść. I znowu przepychanie i poszukiwanie.
  • Ja kupiłem Karchera MV3. Wciąga wodę i wszelkie śmieci. Ma też możliwość przestawienia się na dmuchanie (na tym zależało mojej Żonie).
    Można używać z workiem lub bez. Jest dość głośny.
  • Mamy Thomasa od 2 lat z pojemnikiem na wode, ja po rainow pożyczanym od powojkow chciałam tylko na wode
  • @manka a jakiego masz Thomasa? Ja choruje na takiego http://www.euro.com.pl/odkurzacze/thomas-multiclean-x10-parquet.bhtml?from=ceneo&p=1599.00&cr=0&ceneo_spo=true
    ale nie znam nikogo, kto uzywal cokolwiek tej firmy.
    Przy alergicznej rodzinie odkurzacz na wode bylby super. Tylko cena dosc spora, ale odkurzanie I mycie podlogi za jednym zamachem, no I tapicerke mozna prac (dywanow nie posiadam).

    Poki co tata mi "reanimowal" elektroluxa ergospace. Po 6 latach silnik sie spalil (maz zajezdzil odkurzajac auto w pelnym sloncu), kupilam nowy silnik, a tata wymienil.
  • Alleegy pure
  • edytowano lipiec 2015
    podbijam żeby nie zgugić,
    moze ktos ma nowe przemyslenia w tym temacie, bo ja musze juz natychmiast kupic bo zwariuje :P
    ogólnie mam pół na pół dywanów i podłóg.
    Chciałabym żeby w miare cicho chodził, żeby szczotką dało sie wjechać pod kanape np- cyzli zeby byla w miare płaska i oczywiscie zeby dobrze ciągnął.
    Nie wiem tez czy lepiej workowy czy bezworkowy?
    ...
    Wstepnie mam podejscie ze jesli workowy to Miele a jak bezworkowo to Dyson.
    Ale jakie modele macie/polecacie?
  • Warto kupic Miele. Nasz ciagnie tak samo dobrze juz osmy rok. A nie oszczedzamy, ostatnio nawet na budowie byl uzywany (gruz). Z czystym sumieniem polecam.
    To jest jakas seria s5 (takie worki kupuje), ale chyba juz nie produkuja.
  • @Maciejka... a jak z glosnoscia tych odkurzaczy?
    Coraz bardziej jestem przekonana do Miele. Tylko nie widzialam go nigdy na zywo.duzy jest?
  • Glosnosc zalezy od mocy, ktora mozna regulowac pokretlem. Zwykle polowa mocy jest wystarczajaca. Wielkosc standardowa.
  • My kupilismy Philips performer pro i jestem zadowolona, mimo że przed zakupem byłam nastawiona na miele. sprawdzałam w sklepie te tańsze miele do 100 euro i miały małą moc i nie chciały dobrze działać, następnie bosch lub siemens i tam też do 100 euro były takie , które "wydychały" brudne powietrze, my kupiliśmy nasz za ok 139 i ma dużą moc, filtr hepa, fajną szczotkę ;) fajnie ciągnie, a worki na allero chyba 30 sz za 15 euro
  • Od 1997r. mam wodny odkurzacz Rainbow.
    Potwierdzam, że ma wszystkie zalety tu opisane:
    http://www.rainbow-gdansk.pl/index.php/o-urzadzeniu-rainbow/dlaczego-warto-wybrac-rainbow

    Podobno jeszcze lepsze są odkurzacze Ritello f-y Aquilamed . Najwyższa półka i cena też.
    "...- zasięg roboczy nieograniczony
    - obszar filtracji powietrza 4,5m3/min
    - dla alergików i astmatyków
    Jedyny system na świecie z systemem barycznym.
    Silnik Dual Power – podwójna turbina ssąca (silnik cyklonowy)
    Dwa niezależne obiegi powietrza. Separator samoczyszczący się od wewnątrz.
    Naturalny hiprometr separator samobalansujący.
    Opieka techniczna 25 lat w tym:
    - 22 lata Assistance Door to Door
    - 3 lata Gwarancji producenta..."
  • Mozliwe ze rainbow dobry, ale nie tego szukam i nie tyle zamierzam wydac.
    @anjaniebieska dzieki - zerkne i na to... philipsa przynajmniej znam, o miele uslyszalam dopiero w kwietniu tutaj.
  • A ewentualnie jakis odkurzacz wodny... ( pkza rainbow) :)
  • My mamy zelmer Jupiter i jesteśmy zadowoleni. Moja mama też ma, ale starszy i padła jej turboszczotka. Ale uciąg ma nadal podobny.
  • Mieliśmy zelmera jupitera wcześniej i coś przestało działać... jakby kabel nie wiem dokładnie, zawiozłam do taty, ale nie chce mu się naprawiać chyba a do niego też kupiłam na zapas 15 albo 30 worków ;)
  • Matko... podlogi to juz mam zasypane prawie jak plaza w lebie a ja sie zdecydowac nie moge. Coz siala rzeczy musze walczyc ze starym odkurzaczem chyba.
    ...
    A ma ktos doswiadczenia z takim "wiecznie gotowym" stojacym odkurzaczem takkm tego typu: image
  • edytowano lipiec 2015
    ramatha,..Mozliwe ze rainbow dobry, ale nie tego szukam i nie tyle zamierzam wydac.
    Tylko Bogu dziękować, że nie masz w rodzinie alergików uczulonych m.in. na roztocza i kurz, z wiecznym alergicznym katarem, stanem podgorączkowym itp.
    Bo jeśli tak się zdarzy, to zamiast kupić na raty np. telewizor, czy kredens- kupuje się odkurzacz, z którego drugiej strony nie wylatuje 40% kurzu, a mikro drobinki kurzu po odkurzaniu nie wiszą w powietrzu przez 48 godz.
  • @ramatha moze posalam na ktorejs stronie tego watku juz, ale moja kolezanka testowala kilka takich odkurzaczy-miotel. Zadowalajacy byl tylko najdrozszy (moge zaraz wyszperac jaka to firma), pomimo tego baterie wystarczaja na krotkie odkurzanie, na solidne potrzeba nastepnych baterii, ale wiadomo, trzeba dokupic, wiec kasa i to niemala leci.
  • To byl Dyson.
  • edytowano lipiec 2015
    @BabUska mam wlasnie alergikow i mam w rodzinie reinbowa zakupionego wlasnie z tego powodu. Alergia jak byla tak jest i jej nasilenie lub zanik nie jest zwiazane z uzywaniem odkurzacza. A odkurzacz nie jest wykorzystywany w swych wielu ciekawych dodatkowych funkcjach. A koniecznosc mycia pozostaje.
    Ale to zakup faktycznie z przed wielu wielu lat.
    Najwazniejsze ze Ty jestes zadowolona ze swojego zakupu :)
    Ja nie tego szukam bo wiem ze nie wykorzystam, a to jednoczesnie duzy klamot.
    Ani miejsca, ani kasy, ani potrzeby nie widze :)
  • Ja mam uczulenie na kurz, tzn. na odchody roztoczy, i w zasadzie podstawa to pranie kołder, w takim kurzu z paneli są głównie jakieś nitki, włókna z ubrań. Sprawdzałam pod mikroskopem :)
  • @Maciejka... to na zdjeciu to tez dyson chyba najdrozszy.
  • Joanna 36,
    Roztocza żywią się ludzkim naskórkiem. Duża ilość złuszczonego naskórka jest w materacu. Dopiero po wytrzepaniu materaca (piankowego) specjalną trzepaczką z wyposażenia Reinbowa zdałam sobie sprawę jak dużo tego naskórka w ciągu np. 2 tygodni złuszcza się z człowieka i przesiewa przez prześcieradło.
  • Materac ma zdejmowany gruby pokrowiec, też się pierze regularnie, a już te głębsze warstwy są dość odizolowane, w każdym razie u mnie są objawy od pewnego poziomu zakurzenia się, tak jak jest jest ok. Kiedyś był facet prać kanapę to rzeczywiście było widać ile w głębi syfu siedzi. Po kolorze kurzu stwierdził, że nie śpimy na niej :).
  • Materac ma zdejmowany gruby pokrowiec, też się pierze regularnie
    Nie piorę go jednak przy kazdej zmianie pościeli.
    Po przetrzepaniu pokrowca elektryczną trzepaczką na powierzchni wodnego zbiornika o średnicy ok.25 cm tworzy sie 2-3 centymetrowa warstwa złuszczonego naskórka.

    Takie trzepanie materaca jest popisowym numerem akwizytorów sprzedających wodne odkurzacze. Szok, że tak się z nas "sypie " naskórek.
  • Szok szok tym bardziej w wakacje kiedy czesto w widoczny sposob odpada :)
  • Mamy 1,5 do 2 m2 skóry, która w kółko się odnawia. Okazuje się, że również wewnętrzne warstwy skóry migrują na wierzch i się złuszczają.


    "...Zewnętrzną warstwą naskórka jest warstwa rogowa. Składa się ona wyłącznie z martwych komórek skóry i stanowi naturalną ochronę przed światem zewnętrznym. To właśnie tę warstwę widzimy, gdy patrzymy na naszą skórę.

    Komórki skóry stale odnawiają się i każda z nich ma określoną długość życia. Gdy komórka obumiera, migruje ona w kierunku warstwy rogowej, skąd po pewnym czasie zostaje ostatecznie wyeliminowana w procesie „złuszczania się” naskórka. Nasza skóra odnawia się zatem ciągle co pewien określony czas (co sześć do ośmiu tygodni)...."
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.