Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jedz zgodnie ze swoja grupa krwi

2

Komentarz

  • Grupa krwi 0 [mysliwy:wink:]

    Mieso i drob

    wysoce skazane:
    -baranina
    -cielecina
    -dziczyzna
    -jagniecina
    -mieso bawolu
    -serce
    -watrobka
    -wolowina
    -wolowina mielona

    Obojetne:
    -bazant
    -indyk
    -kaczka
    -krolik
    -kurczak
    -kuropatwa
    -przepiorka

    Unikac:
    -bekonu
    -gesi
    -szynki
    -wieprzowiny


    RYBY I OWOCE

    wysoce wskazane:
    aloza, dorsz, halibut,jesior,lucjan, losos,makrela,moron bialy, morszczuk, sieja, okon, plytecznik, pstrag teczowy, sardynka, sola, szczupak, sledz

    obojetne:

    bieługa, fladra, homar, kalamarnica, karp, krab, krewetka, malze, okon, ostrygi, rak, rekin, sardela, tunczyk bialy, wegorz, zaba, zolw

    unikac:
    barakudy, kawioru, lososia wedzonego, osmiornicy, suma, śledzia marynowanego

    JAJA I NABIAŁ

    Obojetne:
    kozi ser,maslo,ser farmer, ser feta, ser mozzarella, ser sojowy, mleko sojowe

    Unikac:

    mleka, jogurtow,kefiru,koziego mleka,lodow,maslanki,sery żółte [wszystkie jakie znam], serka wiejskiego , serwatki


    OLEJE I TŁUSZCZE

    Wysoce wskazane:
    oliwa z oliwek, olej z siemienia lnianego

    Obojetne:
    olej z rzepaku
    olej sezamowy
    olej z watroby dorsza

    Unikac;

    oleju bawelianego
    oleju kukurydzianego
    oleju krokoszowego
    oleju z orzeszkow ziemnych


    ORZECHY I PESTKI

    Wysoce wskazane:
    pestki dyni, orzech wloski

    Obojetne:
    kasztany, orzeszki pinii, maslo migladowe,sezamowe,slonecznikowe [jako pasta], migdaly, makadamia, orzech hikoroo, orzeszko laskowe, pekan, pestki slonecznika, nasiona sezamu.

    Unikac:
    maku, masla z orzeszkow ziemnych, orzecha brazylijskiego, orzeszkow liczi, orzeszkow nerkowca, orzeszkow pistacjowych, orzeszkow ziemnych

    na tym musze zakonczyc, wracam do zajec :wink:
  • Malia - nie do konca! Na Dukanie jest duzo nabialu a w grupie O nalezy go unikac bardzo!!! na Dukanie jest duzo platkow owsianych a przy grupie O tez powinno sie je odstawic. Z jajkami tez trzeba uwazac i warzywa nie bardzo teraz pamietam jak sie roznia.

    Jedyne co zgadza sie z Dukanem, to mieso i brak maki pszennej
  • Ja to boje się takich wątków. Ciężko byłoby wymyślić nazwę kolejnego forum.
  • megarodziny.pl :)
  • Jak masz już nazwę to może zawczasu się zbanuj i załóż nowe forum?:bigsmile:
  • Też mam grupę 0 a wcale nie jestem mięsożerna :sad:
    Słyszałam jak Robert Tekieli w audycji Encyklopedia New Age'u dla chrześcijan mówił, że z tą dietą grup krwi to ściema jest :neutral:
  • @Namor:

    Nie mogę, zbyt mało mnie obchodzi co inni mają w lodówce.
  • Mniej jeść, więcej się ruszać unikać wysoko przetworzonych produktów i organizm sam mówi czego trzeba. Ja mam grupę B i uwielbiam pomidory, oliwki czy rzodkiew.Organizm jest nieco bardziej skomplikowany niż silnik i proste reguły - tu lejemy diesla a tu benzynkę nie do końca obowiązują.
  • Blue, dzięki. Niestety uwielbiam sól. Piję sporo wody mineralnej. Z solą obiecuję walczyć dla dobra sprawy i sylwetki :wink:
  • Niemcy mają swoją dietę WF - bardzo skuteczną. WF - weniger fressen, czyli mniej żreć.
  • [cite] DamianGS:[/cite]Organizm jest nieco bardziej skomplikowany niż silnik i proste reguły - tu lejemy diesla a tu benzynkę nie do końca obowiązują.
    Organizm najlepiej jedzie na gazie:bigsmile:
  • Kupiłam parowar! Rewelacja!
  • Czyli organizm jedzie na parze?
    Mona - rzeknij więcej o tej rewelacji?
  • [cite] mona:[/cite]Kupiłam parowar! Rewelacja!

    Ile węgla na godzinę zużywa?
  • [cite] ProMama:[/cite]Malia - nie do konca! Na Dukanie jest duzo nabialu a w grupie O nalezy go unikac bardzo!!! na Dukanie jest duzo platkow owsianych a przy grupie O tez powinno sie je odstawic. Z jajkami tez trzeba uwazac i warzywa nie bardzo teraz pamietam jak sie roznia.

    Jedyne co zgadza sie z Dukanem, to mieso i brak maki pszennej

    Promamo, i tu by się zgadzało: jechałam na zakazanej wieprzowinie :( a w zamrażarce siedział zalecany dorsz!

    To może na zimę znowu tego dukana podejdę. W lato nie dam rady :)
  • Ja miałam kiedyś taką kombinację: gotowacz do ryżu z parowarem.
    Za jednym zamachem można było cały obiad zrobić.
    Baaardzo polecam!
  • ProMamo,
    moja teściowa w ogóle cierpi na autoagresywną chorobę, z którą od dobrych paru lat nie może wygrać. Najlepiej chyba jej służyła dieta a'la dr Dąbrowskiej. Za to nas bardzo namawia na tą zgodną z grupą krwi.
  • Przy autoimmunologii Dąbrowska b polecana. Natomiast przy leczeniu choroby nowotworowej zakazana.
  • @Maćku, nie jadłam nic szczególnego, dużo ryb, krewetki, z mięsa GL wolowina, warzywa, no i oczywiście ryż. Ale nie ograniczalam się i trochę schudłam.

    Nigdy nie analizowalam tej diety, ale może coś jest na rzeczy.
  • Metodą prób i błędów szukam diety odpowiedniej przy chemii, takiej, która zapobiegnie rozwojowi nowotworu i ewentualnie jeszcze odchudzającej, ale zarazem takiej, żeby nie osłabiała organizmu :wink:
  • Absolutnie nie wierzę w teorię, mam grupę 0 czyli myśliwego ;)
    Nigdy nie lubiłam mięsa, a polecane przez nich podroby zawsze wywoływały we mnie odruchy wymiotne.
    Miesa nie jem już od paru lat i ani razu mi go nie brakowało.
  • [cite] DamianGS:[/cite]Czyli organizm jedzie na parze?
    Mona - rzeknij więcej o tej rewelacji?

    Zrobiłam dziś pierwszy obiad: ziemniaczki, brokuły i kalafior na parze. Pycha... Soli się delikatnie, już na talerzu, można polać rozgrzanym masełkiem, albo zrobić sos i są delicje!!! Do tego zrobiłam szpinak z twarogiem, jajko sadzone dla męża, papryka, pomidorek i było pięknie jak w restauracji :D Zapomnijcie kalafiorze z wody, nie umywa się od tego na parze. Kupiliśmy machinę ze względu na mój żołądek, bo ostatnio odmówił mi posłuszeństwa.
  • moja siostra na tej diecie schudła z 75 do 54 (tyle ile miała jako panienka):wink:, ale ma grupę krwi A - to chyba roślinożeraca
  • Mona, a jak długo trwało zanim się ugotowało? dłużej / krócej niż normalnie?
  • Ja mam B. Kiedyś przeglądałam tą książkę , kupiła ją moja śp. mama ale już nie pamiętam , co powinnam a czego nie.
    A odnoście słuchania własnego ciała , to ostatnio mam wielką ochotę na czerwone wino , ale w ciąży to chyba odpada :wink:
  • Żeby schudnąć, trzeba wcześniej wstawać................od stołu:tongue:
  • No wlasnie, jakie pokarmy sa wedlug tej teorii odpowiednie dla grupy A i B?
  • Mam grupę A i sie zajadam twarogiem z takim samym apetytem co chlebem.
  • Ło matko!!!!!!!! ile naprodukowaliscie :bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile:


    Zawieszam wiec swoje pisanie, bo wy na odchudzanie wczodzicie, a to nie o tym.
    Tekieli mowisz ???hmmm czlowie po fachu R.T. te ksiazke mi polecil - musze go oswiecic ze czyta i poleca takie ksiazki.

    Kto by bardzo chcial - wysle skan, nie dodalam jeszcze warzyw i owocow i maki.
  • Wanda,
    ja ma coś takiego: http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=5685461
    i chyba o taki sprzęt chodzi monie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.