Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

SZCZEPIENIA czyli rosyjska ruletka

1142143145147148222

Komentarz

  • Jeśli chce to wydać w formie książki (nie artykułu naukowego), to mogę jej pomóc i to wydać. Tylko obawiam się, że pożytek z tego będzie niewielki - nikt liczący się i tak nie uwierzy - a ryzyko zawodowe dla niej ogromne.
    Podziękowali 1Malia
  • @M_Monia - mam poczucie, że rozpaczliwie szukasz argumentów za masowymi obowiązkowymi szczepieniami. Sprawdzałaś statystyki, ile wcześniaków ma po wyjściu ze szpitala zalecenie wstrzymania realizacji kalendarza szczepień?
    Zgodzę się, że często mają odroczone szczepienia (BCG i te przewidziane na późniejsze miesiące życia, bo wzwb dostają zaraz po urodzeniu praktycznie wszystkie noworodki, nawet najmniejsze wcześniaki), ale ten kalendarz się u nich wdraża zaraz, jak tylko osiągną stosowną masę ciała. A póki jej nie osiągną, to takie wcześniaki i tak leżą na oddziale noworodkowym/niemowlęcym, gdzie nie kręcą się duże niezaszczepione dzieci, które mogłyby roznosić choroby, przeciw którym lekkomyślnie nie zostały zaszczepione.
    Podziękowali 2Malia kiwi
  • Ku rozwadze polecam Ci historię niejakiego Ingacego Semmelweisa. To tak, w kwestii tego, że nie ma ryzyka zawodowego, dla kogoś, kto będzie mądrze i zgodnie z prawdą gadał...
  • M_Monia powiedział(a):
    Ryzyko stracenia pozycji zawodowej będzie żadne jeśli badania będą rzetelne i oparte tylko na potwierdzonej medyczne prawdzie i nikt nie będzie mógł do niczego się przyczepić, niczego znaleźć i obalic. jednak to czasami wymaga zmiany swojego kierunku myslenia. Nie można przywiązywać się do swojej prawdy tylko szukać prawdy. Powodzenia jakby co



    @M_Monia z autopsji piszesz o tym braku ryzyka? 
  • 5w1 czy 3 wkłucia ? :-) ze się wtrącę tak znow
  • Bym wolała 3 wkłucia, ale każde na osobnej wizycie, nie częściej niż co 4 tygodnie.
    Ale przebiegłe, nie? ;)
  • Jak lisica :-) a jak razem i tak? 
  • Nie dałabym razem.
    Ale ja mam wywalone na system, więc nie mam z tym problemu.
  • No wiem.. ja nie mam ale co jest mniejszym złem. 5w 1 czy 3 wkłucia. Jak wszystko jedno to raczej 3 weźmiemy.
  • Poczytaj sobie ChPL od tego 5w1 i od tych 3 osobnych i na tej podstawie zadecyduj. Ja tych 5w1 nie lubię. Ale ryzyko związane z podaniem 3 szczepionek na jednej wizycie jest takie, że jak któraś dziecku zaszkodzi, to za nic nie dojdziesz, która. Inna rzecz, że jak 5w1 zaszkodzi, to też nikt Ci nie przyzna, że zaszkodziło.
    Zawsze jest jeszcze argument finansowy - pewnie 3 osobne będą za darmo, a za 5w1 trzeba zapłacić.
    Generalnie, wybór trochę jak między dżumą a cholerą...
    Podziękowali 1kiwi
  • Wiem. Generalnie te skojarzone moim nie szkodziły, nawet wcześniakom z wyjątkiem Tosi która miała ja podana w trakcie zumu. Ale argument finansowy do nas tez przemawia w tej chwili chyba żebym wiedziała ze są groźniejsze te osobne podane naraz.Spróbuje rozbić chociaż trochę ale nasza pediatra reaguje często wścieklizna na manewry przy szczepieniach .. 
  • Raczej nie są groźniejsze.
    Wścieklizną pediatry bym się za bardzo nie przejmowała.
    Rozumiem, że jest to jedyna tudzież najlepsza pediatra w okolicy i jesteście na nią skazani?
  • Najlepsza raczej. A wyluzowanych w temacie szczepień brak
  • Tylko w tych pojedynczych, darmowych podają krztusiec calokomorkowy, chyba że coś się zmienilo?
  • Tak w nfz dtp jest pełnokomórkowy krztusiec ale jest jeszcze dtpa z bezkomórkowym tylko bardzo trudno dostępna 
  • Miałam nadzieję, że ten pełnokomórkowy krztusiec już wycofali całkiem...
    Inna sprawa, że w zapobieganiu krztuścowi ta szczepionka jest znacznie bardziej skuteczna od tej bezkomórkowej. Niestety, to się wiąże z większą odczynowością.
    Podziękowali 1Katia
  • JAK byłam u neurologa po szczepieniu, to mówiła, że najwięcej problemów widzi właśnie po tej pełnokomórkowej na krztusiec
    Podziękowali 2annabe asiao
  • Dzięki za to info!
  • Ale krztusiec samemu można wykupić? 
  • Nie sam krztusiec, tylko szczepionkę trzyskładnikową DTPa (w kalendarzu za darmo jest DTPw)
    Podziękowali 1MAFJa
  • Chciałam kupić DTPa nieosiągalna była ani u nas ani w Niemczech, 2 lata temu szukałam
    Podziękowali 1Aga85
  • Niekiedy sanepidy mają zapasy ale trzeba mieć wskazania od neurologa
  • Ja też się naszukałam, aż w końcu już niczym innym nie mogli mi dziecka zaszczepić i dali tę... Mamy też pierwszy wpisany NOP do książeczki właśnie po niej.
  • Dtpa jest nieosiągalne. Może podać 4w1 Tetraxim a za 6 tyg Hib?
    Podziękowali 1MAFJa
  • A co mają w kalendarzu pięciolatki, jak dawkę przypominającą?
  • 4 w 1 razem z Polio
    Podziękowali 1Katarzyna
  • Ale bezkomorkowy jest wtedy krztusiec - 
    boostrix lub tetraxim
  • @Hope a napiszesz jaki NOP mieliście?
  • Napisałam Ci annabe.
    Podziękowali 1annabe
  • Nikt nie wesprze takiej osoby i nie zrobi rzetelnych badań Monia, koncerny na to nie pozwolą. Czy zauważyłaś ze ktokolwiek zabiera się za ten temat z góry traktowany jest jako oszołom?! Jest od razu na przegranej pozycji. W tym jest tyle kasy, ze nie da się tego ruszyć. 
    W dzisiejszym świecie nie jest łatwiej udowodnić prawdy- kto ma pieniądze ten rządzi. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.