SZCZEPIENIA czyli rosyjska ruletka

1152153154155156158»

Komentarz

 • O pneumo Wam opowiem tyle. Mój roczniak piąty miesiąc ma zapalenia ucha, katar mu się leje z ucha, czasem miał całe pozaklejane oczy itp., mieliśmy pięć antybiotyków, różni specjaliści. Raz w posiewie wyszedł hib, dostał antybiotyk celowany, na trochę pomogło. Miesiąc temu powtórka, ja już się nie godzę na antybiotyki na chybił trafił, więc poprosiłam o posiew. Po tygodniu mieliśmy wynik - pneumokok, abtybiotykooporny, tylko antybiotyk dożylny jeden by zadziałał, dostałam skierowanie do szpitala. 3 dni się wstrzymywałam, bo zaczynało być lepiej, w końcu jednak poszłam, bo taki ciężki ten pneumokok a mój mały ze słabą odpornością bo tylu antybiotykach. W szpitalu (10 dni po posiewie bez żadnego leczenia) laryngolog stwierdził że uszy są absolutnie zdrowe, bez śladu infekcji i że można sobie być nosicielem pneumokoków i mój synek najwyraźniej się z nim zaprzyjaźnił. Dziękuję za uwagę.
 • I jakie wnioski względem szczepienia?
 • No ja nie szczepię bo się bardzo polubiliśmy z naszym pneumokokiem :-P
  Podziękowali 3Katarzyna Bea madzikg
 • Jeśli już było, to przepraszam.
  Ja dziś na to trafiłam.
  Fragmenty podręcznika z medycyny z początku XX w. o  szczepieniach na ospę (Nie wiem, jaką):
  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1874435405913569&id=100000413827410&refid=52&_ft_=top_level_post_id.1874435405913569&__tn__=-R
  Podziękowali 3Katina awia Agmar
 • Jak to jaką? Prawdziwą! Przcież nie chodzi o ospę wietrzną!
 • Iwonaanna powiedział(a):
  co sądzicie na temat wprowadzonego "darmowego" szczepienia przeciwko pneumokokom. są na forum lekarze . czy naprawdę pneumokoki są tak odporne na leczenie jak piszą oficjalne źródła.
  @Iwonaanna znajoma zaszczepiła córeczkę w styczniu (mała nie chodzi do przedszkola ani do żłobka).Mała przez całą zimę nie chorowała,za to na drugi dzień po szczepieniu-gorączka prawie 40 stopni zapalenie gardła,które przeszło w zapalenie oskrzeli.
  Znajoma w nopy nie wierzy,ot przypadek.
  Mała wyzdrowiała minęły jakieś 2 tygodnie-znów gorączka prawie 40 stopni-zapalenie krtani.
  Dziś rozmawiałyśmy -mała znów chora,znów zapalenie gardła.
  I to tak.
  Podziękowali 2Iwonaanna Bea
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.