Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

SZCZEPIENIA czyli rosyjska ruletka

1160161163165166244

Komentarz

  • M_Monia powiedział(a):
    Jestem za tym, żeby uważać zanim się zaszczepi i na co, odraczeć szczepienia gdy dziecko jest chore jeśli jest taka możliwość, z uwagi na te historie które mi tu podsyłacie, pewnie część rzeczywiście jest po szczepieniu a część z pewnością to tylko zbieg objawów.
    Jednak przeraża mnie to, że niektórzy ludzie chcą zupełnej dowolności pro choice dla wszystkich. "Twój ma rodzicu być wybór" z tym nie mogę się zgodzić. 
    Ale dlaczego nie możesz się zgodzić? To dzieci tych rodziców, mają prawo wybrać, bo będą sami ponosić konsekwencje. Tak samo by trzeba przymusić rodziców do podawania dzieciom antybiotyków na przykład. Jak lekarz zaleci to niech będzie przymus, że trzeba wykupić i podać, jak nie to kara, bo dziecko leczone domowymi sposobami może kogoś zarazic. I do odrobaczania przymusić, bo dzieci zarobaczone, mogą zarażać inne w przedszkolu. No weż, to bez sensu. Ja chodze do lekarza obsłuchać płuca, jak widze ze mocno kaszle i nawet jak zaleci antybiotyk sama decyduję czy go podam. Jestem mamą doświadczoną, znam reakcje moich dzieci, przebieg ich chorób i wiem co robić i modyfikuję swoje dzialania w trakcie obserwacji dzieci. Jednoczesnie nie mogę takiego postepowania polecic wszystkim, bo nie wiem jakie to przyniesie u nich skutki. Dlatego też nie chcę być zmuszana do szczepień.
  • edytowano listopad 2018
    Ministerstwo zdrowia ma inne zdanie co do szczepień. 
    Za dużo dzieci umierało i umiera nadal, żeby wszystko było dowolne. Wybiera się mniejsze zło i trzeba ciągle nad tym pracować, ulepszać.
  • Kto chce to się godzi, kto nie chce, to się nie godzi.
  • No to ma problem, bo jak sie nie godzi bez przeciwskazań ze strony lekarza to działa niezgodnie z prawem. Są kary finansowe, na razie niskie chyba do 5 tyś zł.
  • Monia, masz jakąś misję? Masz dzieci, może wróć do nich, poczytaj im książeczkę, porozmawiaj z mężem. Nie musisz tu nikogo nawracać.
    Podziękowali 2MAFJa annabe
  • Monia a czy ty wiesz jakie są przeciwskazania?czy lekarz kiedykolwiek pokazywał chpl szczepionki i rozmawiał z tobą o przeciwskazaniach ?czy kiedukolwiek czytałaś chpl szczepionki na którą szczepiłaś?
  • I na dur brzuszny chyba było kiedyś szczepienie, bo w kartach kolonijnych domagają się jeszcze daty tego szczepienia
  • Moje dziecko 32 tc urodzona. W szpitalu w ie się nie szczepi ani wczesniaków ani dzieci urodzonych o czasie. Nikt bynajmniej z tego powodu umiera. Gruźlica została z kolei w ogóle zostala wycofana w 2015 ( wcześniej mimo że tutaj szczepi się dużo naraz zawsze była podawana pojedyńczo)i do dzisiaj nie powrócono. Nie ma bowiem według władz odpowiednio bezpiecznej, aby dzieci szczepić.
    I pomyśleć, że to co w Irlandii szkodzi w Polsce bezpieczne i dobre nawet dla wcześniaków i jeszcze w polączeniu z wzwb
  • @M_Monia a czytałaś rozporządzenie MZ w sprawie nopów? Co powinno być zgłaszane? Nic nie jest zgłaszane, nasze dzieci szczepi się felernymi szczepionkami bo obowiązek a właściwie przymus nie wymaga rządnej regulacji i odpowiedzialności. Atakuje się lekarzy którzy wypisują odroczenia (sprawa z Gdańska ), dlatego nawet jeśli są przeciwskazania to nikt tego na piśmie nie chce dać. 
    https://www.mamazone.pl/pytania-i-odpowiedzi/zdrowie-niemowlaka/czy-dziecko-moze-zarazac-po-szczepieniu/ tu odpowiedz pana Grzeskowskiego nt zarażania po szczepieniu. Szczepione dzieci stanowią zagrożenie dla nieszczepionych...
  • #EngerixB #CHPL
    Taka mała różnica pomiędzy polskim CHPL a amerykańskim
    W polskim CHPL znajdziemy informacje:
    pkt.2 "Antygen powierzchniowy wirusa zapalenia wątroby typu B (HBsAg) 10 mikrogramów uzyskiwany z hodowli komórek drożdży (Saccharomyces cerevisiae) z wykorzystaniem technologii rekombinacji DNA " 
    pkt5.1 "Antygen powierzchniowy uzyskiwany jest metodą inżynierii genetycznej z hodowli komórek drożdży (Saccharomyces cerevisiae), którym wszczepiono gen kodujący główny antygen powierzchniowy wirusa zapalenia wątroby typu B (HBV). Antygen powierzchniowy (HBsAg) jest oczyszczany metodami fizyko-chemicznymi."
    I TYLE o drożdżach!

    Co na ten temat opowie nam wersja ulotki na rynek amerykański? to co powyżej plus:
    pkt 4: Ciężka reakcja alergiczna (np. Anafilaksja) po poprzedniej dawce szczepionki zawierającej wirus zapalenia wątroby typu B lub jakikolwiek składnik ENGERIX-B, w tym drożdży, jest przeciwwskazaniem do podania ENGERIX-B
    pkt 11:Procedury stosowane do produkcji ENGERIX-B prowadzą do produktu, który zawiera nie więcej niż 5% białka drożdżowego.
  • edytowano listopad 2018
    Nikt żadnemu rodzicowi nie broni walki przed sądem, walki gdzie będą specjaliści, biegli i będzie wszczęte dochodzenie, a nie tylko wypowiedź matki która najczęściej nie ma wykształcenia medycznego. 
    A skoro tak mało walczy, a jak już to walczy bez rzetelnych dowodów np wypowiadając się tylko samemu, to jest jak jest i prawda jest po innej stronie.

    Bałabym się nie zaszczepić na wzw typ B. W szczególności w naszej sytuacji.
    Podziękowali 1Kaika
  • A Ty piszlas do sądu po smieście syna?Jesli nie to przeczytaj resztę swojego posta i odnieś do swojej sytuacji .
  • Ja walczę. 
  • edytowano listopad 2018
    Agata nikt nie straszy bo tych chorób nie ma w Europie od dawna.

    A te na które są szczepionki obowiązkowe w Polsce występują zazwyczaj i to dość popularnie. Wystarczy przestać się szczepić i będą epidemie. Szczepionki mają też za zadanie wyeliminować całkowicie chorobę.
    Na odrę co roku około 100 zachorowań w Pl mimo obowiązkowej szczepionki. Nie słyszałam, żeby było choć jedno zachorowanie np na dżumę w Europie w naszych czasach. Już to było wałkowane dlaczego tak jest.
  • phi, niania mcphee widziała wiele przypadków odry i się nie przejmuje ;)
    a jak byłam mała popularny żart brzmiał: przechodziłaś odrę? nie, przepływałam łódką!
    a teraz grooooza!
  • @M_Monia , polio w Europie też nie ma od dawna, i co teraz powiesz? A ja powiem tak: jeżeli na chorobę nie ma lekarstwa, jest niegrożna i trzeba ją przechorować, to wprowadźmy szczepionki, przynajmniej trochę zarobimy. Jak choroba jest obarczona dużą śmiertelnością, ale można ją leczyć jakąś kombinacją tony leków, to może nie szczepmy, a nuż przytrafi się epidemia i trochę kasy wpadnie.
  • Z tego co wiem to nie prawda. Błonica niedawno wzięła ogromne żniwo w Rosji a Polio było na Ukrainie chyba 2015r. tak wiec nie zlikwidowano wirusa więc jest ryzyko, że powróci. To jest bliskie sąsiedztwo. Polio wystąpiło więc 3 lata temu w Europie. To za mały czas a dżuma kiedy była ostatnio?? W XIV w ?? Jak w ogóle można to porównywać??
  • A skąd wiesz że to polio nie było poszczepienne? Wg WHO większość przypadków polio obecnie na świecie to polio poszczepienne. Zresztą było na Ukraninie, gdzie pewnie poziom higieny jest niższy niż w Polsce. Porównanie do dżumy jak najbardziej na miejscu
  • M_Monia powiedział(a):
    Z tego co wiem to nie prawda. Błonica niedawno wzięła ogromne żniwo w Rosji a Polio było na Ukrainie chyba 2015r. tak wiec nie zlikwidowano wirusa więc jest ryzyko, że powróci. To jest bliskie sąsiedztwo. Polio wystąpiło więc 3 lata temu w Europie. To za mały czas a dżuma kiedy była ostatnio?? W XIV w ?? Jak w ogóle można to porównywać??
    Dżuma, kiedy ostatnio była? Dobre pytanie. Ot, z pierwszej z brzegu Wikipedii informacja:
    Obecnie dżuma istnieje w kilku rejonach endemicznych w Azji i Afryce (w latach dziewięćdziesiątych XX wieku jej wybuchy odnotowano w Wietnamie, Zambii i Indiach). W XXI wieku odnotowano epidemie w Algierii, Demokratycznej Republice Konga i na Madagaskarze. Jak podaje Departament Zdrowia Navajo County w USA Arizona, ostrzega się społeczność i zachęca do podjęcia wszelkich środków ostrożności w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia dżumą, którą przenoszą pchły, gryzonie, króliki i inne zwierzęta, które żywią się wymienionymi o dżumie w USA w XXI wieku.
    Czyli, bynajmniej, ostatnie przypadki nie były w XIV wieku... Proponuję cokolwiek poczytać, zanim będziesz pisać takie bzdury, jak powyżej.
    Polio na Ukrainie, było, jak najbardziej, poszczepienne. I o tym też można bez trudu informacje znaleźć. Tylko po co szukać? Łatwiej siać panikę wiedząc niewiele i wierząc w to, co poda lobby proszczepionkowe.

  • Poszukać mądrzejszego lekarza POZ @mader? Mój np. odracza bez większych problemów jak są jakieś powody. Popytaj w swojej okolicy, może tutaj Ci ktoś podpowie.
  • @mader, obecny system nie pozwoli Ci wyjść z POZ jeżeli się raz w nim znalazłaś. Jedyne co pozostaje to znaleźć dobry POZ. 
  • edytowano listopad 2018
    Glifosat w szczepionkach

    https://youtu.be/79gYPVcAL3o
  • Jak to było z Odrą w Pl kiedy nie była jeszcze " śmiertleną chorobą"

    https://szczepieniaodra.wordpress.com/historia-szczepien-przeciwodrowych-w-polsce/
  • http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24163680,konstanty-radziwill-nowym-kandydatem-na-rzecznika-praw-dziecka.html#a=66&c=154&s=BoxNewsImg1

    No to jak ten pajac zostanie rzecznikiem, to pozamiatane. Podstawowe prawo dziecko to prawo do szczepienia przecież!

  • @Predikata serio?? No ale mogę ich poprosić o przesłanie karty szczepien do enelmedu na przykład? To co - odmówią??

    @mader jak jesteś z Wwy to dam Ci dobrego neurologa, kolezanka ostatnio dostała odroczenie od niego. 
  • @annabe o moi siostrzeńcy potrzebują neurologa mogę prosić namiar
  • Dostałam nazwisko ale jeszcze nie zdążyłam dopytać czy prywatnie tez przyjmuje 
    Danuta Dunin Wąsowicz, pracuje w CZD. 
    Podziękowali 1zapominajka
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.