Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

SZCZEPIENIA czyli rosyjska ruletka

1163164166168169222

Komentarz

  • Katarzyna powiedział(a):
    Oj, tam! Szajs, bo nieskuteczna taniocha - oszczędza na naszych dzieciach nasze państwo. Nie o nopy przecież chodzi, bo nie może chodzić o coś, czego nie ma! No, weź się, @Hope, ogarnij trochę!
    A no tak, nie przyszło mi to do głowy.
  • Zaćma, dentysta, edukacja, a nawet USA, ale jak zwykle odpowiedzi od Ciebie wprost brak. 

    Ale już nie będę 100 razy powtarzać tego samego pytania, bo wiem, że i tak odpowiedzi nie uzyskam. 
  • W USA obowiązek szczepień jest czysto teoretyczny, bo rodzice mogą nie wyrazić zgody i nikt ich nie zmusi. Już o tym pisałam pewnie kilkakrotnie.
    Podziękowali 1Hope
  • W Polsce jest nagonka na każdym kroku w stosunku do rodziców, którzy nie chcą szczepić. Poza tym grożenie grzywną jest wystarczającą formą przymusu.
  • Twój przypadek Marty jest zapewne dowodem na to że można nie szczepić.
    Liczne przypadki gdzie nakazano płatność niczego nie dowodzą. Fakt że jest przepis też niczego nie dowodzi.

    Ja osobiście znam przypadek kiedy grzywna za nieszczepienie została wyegzekwowana przez komornika.

    Rzeczywiście można nie szczepić , w świetle prawa , bo są luki ale trzeba je znać i bynajmniej nie oznacza to że można olać szczepienie i nikt nie wyegzekwuje grzywny.
    Naprawdę jesteś bardzo słabo zorientowana.
  • edytowano luty 2019
    @PaniWiosna jakieś 100 stron wcześniej około 50 razy zadało Toli to samo pytanie x osób, po czym rzuciła jakimś paragrafem od czapy z własną interpretacją. 


  • Wystarczy zastraszanie, wyśmiewanie, dokuczanie przez personel medyczny. I doskonale wiesz o co chodzi. Jak mobbing w pracy. Też można powiedzieć, że skoro nikt nikogo fizycznie nie dotknął i do niczego fizycznie nie zmusił, to wszystko ok,. nic się nie dzieje. Takie działania na emocje, zastraszanie, są dużo gorsze i bardziej wykańczają niż przymus fizyczny.
  • edytowano luty 2019
    @Tola - zetknęłaś się z orzecznictwem sądowym w sprawie skargi na zaszczepienie dziecka w szpitalu bez zgody rodziców? Wiesz, co sąd w takiej sytuacji zasądzi?
  • @Tola zaloguj się na forum "nie szczepimy" i poczytaj. Ludzie skanują korespondencję z sanepidu, od wojewodów, ministra zdrowia i szukają porady prawnej. Piszą jakie kwoty im nałożono i jakie są ich dalsze losy. Opisywane są szczegółiwo praktyki poszczególnych wojewodów. 
    Ja tam przeczytałam, że grzywny nakładane są w kwotach 500- 5000 zł na każdego rodzica ( bez względu na to czy drugi rodzić pracuje) za każde dziecko z osobna. Policz sobie ile to może być dla rodziny wielodzietnej która doświadczyła NOP i zaprzestali szczepień.
  • Może tych co się chwalą stać na grzywny lub batalie sądowe.
  • Po prostu w niektórych województwach ścigają ostro, a w innych się nie czepiają, ktoś się może chwalić jak nie szczepi, a dziecko ma poza systemem, w prywatnej przychodni i ich sanepid nie zobaczy, nikt ich nie zgłosi, w niektórych miejscach w Polsce nie ścigają, ale to, że takie osoby istnieją, to nie znaczy, że inni mogą nie szczepić i nikt im kary pieniężnej poważnej nie przywali, ale z Tolą gadać, to jak z koniem się kopać niestety...
  • @Tola - przykład z goleniem głowy - pytanie - dlaczego wyszło takie zarządzenie? Bo widzimisie pani dyrektor? Nie zgadzam się, zabieram dziecko ze szkoły, zeby go mimo to nie ogolili. Zarządzenie państowe,uzasadnione, bo włosy przenosza jakąś śmiertelną zaraze - golę sama, w domu, odpowiednim narzedziem, starannie, zeby nie zrobic krzywdy dzieciom i sobie. A zreszta - przykład co najmniej niesmaczny - wiesz doskonale, gdzie golono wszystkim głowy i jakie mieli możliwosci protestowania?
    Podziękowali 1Katia
  • @Tola oczywiście zaraz ci podam imię nazwisko matki i ojca, pesele, miejsce zamieszkania i miejsce pracy.  Dane dzieci również.  

    Kto potrzebuje informacji pomogę , ale zamierzam bić piany i przegadywac się w tym wątku. Proszę na priv.
    Podziękowali 1MAFJa
  • Nie da się tego czytać 
    Podziękowali 2maliwiju Agnieszka82
  • Miało któreś dziecko świnkę pomimo szczepienia? 
  • O to ci niespodzianka dla niektórych
    Są nakładane grzywny

    Za stop nop

    Dziś Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę na grzywnę przymuszającą do wykonywania szczepień ochronnych pomimo występowania w rodzinie Nop-u (zaraz po podaniu szczepionki wieloskładnikowej pojawiła się duża opuchlizna całej kończyny). 
    Z ustnego uzasadnienia Sądu wynika, że szczepienia to obowiązek o charakterze osobistym. 
    To oczywiste, niemniej w zarzutach skargi kasacyjnej wskazywano m. in. na brak wymagalności tego obowiązku, brak samego obowiązku m. in. z uwagi na brak właściwego źródła prawa określającego obowiązek, brak systemu odszkodowawczego, brak nadzoru sądowego nad rejestrem NOP (złożono m. in. pismo w sprawie braku uprawnień PSSE do zmiany w zakresie rejestru NOP oraz odpowiedzi z PSSE potwierdzające takie zmiany m. in. jak zmiana Nop-u ciężkiego na lekki, zmiana polegająca na uznaniu, że zgłoszenie nie jest Nop-e, - wskazując, iż system ten jest niewiarygodny, badania prof. Exleya, pismo MZ Włoch uznające jako Nop polio poszczepienne). 
    Sąd w ustnym uzasadnienie odniósł się jedynie do systemu odszkodowawczego wskazując, że jest przecież droga cywilna dochodzenia roszczeń, ustawa o prawach pacjenta - możliwość złożenia skargi na lekarza…

    Pomimo wniosków o zadanie pytanie do TK (naruszenie art. 47 Konstytucji i inne) oraz TSUE (o wykładnie art. 8 ust. 1 Konwencji o Ochronie Praw Człowieka) sąd nie zdecydował się na skorzystanie z tych uprawnień wskazując, iż strony same mogą to uczynić.

    Jest to wyrok prawomocny, ale trudno aby zakończył istniejący spór zwłaszcza gdy brak odniesienia się do części zarzutów. Teraz sąd powinien sporządzić uzasadnienie wyroku na piśmie. 
    Strona ma prawo złożyć od wyroku skargę do Trybunału Konstytucyjnego oraz Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.
  • edytowano luty 2019
    MAFJa powiedział(a):
    Miało któreś dziecko świnkę pomimo szczepienia? 
    Pisząc z osobistego doświadczenia, ja jestem żywym przykładem przechorowanie i świnki, i różyczki pomimo szczepienia. Moją najstarsza córka też miała świnkę, mimo szczepienia. Fakt, że przeszła ją bardzo łagodnie. Może to nasza rodzinna uroda.:smile: 
  • Czyli że stop nop wymyślił sobie dzisiejszy wyrok sadu? Nic takiego nie miało miejsca ?Ha Ha Ha 

  • A zapowiedź nie przyjęcia dziecka do szpitala na planowy zabieg (oczywiście konieczny, ale nie w trybie nagłym, tylko właśnie zaplanowany) ze względu na brak szczepień jest wystarczającą formą przymusu czy nie?
  • Nie.czytam stop nop od rana do wieczora a na koniec dnia przed snem czytam Tole  :D
    Podziękowali 2annabe Gosia5
  • Nie tylko wzw.
  • Tatuaże przymusowo tez robiła ta sama instytucja, która goliła głowy. Może jakieś inne przykłady?

    "Wyobraźcie sobie, że w szkole Waszych dzieci organizują golenie glow. Trzeba podpisać zgodę. Rozumiem @Ania D.ze szykany i mobbing wobec dziecka skłonią Cię do podpisania zgody?

    Czyli czego nie zrozumiałam? Że szykany i mobbing? Jeszcze mam wolność i jak napisałam, dziecko z takiego miejsca zabieram (choc przeciez moze sie zdarzyc, ze jesli wszyscy maja te głowy ogolone, śmieja sie z mojego włochatego dziecka, które wyróżnia sie czupryną, to mu ulegam i się zgadzam, podpisuję zgode, bo ono chce chodzic tam, a nie zrywac wszystkie więzi z klasa). 
    Ale mozna wymyślac kolejne absurdalne przykłady...
  • Tola powiedział(a):
    Ha ha ha ;) potraficie linkować COKOLWIEK poza stop nop? Nic dziwnego, że wata w mózgu, jak się czyta tylko takie źródło.
    @Tola a co się czyta, żeby mieć beton w mózgu? 
    Podziękowali 1apolonia
  • Cement i popija wodą ;)
  • Manipulacje, wyszydzanie, obrażanie lub wyśmiewanie innych. Trola, jesteś dobrze przygotowanym przeciwnikiem. Tyle, że wszystko się kiedyś kończy i każdy zbiera to, co posiał.
  • Dziewczyny zostawcie Tolę , nie warto z nią dyskutować a po co jej robić przykrość i samemu się nakręcać. 

  • Pracuje z dziećmi z problemami neurologicznymi, wczesniakami. Rzadko ale bywa, że są odraczane. Przy czym nie jest to powszechne. Jest jedna neonatolog, która odracza skrajne wcześniaki, inni każą szczepić.
  • A moja ulubiona pediatra jak przyszłam na kolejne wzwb z poprzednim dzieckiem powiedziała żebym już to doszczepila jak zaczęłam ale resztę mam sobie darować. Tylko po cichu bo ona jeszcze do emerytury chce dopracować... 


  • Resztę czyli co?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.