Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jak znaleźć dobrą szkołę

edytowano czerwiec 2011 w Pomagajmy sobie
No właśnie! Jak?
Pytam, bno na znalezienie takowej i zapisanie dzieci mamy trzy dni...Bo przecież zaraz będą wakacje...
Pytanie czy są jeszcze dobre szkoły? Chodzi mi bardziej o wychowanie niż o poziom kształcenia...

Przymierzamy sie do Sternika. Ale decyzja trudna z wielu względów. Poza tym trzeba przebrnąc jeszcze przez rekrutację, testy kompetencyjne...
Zresztą doradzono nam zapiac dzieci jeszcze gdzieś indziej- tak na wszelki wypadek.

Dlatego zwracam się z pytaniem czy możecie coś doradzić w kwestii szkół. Szczególnie chodzi o gimnazjum. A konkretnie w Falenicy lub Józefowie. Dla nas to zupełnie nowy teren...

Komentarz

  • Małgorzato, a co sądzisz o tej szkole ?
    http://www.akwinata.edu.pl/
  • Małgorzato, mieszkacie tam? Ale fajnie, moje panieńskie strony :bigsmile: Zazdroszczę bardzo. Chciałabym tam wrócić.

    Do podstawówki chodziłam koło kościoła w Falenicy - 124 im. Stanisława Jachowicza - bardzo polecam, bardzo dobra kadra nauczycielska, również pod względem moralno-wychowawczym. Utrzymywałam kontakty z niektórymi nauczycielami jeszcze po skończeniu podstawówki.
    Jeśli chodzi o gminazja, to mnie na szczęście ten etap ominął. Ale mój jeden brat chodził na Bajkową do Radości, drugi do sportowego do Józefowa. Z tego co opowiadali, to oba średnio godne polecenia. Ale jakby trzeba było wybierać, to chyba lepiej Bajkowa.
  • Małgorzata , wracasz do ojczyzny?
    Nic nie wiem?
  • A jeśli chodzi o szkołę, do której link podała Eleonora, to chodziły do niej (do liceum) trzy moje koleżanki z podstawówki. Dwie nie dawały zbyt dobrego świadectwa (jedną - ostrą imprezowiczkę, w końcu wyrzucili). Trzecia (spokojna dziewczyna) dobrze funkcjonowała i chwaliła tę szkołę. Więc trudno mi powiedzieć, tym bardziej, że wiele się tam od tego czasu zmieniło, ale raczej lepsza niż gimnazjum w Józefowie.
    Znajomi moich rodziców zabrali swoją córkę z liceum publicznego i tam przenieśli i mówili, że to dobra decyzja.
  • [cite] magg:[/cite]Małgorzata , wracasz do ojczyzny?
    Nic nie wiem?

    Tak.
  • [cite] Emilia_K:[/cite]Małgorzato, mieszkacie tam? Ale fajnie, moje panieńskie strony :bigsmile: Zazdroszczę bardzo. Chciałabym tam wrócić.

    Niestety nie. Ale zrewidowaliśmy nasze plany życiowe i mamy zamiar tam zamieszkać na dłużej- może nawet na resztę życia. Póki co- w wynajętym mieszkaniu...:bigsmile:
  • [cite] Małgorzata32:[/cite]No właśnie! Jak?
    Pytam, bno na znalezienie takowej i zapisanie dzieci mamy trzy dni...Bo przecież zaraz będą wakacje...
    Pytanie czy są jeszcze dobre szkoły? Chodzi mi bardziej o wychowanie niż o poziom kształcenia...

    Przymierzamy sie do Sternika. Ale decyzja trudna z wielu względów. Poza tym trzeba przebrnąc jeszcze przez rekrutację, testy kompetencyjne...
    Zresztą doradzono nam zapiac dzieci jeszcze gdzieś indziej- tak na wszelki wypadek.

    Dlatego zwracam się z pytaniem czy możecie coś doradzić w kwestii szkół. Szczególnie chodzi o gimnazjum. A konkretnie w Falenicy lub Józefowie. Dla nas to zupełnie nowy teren...
    Nie ma dobrych szkół i nikt Tobie nie wychowa lepiej niż Ty sama.
  • [cite] Agnieszka:[/cite]no,dawaj tu szybko jak to się stało :wink:dzieci zadowolone?

    Agnieszko, na razie nic nie mogę powiedzieć...Osobiście mam mieszane uczucia:confused:
    Napiszę coś więcej, za jakiś czas...
  • [cite] Taw:[/cite]
    [cite] Małgorzata32:[/cite]No właśnie! Jak?
    Pytam, bno na znalezienie takowej i zapisanie dzieci mamy trzy dni...Bo przecież zaraz będą wakacje...
    Pytanie czy są jeszcze dobre szkoły? Chodzi mi bardziej o wychowanie niż o poziom kształcenia...

    Przymierzamy sie do Sternika. Ale decyzja trudna z wielu względów. Poza tym trzeba przebrnąc jeszcze przez rekrutację, testy kompetencyjne...
    Zresztą doradzono nam zapiac dzieci jeszcze gdzieś indziej- tak na wszelki wypadek.

    Dlatego zwracam się z pytaniem czy możecie coś doradzić w kwestii szkół. Szczególnie chodzi o gimnazjum. A konkretnie w Falenicy lub Józefowie. Dla nas to zupełnie nowy teren...
    Nie ma dobrych szkół i nikt Tobie nie wychowa lepiej niż Ty sama.

    Taw, ja to wiem. Ale w tym roku przespaliśmy decyzję o ED. Zresztą chyba jeszcze nie dorośliśmy do tego, choć w ostatnim czasie temat przewija się coraz częściej.

    No i jest też problem, bo mamy na stanie dwójkę gimnazjalistów. A tych chyba bym się nie podjęła edukować domowo.
  • [cite] Eleonora:[/cite]Małgorzato, a co sądzisz o tej szkole ?
    http://www.akwinata.edu.pl/

    Ktoś może ma dzieci w tej szkole? Czy jest to szkoła koedukacyjna? Jaka jest wysokość czesnego?
  • Gdybyś chciała o tym więcej dam Tobie kontakt do przyjaciół którzy zdecydowali się na ED w gimnazjum po zwykłej podstawówce do tego dziecka przysposobionego. Niesamowite zmiany na plus. Szkoła rejonowa. Acha no i te Twoje dwa przy ich siedem to nie argument.
  • Taw, ok. Pisz na priv.
    Ale w tym roku już nie zdążymy załatwić formalności.:cry:
    Poza tym nasze dzieci nie chodziły do zwykłej podstawówki, ale do szkoły międzynarodowej z zupełnie innym systemem nauczania i uzupełniająco do polskiej szkoły. Poza tym już 3-4 razy zmieniały szkoły z powodu naszych przeprowadzek. Teraz chcemy ich jakoś wyprowadzić na prostą. Ale zdaję sobie sprawę, że może być trudno.
    O ile nie obawiam się zaaklimatyzowania w nowej szkole, o tyle przerażają mnie różnice programowe i powszechny w Polsce"wyścig szczurów".

    Tu na zachodzie jest zupełnie inaczej...Choć obecnej ich szkoły też chyba bym nie polecała, bo zbieranina z całego świata.
  • A Ty nie masz męża z Filipin? No bo tych to już podobno przekonała.
  • [cite] Małgorzata32:[/cite]
    [cite] Emilia_K:[/cite]Małgorzato, mieszkacie tam? Ale fajnie, moje panieńskie strony :bigsmile: Zazdroszczę bardzo. Chciałabym tam wrócić.

    Niestety nie. Ale zrewidowaliśmy nasze plany życiowe i mamy zamiar tam zamieszkać na dłużej- może nawet na resztę życia. Póki co- w wynajętym mieszkaniu...:bigsmile:
    Małgorzato, powiem tak: zazdroszczę tej możliwości i ufam, że nie będziecie żałować. Jeśli chcecie i będziecie potrzebowali wsparcia, znam wiele osób w Falenicy, mogę Was zapoznać. Dużo tam jest rodzin wielodzietnych. Naprawdę fajne środowisko wychowawcze, piękne miejsce. Nie lękajcie się :smile:
    Spróbuję znaleźć kontakt do mojej znajomej, która chodziła do liceum w Józefowie, to może opowie Ci coś o tej szkole. Jak się uda, to dam znać :smile:
  • Emilio, a będziesz jutro na pikniku? Niewykluczone, że i nam się uda dotrzeć.
  • [cite] Małgorzata32:[/cite]???
    Czyli nie.
  • Nie będę niestety :cry:
    Mamy spotkanie naszej "sekty" :smile:

    Ale zawsze można się spotkać poza piknikiem. Szczególnie w Falenicy :)
  • Kiedyś na pewno!:bigsmile:
  • Małgorzato, wysłałam priv, doszedł?
  • Nie ma dobrych szkół i nikt Tobie nie wychowa lepiej niż Ty sama.
    Nam się teoretycznie ta proponowana przeze mnie szkoła podoba. Trzymają się filozofii klasycznej - ale nie wiem, jak działają w praktyce. Rozmawialiśmy z dyrektorem podstawówki i bardzo pozytywne wrażenie na nas zrobił. Obie szkoły są szkołami Bractwa św. Piusa. W podstawówce czesne to 500 zł miesięcznie, bez wpisowego.
    Akurat myślę, że jest to dobra szkoła, choć sami zdecydowaliśmy się na ED.
  • Podbijam temat!
    Wprawdzie do rozpoczęcia roku szkolnego coraz bliżej, a my wciąz nie podjęlismy ostatecznej decyzji co do najstarszego syna- 3 klasa gimnazjum.
    Ma już w sumie zaklepane miejsce w jednej szkole, ale...

    A zamieszkaliśmy w Radości...
  • Znajomi z Miedzeszyna wysyłają syna do gimnazjum publicznego w okolicy - podobno ma dobry poziom.

    PS. A Weronika? :)
  • Maćku, a konkretniej o jakie gimnajum chodzi?
    Póki co Mateusz zapisany wstępnie na Bajkową...

    Weronika prawdopodobnie w Strumieniach- mamy zgodę rady!
    Ale mój mąż jest bardzo sceptyczny w tym temacie:confused:
    Tak więc sama nie wiem, jak to ostatecznie będzie...Póki co działamy pod presja czasu...

    A tak w ogóle bardzo trudno mam odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Problemy piętrzą się każdego dnia...Jedność małżeńska szwankuje- nie możemy dość do porozumienia w kluczowych kwestiach
    :cry:
  • Małgosiu życze dużo spokoju i zdrówka ciesze się ze jesteście juz w Plsce
  • Dzięki!

    I pytanie kolejne...
    Gimnazjum sióstr nazaretanek w Warszawie- ktoś ma tam dzieci?
    Możecie podzielić sie opinią...
  • Wysłałem Ci maila.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.