Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Sprzęt AGD - wszelkie rady mile widziane.

edytowano kwiecień 2014 w Ogólna
Burza mózgów.

Płyta indukcyjna  vs. zwykła ceramiczna.

Piekarnik

Zmywarka do zabudowy.

Co macie, polecacie , bądź co was codziennie wnerwia. 
Z góry mówię, że na Miele mnie nie stać;)
«1345

Komentarz

  • Płyta indukcyjna Mastercook.
    Zmywarka do zabudowy Bosch.
    Piekarnik Hotpoint Ariston.

    Polecam wsio.
  • My to tylko hotpointa mamy od Aristona ;).



    Indukcyjna nam nie pasuje do mieszkania.

    A zmywarka, miejsce jest od początku, ale jeszcze nie kupiliśmy, przekonana do zmywarki nie jestem dla rodziny 4 osobowej, może jak się rozrośniemy jeszcze ;).

  • edytowano kwiecień 2014
    Zmywarka - mam Miele, kupiłam używaną więc taniej, niż gorsza, ale nowa.
    Bardzo jestem zadowolona.

    Piekarnik - (Whirlpool) dla mnie ważne, żeby miał wysuwane prowadnice, mniej jestem poparzona dzięki temu ;)
    Mam w nim ileś funkcji, a których w ogóle nie korzystam - jakieś opóźnienia czasowe, grill i program do wyrastania ciasta drożdżowego. ;)
    Dla mnie ważne, żeby miał możliwość osobnego włączenia grzałki dolnej i górnej, bo czasem się coś gdzieś nie dopiecze i wtedy taka możliwość się przydaje.
    A w kwestii montażu piekarnika to mój jest zamontowany na wysokości blatu a nie pod nim co jest cudownym rozwiązaniem! Co do płyty grzewczej się nie wypowiem, gdyż albowiem jestem miłośniczką zwykłej kuchenki gazowej. Inne mnie wkurzają i już :D
    Moja jest Aristona, mam ją 15 lat i nie wymienię na inną, chyba, że padnie ;)

  • Jeszcze jedno pytanie. Na czym polega samoczyszczenie piekarników?
  • Ale świetnym rozwiązaniem jest kuchenka (obojętne - gazowa, ceramiczna czy jakaś inna z kosmosu o ustawieniu skośnym pól grzewczych. Dzięki temu jest więcej miejsca - szerokość takiej kuchenki jest większa, co sie przydaje w rodzinie wielodzietnej, gdzie gabaryty garnków są większe :)
  • edytowano kwiecień 2014
    W piekarnikach samoczyszczących się brud jest po prostu wypalany w bardzo wysokiej temperaturze. Ani to zdrowe, ani ekonomiczne...
    Smród w całym domu a efekt taki sobie. Ja nie używam, choć mam ;)
  • edytowano kwiecień 2014

    @Malgorzato są takie wielkie płyty gazowe chyba z 6 czy nawet więcej palnikami normalnie w sklepach AGD.

    Fajne są i na pewno wygodniej się gotuje niż na "4". 


    A Ty chyba to wiesz ;), to mój edit, marzysz o takiej płycie u siebie, a nie o Jej powstaniu. Sorry

  • edytowano kwiecień 2014
    kto ma odsprzedać kuchnię gazową z piekarnikiem gazowym w dobrym stanie? Warszawa i bliska okolica.
  • mogę podać zestawienie sprzętu ze studia kuchennego, nie wiem, czy na wszystko się zdecydujemy, bo to jest raczej średnia półka... Analizowaliśmy każdy sprzęt i wyszło na to, że te produkty posiadają cechy przydatne na codzień : cichy okap,
    tania w eksploatacji zmywarka ( i tak chcemy ją podłączyć bezpośrednio do ciepłej wody, czyli grzałka nie będzie się włączała) ,
     chłodziarka, to taki duży sprzęt (wąski, bo szerszy nie zmieści się w naszej kuchni, z małą szufladą - zamrażarką, duża zamrażarka będzie stałą w piwnicy). Czyli praktycznie sama lodówka, w której można zmieścić np garnek z zupą - no ale cena tego cuda - jak dla mnie wysoka...
    Płyta indukcyjna - z tego, co zapamiętałam ma takie metalowe listwy zabezpieczające przed przypadkowym stłuczeniem  - takie obramowanie płyty - to ponoć ważne.
    ok - wklejam z excela zawartość tabelki.

    piekarnik
    z pyrolizą    Siemens   
    HB73GB550    - 2690 zł
      płyta indukcyjna
    flexi    Siemens    EH675MN27E   -
    2890 zł
      chłodziarka    Siemens   
    KI40FP60  -  4390 zł
     
    zmywarka    Siemens   
    SN66L081EU  -  1580 zł
       
    okap   
    Franke    Franke Maris 60  -  2280zł
         







  • zmywarka ma dodatkową półkę na sztućce, czyli przestrzeń w dolnej szufladzie jest b. duża

  • edytowano kwiecień 2014
    ma może ktoś z Was płytę ceramiczną gazową?


    image

  • Ależ lodówka bez zamrażalnika nie musi kosztować fortuny :)
    Moja kosztowała coś powyżej 1000 ale mniej niż 1500.
    Jest taka:

    image
  • A, doczytałam. Nie chodzi o lodówkę bez zamrażarki tylko z małym zamrażalnikiem. Ale i tak 4300 to moim zdaniem za dużo...
  • my mamy taką

    Pgromny minus za to, ze każdy paluch odciśnięty widać z kilometra :))
  • Cart&Pud - jakiej firmy ta Twoja lodówka? Chętnie zmienię zdanie:) i zrezygnuję z mojej. Mam jeszcze czas na decyzję

  • hipolit - Świetna ta Twoja, ale za szeroka, nie zmieści się u mnie...
  • musi być wąska...niestety. też mi się marzy taka wielka.
  • Myśmy się przymierzali do takiej z kostkarką, kruszarką, wodą i "barkiem" - półką szybkiego dostępu, czy jak się to nazywa.
    I o ile fajne toto, bo odpada mrożenie lodu w kostkach, zimna wodą zawsze pod ręką a i otwierać nie tzreba całej coby na prędce coś schować
    to jednak wszystkie te ustrojostwa zabierają cenne miejsce w lodówce :))
    Więc zdecydowaliśmy się na inną
    Na szczęście mam szufladę z szybkim mrożeniem, lód mrozi się ok 1 godz, przekręcam pokrętłem, kostki wpadają do pojemnika, dolewam wodę i już.

    Bo chyba, ze ktoś pije tylko z lodem, to taka kostkarka jak znalazł :)
  • @Pola
    Jaką maksymalnie musi mieć szerokość?

    Myśmy też musieli węższej szukać żeby nie robić niepotrzebnych ceregieli z przestawianiem szafek i innych
    i ta właśnie jest z węższych
  • @Pola, to gorenje.
  • maksymalna szerokość to 60 cm.
    sama nie wiem już czy musi być w zabudowie, może niekoniecznie, choć ta droga moja jest do zabudowy...
    mogę wysłać na prv projekt
  • świetna (cena), ale nie ma zamrażarki, a tak bym chciała pietruszeczkę mroźoną mieć "pod ręką"
  • edytowano kwiecień 2014
    my mamy już drugą zmywarkę candy, tym razem z 3 szufladami, bardzo polecamy, bardzo mały pobór wody - 10 litró, mały prądu, fajne programy
  • kuchenka palnikowa whirlpool ja nie jestem zadowolona, napismy po 1,5 roku mi się starły z kuchenki i bralach mega miękką
  • Czy to prawda , że ta najoszczędniejsze zmywarki nie domywają?
  • A ja sobie płyte ceramiczną chwalę... Nie wyobrażam sobie już gazu.
  • Właśnie ja tez na wsi i już mi wystarcza, jak mi się gaz z butli w trakcie kąpieli wyłącza, brrrr...
  • a ja polecam indukcję - wszystko gotuje, smaży się naprawdę wiele szybciej, oszczędzam dzięki temu dużo czasu :)
    no i mycie płyty jest dużo przyjemniejsze, niż mycie tradycyjnej kuchenki z palnikami
  • Wąż ukrył się w szafce kuchennej mieszkania na 11. piętrze bloku przy ul. Dereniowej. - Nie był to wąż do zmywarki, a żywy wąż zbożowy – opowiadają strażnicy miejscy. Tłumaczą, że ten wąż spokrewniony jest z zaskrońcami, gniewoszami plamistymi i wężami eskulapa.

    Kobieta znalazła go między produktami żywnościowymi, kiedy sięgała po rzeczy potrzebne do przygotowania obiadu. – Po odkryciu nieproszonego gościa zamknęła szafkę i zadzwoniła do nas – mówią funkcjonariusze.

    Na miejsce pojechał ekopatrol. Strażnicy złapali węża i w specjalnym plastikowym pudle zawieźli go do ogrodu zoologicznego. Skąd wziął się w mieszaniu na Ursynowie? Nie wiadomo.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.